The Effect Of COVID-19 Virus On Urban Climate And Citizens’ Health In Urban Planning

ناحیهها و کمربندها و لکه بزرگ ، بسیار پایدار و همانند سیستم چرخش زمین میباشد. هسته شاید ترکیبی همانند هسته زمین اما ۲۰ تا ۳۰ برابر سنگینتر داشته باشد.. دانشمندان به طور کامل از چگونگی ایجاد میدان مغناطیسی آگاه نیستند هر چند که گمان میبرند که حرکت هیدروژن فلزی داخل هسته سیاره ایجاد میدان مینماید. اگر 60 برابر بزرگتر بود، می توانست به دلیل یک واکنش گرما هسته ای خود به خود تبدیل به یک ستاره شود. اگر این واکنش حیاتی می بود، باید موجودات زنده تکثیر می شدند، و خروج گازهابا گذشت زمان افزایش می یافت.

اگر تصور میکنید که در منظومه شمسی تنها یک قمر وجود دارد، باید تصورتان را تغییر دهید. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران متذکر شد که علاقمندان به رصد خورشیدگرفتگی دقت داشته باشند که برای رصد کسوف حتما باید از عینک های استاندارد مخصوص رصد خورشید استفاده کنند. عتیقی افزود: در شامگاه سه شنبه 18 اسفند سیاره برجیس وضعیت مقابله را پشت سر می گذارد اما همچنان چشم رصدگران را به سوی خود جلب می کند، زیرا نور خورشید را به طور کامل دریافت کرده و به سمت زمین می تاباند.

وی یادآوری کرد: هر چند در این ساعت خورشید طلوع کرده است، اما در بامداد این روز و قبل از روشنی هوا، کمترین فاصله ماه با سیاره کیوان را مشاهده خواهید کرد که فرصت مغتنمی برای عکسبرداری از این دو جرم زیبای آسمانی است. ابرهای نازک هم %70 از نور خورشید را به فضا منعکس می کند و همین امر باعث می شود که زهره درخشانترین سیاره در آسمان زمین باشد حتی درخشانتر از ماه! در چندسال گذشته با پیشرفت در فناوریهای تصویربرداری، اجرام دیگری هم كشفشدند كه تقریبا هماندازه پلوتو بودند. تحقیقات بعدی نشان داد آنها حتی اولین گروهی نبودند که این سیاره را بدون آنکه متوجه شوند به دام انداختهاند و حداقل 16 تصویر دیگر وجود دارد که در آنها پلوتو ثبت شده است.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران خاطرنشان کرد: برجیس از درون تلسکوپ های حرفه ای گرفته تا تلسکوپ های آماتورها و حتی دوربین های دو چشمی نجومی، جذابیت خاصی برای مشاهده و مطالعه دارد. درواقع نمیتوانیم بگوییم چقدر میتوانید روی این سیاره بمانیمد چون حتی فرصت فرود روی آن را ندارید و فورا در این مخلوط ترسناک حل میشوید؛ بنابراین هیچ فرصتی برای زنده ماندن روی این سیاره نیست؛ همچنین اورانیوم سطح سختی ندارد که بتوانید روی آن فرود بیایید. و برای پیشگیری از برخورد احتمالی مجبور به فرود اضطراری شد. بنابراین مارک باید یک سال به تنهایی زندگی کند تا به دنبالش بیایند.

نکته: هر بار که میخواهید TLM استخراج کنید یا توکنهای خود را جمعآوری کنید، باید قرارداد هوشمند را تأیید کنید. به منظور نمایش دقیق فاصله بین سیارات و خورشید در نقاشی خود ، ابتدا باید هر فاصله را به واحدهای نجومی (AU) تبدیل کنید. مشتری رازهای زیادی را از چگونگی شکلگیری سیارات در ۴ میلیارد سال پیش نزد خود دارد. گرانش گازی و ذرات غبار آنها را به صورت ابرهای ستبر گوی مانند از مواد در آورد در حدود ۴،۵ میلیارد سال پیش مواد به هم فشرده شدند تا اجسام بسیار سامانه خورشیدی پدید آمدند. اخیراً سه لکه بیضوی کوچکتر با هم ادغام شده و لکه سرخ کوچک را تشکیل دادهاند که تقریباً اندازهاش نصف اندازه لکه سرخ بزرگ است.

