۶۵. بنگرید به: (Davidson, 1987, P

اين شهاب ها، قطعات سنگ هايي هستند كه در فضا سر گردانندو ضمن حركت ، با جو فوقاني زمين برخورد مي كنند و حاصل اصطحكاك آن ها توليد حرارت زياد ، سوختن و نوراني شدن است . وقتي اين قطعات وارد اتمسفر ميشوند خط نوراني از سوختن آنها حاصل ميشود. كامپيوتر ميتواند به طور خيالي پرواز بر فراز زهره را بازسازي كند ، در سطح زهره طوفانهاي شديد و بارانهاي اسيدي تندي مشاهده ميشود و از دهانه آتشفشانهاي هميشه فعال آن گدازه بيرون ميآيد، پس سطح زهره يك جهنم واقعي است .اگر يك فضاپيما بر سطح اين سياره فرود بيايد دوامي نخواهد يافت ،زيرا باران اسيد و دماي فوقالعاده فلز را سوراخ ميكند و تند بادها آن را از جا برميدارند، بدين ترتيب سفينههاي تحقيقاتي هم با مشكل مواجه ميشوند.

زماني اين سياره را x يا مجهول مي دانستند كه قرار بود در ماوراي مدار پلوتو باشد، همان طور كه پلوتو زماني سياره x بود. بر اساس داده های اولیه ، این دو جسم که به طور موقت به نام های p1 2005s & p2 2005s نامیده می شوند ، به ترتیب، 6500 و 49500 کیلومتر از سیاره مادر خود فاصله دارند. منظومه شمسی ما از یک ستاره به نام خورشید، هشت سیاره و اجرام بیشمار کوچکتری مانند سیارات بسیار کوچک، سیارکها و ستارههای دنباله دار تشکیل شده است. اطلاعات کمی دربارۀ شرایط جوی کپلر-۱۶۴۹سی وجود دارد و تنها دانستهاست که ۷۵٪ نوری را که زمین از خورشید میگیرد، از سوی ستاره میزبان خود دریافت میکند.

تمام آدمبزرگها اول بچه بودهاند (گرچه کمی از ایشان به یاد میآورند)، بنابراین عنوان هدیه خود را چنین تصحیح میکنم: تقدیم به لئون ورت، آنوقت که پسرکی بود. این ابزار در سال 2002 جای خود را به دوربین پیشرفته نقشه برداری داد. استفاده از این فناوری ها میتواند در فضا مفید باشد و استفاده از فناوری های فضایی معدنی، مانند ربات ها میتوانند بر روی زمین مفید باشند مرکز مهندسی فضایی استرالیا واقع در سیدنی در سال 2010 تاسیس شد و 15 فارغ التحصیل دکتری دارد که روی فعالیتهای مرتبط با منابع فضایی تحقیق میکنند و این مربوط به نیازها ی و تخصص های استرالیا میشود.

با اين حال هنوز بشر نتوانسته پا را از كره ماه فراتر بگذارد. در عين حال ،بين كهكشان ها گاهي هزار ها وبلكه ميليون ها سال نوري فاصله وجود دارد. توضیح فدراسیون کهکشانی : فدراسیون کهکشانی شامل صدها هزار عضو از نژاد های مختلف فرازمینی هست که بیشتر آنها شباهت به انسان زمینی دارند.تمام کهکشان های مسکونی در کیهان دارای یک فدارسیون میباشد. در فاصله 550 ميليون كيلومتري از خورشيد ، بين مدار هاي سياره بهرام و مشتري، ده ها هزار جرم آسماني سنگي وجود دارد كه سيارك ناميده مي شوند. اما در سطح عطارد نيروي گرانش به حدي ضعيف است كه نمي تواند از فرار گاز ها جلوگيري كند.مولكولهاي گاز معمولا سرعتي بيش از 2/4 كيلومتر بر ثانيه دارندو با اين نيرو مي توانند از اين سياره بگريزند.

