13 بازی برتر سبک بقا برای کامپیوتر • دیجیکالا مگ

عطارد می تواند آخرین سیاره رها شده در دنیاهایی باشد که خورشید را آنقدر از نزدیک در برگرفته اند تا در آن افتاده و یا به بیرون پرتاب شده اند، و یا به یکدیگر برخورد کردند تا عطارد تنها سیاره باشد. در سال 1979 ، پایونیر 11 اولین فضاپیمایی بود که از نزدیک پرواز کرد و زحل را مطالعه کرد. ناهید اولین سیاره ای بود که حرکات خود را در آسمان ، در هزاره دوم قبل از میلاد ، انجام داد. اورانوس اولین سیاره ای بود که با استفاده از تلسکوپ کشف شد.

زندگی در اورانوس چگونه خواهد بود؟ ستاره شناسان تصمیم گرفتند به نام خدایان رومی به نام اورانوس ادامه دهند. سیاره کوتوله جدیدی به نام فاروت دورترین سیاره ای است که تا به حال دیده ایم. اگرچه از ستاره میزبان خود در مداری که آن را جایی بین مریخ و مشتری در منظومه شمسی ما قرار می دهد فاصله چندانی ندارد، ستاره میزبان آن ستاره ای کم جرم و خنک است که به عنوان کوتوله قرمز شناخته می شود. دورترین سیاره بالقوه قابل سکونت تایید شده Kepler-443b با فاصله 2,540 سال نوری است، اگرچه سیاره تایید نشده KOI-5889.01 بیش از 5,000 سال نوری از ما فاصله دارد.

همچنین نزدیکترین سیاره فراخورشیدی سنگی و نزدیکترین سیاره فراخورشیدی بالقوه قابل سکونت شناخته شده است. این سیاره در حالی که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده بود، به دلیل تاریکی و مدار کندش به عنوان یک سیاره شناخته نشد. اما جالب این جاست که تعدادی از نزدیکترین ستارهها به زمین آنقدر کمنور و کوچک هستند که نمیتوان با چشم غیرمسلح آنها را رصد کرد. این جهان کوچک که به طور رسمی به عنوان 2018 VG18 شناخته می شود اما با نام مستعار Farout شناخته می شود، حدود 18 میلیارد کیلومتر فاصله دارد – تقریباً 3.5 برابر فاصله تا پلوتو.

سنت نامگذاری سیارات به نام خدایان و الهه های یونانی و رومی برای سایر سیارات کشف شده نیز انجام شد. اورانوس از نام خدای یونانی آسمان نامگذاری شد. در خصوص آَشنایی بیشتر با سیاره های منظومه شمسی می توانید مطلب “منظومه شمسی چند سیاره دارد و نام آن ها به ترتیب چیست؟ منظومه شمسی چند سیاره دارد؟ قدیمی ترین سیاره منظومه شمسی کدام است؟ قدیمی ترین سیاره کیهان چیست؟ اکنون، 13 میلیارد سال بعد، تلسکوپ فضایی هابل ناسا به طور دقیق جرم این دورترین و قدیمی ترین سیاره شناخته شده را اندازه گیری کرده است.

این سیاره یکی از قدیمی ترین سیارات فراخورشیدی شناخته شده است که قدمت آن حدود 12.7 میلیارد سال است. مدلسازی ریاضی به پر کردن جزئیات مانند اینکه درونیترین مناطق گوشتههای این سیارات احتمالاً دمایی در حدود ۷۰۰۰ کلوین (۶۷۲۷ درجه سانتیگراد) و فشاری ۶ میلیون برابر جو زمین دارند، کمک می کند. این سیاره ناشناخته میتواند جرمی حدود 10 برابر جرم زمین داشته باشد و قطر مدار آن به دور خورشید به طور متوسط 20 برابر بیشتر از مدار نپتون باشد.

در عوض، زمین دارای فصول است، زیرا محور چرخش سیاره ما با زاویه 23.5 درجه نسبت به صفحه مداری ما – صفحه مدار زمین به دور خورشید – کج شده است. چرا زمین 23 درجه کج شده است؟ اورانوس با انحراف محوری 98 درجه به سمت خود خم شده است. اغلب به عنوان “غلت زدن به دور خورشید در سمت خود” توصیف می شود. اما این موضوع به همین نقطه ختم نشد زیرا اثبات وجود دنیایی در سمت دیگر از منظومه شمسی بسیار دشوارتر از چیزی است که تصور میشود.

اما برخی اجرام دیگر مانند سیارات و ماهوارهها نیز هستند که نور خورشید را بازتاب کرده و روشن دیده میشوند. هر چه سیاره بزرگ تر به نظر برسد، هلال روشن آن باریک تر است. این کهکشان 13.3 میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد و 420 میلیون سال پس از انفجار بزرگ شکل گرفته است. چرا که پدر شانگ چی عاشق همسرش بوده و پس از مرگ او، زندگیاش از حالت عادی خارج شده است. کارشناسان حلقههایی از زبالهها با ساختارهایی به اندازه ماه در نزدیکی ستاره در حال مرگ رصد کردهاند.

زحل و مشتری در بقیه سال ۲۰۲۱ در سراسر آسمان شب برجسته باقی خواهند ماند، با این حال این دو سیاره به تدریج در طول پاییز کم نورتر و کم نورتر می شوند و به زمستانمی روند. طبق افسانه، او پدر زحل و پدربزرگ مشتری بود. هرشل یکی از اولین منجمان مدرن بود. این توسط ستاره شناس انگلیسی سر ویلیام هرشل در سال 1781 کشف شد. تا سرانجام، یک روز صبح، درست هنگام سر زدنِ آفتاب، از پرده به درآمد. جنگلهای موجود در بازی هم شباهت عجیبی به واقعیت دارند و حین قدم زدن در آنها اصلا فکر نمیکنید در یک مکان غیرواقعی حضور دارید.

Overwatch، یکی از بازی های برتر کامپیوتر، مانند تمرین در هرج و مرج خالص است. در چه چیزی می توانم بازی کنم؟ خانه ما، با فراوانی آب و حیات، آن را در منظومه شمسی منحصر به فرد می کند. وجود این جو رقیق سیاره مریخ را در مقابل شهاب سنگ ها و ستاره های دنباله دار محافظت نمی کند و جلوی تابش های مرگبار فضایی را نمی گیرد و در مدت کمی به بدن آسیب می زند. با این حال، شما هنوز هم کمی در معرض تابش قرار خواهید گرفت. فقط وقتی که موتورها برای شروع سفر روشن میشوند و در پایان سفر وزنی پیدا خواهید کرد.

زیرا روشن است که هیچیک از این امور حداقل در سیارات این منظومه نیستند. مدارهای پلوتون و نپتون در یک صفحه نیستند. پلوتون از قمر زمین کوچکتر است. این سیاره، هیچ قمر شناخته شدهای ندارد و قطر آن 20 درصد کوچکتر از زمین است. این سیاره به طور عمومی به عنوان Hoth در اشاره به یک سیاره یخی در مجموعه جنگ ستارگان شناخته می شود. IAU عنوان کردهاست که انتظار میرود این تعریف با افزایش دانش بشری بهبود یابد. امید به زندگی یا متوسط طول عمر در یک کشور یعنی تعداد سال هایی که انتظار می رود کودکی که در آن کشور به دنیا آمده است، عمر کند و زنده بماند.

دیدگاهتان را بنویسید