مشتری(عربی) یا برجیس(فارسی)، پرجرم ترین سیاره منظومه شمسی ما با چهار قمر با اندازه های سیاره ای و بسیاری قمرهای کوچک تر، برای خود منظومه ای مینیاتوری است. هنگامی که منظومه شمسی شکل گرفت، بسیاری از سیارات روی یک مقدار آهن پدید آمدند. از آنجا که ونوس از هر جسم دیگری در آسمان روشنتر است، بسیاری از افراد این سیاره را به عنوان بشقاب پرنده در آسمان گزارش دادهاند. پاسخ: از یک بار گردش کامل ماه به دور زمین که حدود چهارهفته یا 28 روز طول می کشد ماه قمری پدید می آید.

عتیقی درباره امکان وجود حیات در سیاره کیوان گفت: سیاره کیوان نیز به دلیل گازی بودنش، نمیتواند مکانی برای وجود حیات باشد، اما برخی از قمرهای آن از جمله بزرگترین قمر آن «تایتان» که به عنوان اولین قمر بعد از ماه از نزدیک توسط کاوشگران بدون سرنشین زمینی مورد مطالعه قرار گرفت، از جمله کاندیداهای وجود حیات در سامانه خورشیدی است. اخیراً دانشمندان حلقه هایی را در اطراف این سیاره کشف کرده اند، اما این حلقه ها درخشان نیستند.

با این حال تاکنون سیارات این چنینی کمی کشف شده است و از آن جا که نور کمی از آنها به زمین میرسد بررسی آنها دشوار است اما این ستارهای که این سیاره به دور آن میچرخد به زمین نزدیک است، بنابراین مطالعه آن نیز آسانتر است. ستارهشناسان بر این باورند که خورشید، سیارات و دیگر اجرام سامانه ی خورشیدی از چرخش ابرهائی از گاز و غبار پا گرفتهاند. هم اکنون دانشمندان از اندازه امواج برای سنجش سرعت چرخش هرمز بهره می برند. • در آینده، ثروتمندان آثار هنری رو تو خونه هاشون به رخ هم نمیکشن، بلکه اونا رو به شکل آنلاین به نمایش میذارن.

بدیهی است کمترین فاصله ماه با خوشه پروین نیز در این شب رخ خواهد داد. در تقویم میلادی، ماه فوریه در سال های کبیسه 29 روزه و در سال های عادی 28 روزه است، بنابر این سال 2016 سال کبیسه است. گفتنی است این اجسام بسیار پر جرم تر از دیگر اجسام آسمانی هستند . از دیگر دانشمندان ایرانی در رصد گذر زهره، میرزا عبدالغفارخان نجمالدوله است. دانشمندان می اندیشند که اگر مشتری دارای گونهای از زیست باشد، حیات در این سطح پا خواهد گرفت، چنین حیاتی در گاز خواهد بود زیرا در این سطح هیچ بخش جامدی وجود ندارد.

دانشمندان تا کنون هیچ گواهی از حیات برروی مشتری نیافتهاند. آنها همراه با شازده کوچولو یکصدا می گویند: آنچه اصل است، از دیده پنهان است. پس درس بعدی در این جاست که شازده کوچولو می آموزد که قضاوت کردن به هیچ وجه در این دنیا جایز نیست و این امر خود یک بند از پای شازده کوچولو باز می کند که قضاوت کردن را کنار بگذارد. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران افزود: دوشنبه 24 اسفند هلال فزاینده ی نزدیک به تربیع اول ماه با 37% روشنایی، در عصرگاه این تاریخ ستاره مشهور چشم گاو(دبران) را در پشت خود مخفی می کند و از ساعت 17:37 اختفا آغاز می گردد.