دو سیارهی دیگری که شکلی کروی دارند، سیارهی عطارد و سیارهی کوتولهی پولوتو هستند. در حال حاضر، از آنجا که قمرهای تیتان و انسلادوس، شانس بیشتری برای زندگی به نسبت زحل و دیگر قمرهای آن دارند، توجه دانشمندان بیشتر به سمت آنها سوق داده شده است. همانطور که دانشمندان سیاره نپتون را با توجه به آشفتگی و انحرافی که در مدار اورانوس گذاشته بود ، کشف کردند ، این بار نیز انحرافی در حرکات محاسبه شده نپتون ، دانشمندان را بدان وا داشت تا به جستجوی سیاره ای دیگر در دور دست بپردازند. به نقل از میل آنلاین، دانشمندان معتقدند که فلزات سنگین مثل طلا، پلاتین و نقره در گروه عناصر r-process قرار دارند که در فرایند فروپاشی هسته ابرنواخترها ساخته میشوند.

با این همه، برخی نظریات فیزیکالیستی دیگر، بیهیچ پروایی، مستقیماً با مدعای این فرضیه سر شاخ میشوند و این پرسش شکاکانه را مطرح میکنند که: اساساً چرا باید بپذیریم که در کنار اشیاء فیزیکی و تا حدی مستقل از آنها، اشیاء دیگری نیز تحتعنوان اشیاء ذهنی وجود دارد؟ با این حال، بیشتر این موارد، غیرقابل پیش بینی هستند و گزارش نمی شوند، زیرا در بخش های وسیعی از جنگل های خالی از سکنه یا در آب های آزاد اقیانوس ها سقوط می کنند. در اوایل دهه 1990 اخترشناسان توانستند عالمهای یخی زیادی را در حال گردش به دور خورشید در منطقه کمربند کویپر کشف کنند که فراتر از مدار نپتون و در نزدیکی مدار پلوتو قرار داشتند.

عطا رد در شرایط مناسب بدون تلسکوپ نیز قابل دیدن است زیرا بعداز خورشید پر نورتر ازسایر ستارگان و سیارات است.از شگفتی های عطارد می توان به این نکته اشاره کرد که با وجوداین که نزدیک ترین سیاره به خورشید است ولی حداقل دمای آن به 173- درجه نیزمی رسد،در واقع با توجه به نزدیکی به خورشید سردترین نقاط آن واقع در قطب های آن است. البته كهكشان هاي ديگر، چنان دورند كه فقط با تلسكوپ هاي بزرگ و در مدت زمان طولاني مي توان از آن ها عكس گرفت. اما ما امروزه ميدانيم، آنچه او ديده شيار نبوده بلكه تلسكوپ وي اشكال داشته است.

هرچند، رصدهای دوران اسلامی، بنا به دلایلی پذیرفته نشده است اما در این پژوهش نشان داده شد که امکان رصد گذر زهره توسط ابوعلیسینا وجود داشته است. برای استفاده از داده های سنجنده مودیس، ابتدا باید ضریب همبستگی این داده ها را با داده های ایستگاه های زمینی و با استفاده از مدل های رگرسیونی به دست آورد (27). استخراج اطلاعات کمی درباره هواویزها از داده های مودیس، نیازمند پردازش های عظیم می باشد که ناسا این عمل را برای کاربران انجام و نتایج را بصورت رایگان در اینترنت قرار می دهد.

بران کاشف سیاره دهم وهمکارانش در سپتامبر 2005 با استفاده از تلسکوپ کک 2 موفق شدند قمر سیاره دهم را بیابند که به دور این سیاره می چرخد ، اما هنوز موفق به کشف مدار آن نشده اند، تحقیقات برای تکمیل داده ها همچنان ادامه دارد . كهكشان راه شيري مانند چرخي بزرگ به دور خود مي چرخد. اورانوس از چندين جهت ویژگیهای منحصر به فرددارد: اين سياره اولين سياره اي بود كه بوسيله تلسكوپ كشف شد، كشف آن بر حسب تصادف بود ، چرخش معکوس دارد (در جهت عقربه های ساعت به دور محور خودش مي چرخد) .اورانوس همان مسير سيارات ديگر به دور خورشيد را مي پيمايد، اما نسبتا كند تر ، هر گردش كامل آن به دور خور شيد، 84 سال طول مي كشد.

حلقههای زيبا زحل از زمين تنها با تلسكوپ قابل مشاهده هستند؛ اين حلقهها اولين بار به وسیله گاليله در قرن 17 كشف شدند. به من بگو اهلي شدن يعني چي» روباه مي گويد،«اهلي شدن يعني ايجاد ارتباط با ديگران، در ميانشان راه پيداكردن، غمخوار شدن و غمخوارپيدا كردن» باقي داستان را يا مي دانيد يا مي رويد و مي خوانيد. شما باید این منابع رو پیدا کنید و سیستم مورد نیاز برای رفتن به فضا رو داشته باشید. چارلز داروین (1809-1882) در مورد منشا گونه ها در سال 1859 منتشر شد. کاوشگر فضایی ویجر2 در سال 1986 یازده حلقه باریک این سیاره را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

این اولین تصاویر با وضوح بالا از کره زمین، حلقه ها و ماهواره های آن را به عقب برگرداند. ستاره شناسان بر اين باورند كه ممكن است اين سياره با اقيانوسی از متان مايع پوشيده شده باشد(متان ماده اي است كه در زمين به صورت گاز طبيعي يافت مي شود). در شبهاي صاف ،حتما متوجه خطوط درخشان وگذرايي شده ايد كه در زمينه آسمان پر ستاره ظاهر مي شوند واز بين مي روند. مطالعات طيف نمودي وجود نوار هاي قوي متان ونيز خطوط جذبي هيدروژن مولكولي را در سطح اين سياره نشان می دهد.سطح نپتون را تعدادي خطوط سفيد رنگ قطع ميكند كه مربوط به سیستم های طوفاني روي سطح آن است.

پاسخ: به اجرام آسمانی که از خود نور دارندستاره و به اجرام آسمانی که از خود نور ندارند سیّاره می گویند. نور خورشید بعد از شش دقیقه به زهره می رسد در صورتی که به سیاره زمین بعد از هشت دقیقه می رسد و این به دلیل قرار گرفتن ترتیب سیارات است که باعث گرم شدن زهره می شود. در اینترنت او فقط و فقط از طریق کانال شخصی خودش در “یوتوب” گفته هایش را به عموم می رساند و هیچ جای دیگری در اینترنت چیزی نمی نویسد.

اگر تجربه برگزاری این مراسم را ندارید حتما از دیگران بخواهید به شما مشاوره بدهند واگر این تجربه را در اختیار دارید آن را در اختیار دیگران بگذارید. “پس بگذارید تا در روز معزز خورشید، مردم عامه و نجبا در شهرها بیاسایند و کارها تعطیل باشند. لطفا ویدئو ها را با دیگران هم به اشتراک بگذارید. وقتی گالیله برای اولین بار در ۱۶۱۰ به رصد زحل پرداخت، تصور میکرد حلقهها قمرهای بزرگی هستند که در دو طرف سیاره قرارگرفتهاند او در طی هفت سال رصد و کاوش تغییر شکل حلقهها و حتی ناپدید شدن آنها را ثبت کرد (براساس زاویه و انحراف با زمین).

شما حتی به هیدروژن یا هلیوم احتیاج ندارید. وضع حركت همين اقمار بود كه گاليله را متقاعد ساخت كه سيارات بايد در اطراف خورشيد بگردند، ولي او نيز به علت وحشت از كليسا، تا زمان مرگ زمين را ثابت و بي حركت اعلام کرد. در قرن 16 كليسا چنين عقيده داشت كه آدمي و زمين بايد در مركز عالم قرار داشته باشد، اما در همين زمان يك اخترشناسي لهستاني چنين اعلام كرد كه خورشيد در مركز منظومه شمسي قرار دارد نه زمين، اما به خاطر اینکه از كليسا وحشت داشت نوشتههاي خود را تا زماني كه در بستر مرگ بود منتشر نكرد.

گروهي كه مايكل بران سرپرستي آن را بر عهده داشت، (يك گروه سه نفره كه با همراهي كلايد روجيلو از رصد خانه جميني ويكي ديگر از محققان مركز اختر شناسي آمريكا)، به دنبال اجرام دور دست منظومه شمسي بودند ،در واقع هدف اصلي آنها جستجوي كويپر ها بود، كه اين سياره را كشف كردند. قمر اصلی تیترون با قطری معادل 2705 کیلومتر (1680 مایل) بزرگترین قمر نپتون است. اگر اين سنگ به زمين برخورد ميكرد معادل 5 بمب اتمي خسارت بوجود ميآورد. پاسخ این سوال را اسحاق نیوتن آن هم بر اساس افسانه ها در زمانی داد که زیر یک درخت سیب نشسته بود.سیب از آن رو به سوی زمین افتاد که تحت تأ ثیر نیروی جاذبه بود.

دیدگاهتان را بنویسید