به گفته وی، سه شنبه 25 اسفند ساعت 20:33 ماه در وضعیت تربیع اول قرار می گیرد و در نیمه شب چهارشنبه 26 اسفند عبور قمرهای آیو و گانیمد از مقابل برجیس تکرار خواهد شد و از ساعت 00:21 بامداد تا 02:35 فرصت بررسی این پدیده با تلسکوپ قدرتمند وجود دارد. سطح پوسته مریخ و یا پوسته آن اکثراً از سنگهای آتشفشانی بازالت شکل گرفته که در پوسته زمین و ماه نیز یافت می شود، اگرچه ممکن است برخی از سنگهای دهانهای (مخصوصاً در نیمکره شمالی) از آندزیت (Andesite) (یک سنگ آتشفشانی میباشد که سیلیس بیشتری نسبت به بازالت دارد) تشکیل شده باشند.

تیمی به رهبری آندریا جولیانی، محقق ETH، ردپایی از این توسعه را در سنگهای زمین یافتند. کشورهای در حال توسعه، اغلب در زمینه تخصیص منابع جهت دستیابی به توسعه اقتصادی و ریسک کاهش بحران، تصمیمات آگاهانه­ای اتخاذ نمی­کنند و اغلب خسارات ناشی از تخریب زیرساخت­ها و مرگ انسان­ها، بیشتر است. حلقه های مشتری احتمال دارد حاصل غبار ناشی از برخورد شهابواره های فضای میان سیاره ای با این چهار قمر کوچک داخلی سیاره، باشند. حلقه اصلی احتمالا از قطعات سنگی ناشی از برخوردهای شهابسنگ سرگردان با قمر متیس (Metis) تشکیل شده است. چهار قمر از بزرگترين اقمار مشتري به ترتيب فاصله از اين سياره عبارتند از يو، اروپا، گانيمد و کاليستو.به اين چهار قمر، اقمار گاليله اي مي گويند.

امروزه این چهار قمر به قمرهای گالیله ای مشهورند. این برخورد برانگیزاننده ی انفجارهای سهمناکی شد که پاره ای از آنها قطری بزرگتر از قطر زمین داشتند. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران بیان کرد: برجیس دارای یک لکه قرمز بزرگ بر روی خود است که حاصل تفاوت سرعت چرخش در عرضهای مختلف جغرافیایی و در نتیجه ایجاد گردباد شدیدی شده است که چندین قرن بر روی آن وجود دارد؛ قطر این گرد باد حدود دو برابر سیاره زمین است. فضاپیمای ویجر ١ ناسا در سال ١٩٧٩میلادی حلقه های مشتری را به عنوان سومین سیاره دارای حلقه بعد از زحل واورانوس کشف کرد: حلقه اصلی مسطح و حلقه داخلی ابر مانند که هاله نامیده می شود، هر دو از ذرات کوچک و تیره رنگی تشکیل شده اند.

آنها برای ماموریت های پیشین ناسا روی مریخ ماشین های حفاری طراحی کرده اند و سیستم هایی برای نمونه برداری و استخراج دارند که قرار است طی ماموریتهایی به ماه، قمر زحل، تایتان، قمر مریخ، فوبوس و قمرمشتری به اروپا فرستاده شوند. بر همین اساس ناسا تاکنون چند مرتبه مریخ نوردهایی را با هدف کاوش و جستجو به فضا پرتاب کرده و توانسته در این راستا به اطلاعات مهمی دست یابد. چندین فضاپیما از جمله پایونیر، وویجر ۲، و فضاپیمای کاسینی، سیاره کیوان را تاکنون «طی حدود ۴ دهه اخیر» از نزدیک مورد مطالعه قرار داده اند.

در واقع، اگر حدود ٨٠ برابر بیشتر از جرم اکنونش جرم داشت، به یک ستاره تبدیل می شد. چگالی مشتری در حدود یک چهارم چگالی زمین میباشد زیرا بیشتر سیاره از عناصر سبک هیدروژن و هلیوم ساخته شدهاست. از سوی دیگر زمین بیشتر از عناصر سنگین آهنی و سنگی ساخته شدهاست. شاید مشتری دارای هستهای از عناصر سنگین باشد. میدان مغناطیسی مشتری الکترونها و پروتونها و دیگر ذرات دارای بار الکتریکی را در کمربند پرتوافشان (رادیواکتیو) که در پیرامون سیاره قراردارد به دام میاندازد. جرم آن ۳۱۸ بار بیش تر از زمین میباشد ولی با این جرم زیاد، کم و بیش دارای چگالی کمی است.

دیدگاهتان را بنویسید