گردشگری در مریخ: ۸ مقصد جذابی که توریستهای آینده سیاره سرخ میتوانند کاوش کنند

9- به نظر شما چرا سیاره ها هر چه دورتر هستند، زمان گردش آنها به دور خورشید بیشتر طول می کشد؟ حلقهها: برجیس سه حلقه دارد که نامرئی هستند و تنها زمانی که مشتری از مقابل خورشید عبور میکند قابل مشاهده هستند، چون نور خورشید این حلقهها را درخشان میکند و ما از زمین میتوانیم آنها را ببینیم. کریستین هویگنس، بیش از 40 سال بعد، به این نتیجه رسید که این 3 جسم در واقع یکسری حلقه هستند و همانطور که امروزه میدانیم، این حلقهها از سنگ و یخ ساخته شدهاند. متاسفانه این کتاب هم از آن دسته کتابهاییست که پس از مرگ خالق خود، او راه به شهرتی جهانی رسانده است.

بهبیاندیگر، اگر را تابعی فرض کنیم که دامنهاش تمام مصادیق نوع طبیعی طلا باشد و را نیز تابعی فرض کنیم که دامنهاش تمام آن چیزهایی است که مجموعهی خاص و معینی از تصورات (یا اوصاف) در باب آنها صدق میکند؛ آنگاه میتوان ادعای لاک را بهصورت گزارهی (۱) فرمولبندی کرد و طبق روند زیر، گزارهی (۷) را از آن نتیجه گرفت. دنیای سوفی داستان یک دختر نوجوان پانزده ساله است که با نامههایی عجیب و غریب مواجه میشود که باعث تغییر نگرش و حتی روند زندگی او میشود. ناکس در ادامه به سوفی یاد میدهد که چطور باید به این سؤالات فکر کرد و به آنها پاسخ داد.

کتاب دنیای سوفی دو مزیت بزرگ دارد، یکی از مزایای اصلی آن این است که یک تصویر کلی از تاریخ جهان و تاریخ فلسفه در ذهن مخاطب ایجاد میکند و دیگری اینکه چند ماجرا اعم از آشنایی سوفی با دکتر ناکس، داستان نامههایی که باید به هیلده برسد، چگونگی آشنایی با هیلده و زندگی او و همچنین تاریخ جهان و فلسفه و اینکه نحوهی اندیشیدن فیلسوفان به مهمترین سؤالات جهان و پاسخ به آنها را در کنار هم و لابلای هم دیگر به طرز شیرینی پیش میبرد. افراد زیادی این کتاب و این داستان را در حد داستانی برجسته و اثری به یادماندنی نمیدانند اما از دید من، این داستان دامنه وسیعی برای اندیشیدن در مقابل انسان میگستراند.

همچنین این کتاب پرفروشترین کتاب تکجلدی انگلیسیزبان دنیا و یکی از مشهورترین عناوین در ادبیات داستانی است. او چندین بار خودکشی ناکام را تجربه کرده است تا اینکه یک زن ایرانی با اون همسایه میشود و داستان های جالبی پیش میآید . ماه سبب میشود که در دریا جزر و مد رخ دهد. پدرش، که تازه از جنگ برگشته، جک را در یک مدرسهی شبانهروزی در یک شهر ساحلی ثبتنام ميکند.

پات همچون موجودی که «در ته چشمهای او یک روح انسانی دیده میشود» توصیف شدهاست. پات دلش برای گرما، آرامش، و امنیت دوران کودکی تنگ شدهاست. هانس که به گفتهی خودش هنرمند است در همان ابتدای جوانی ساز مخالفت با عقاید مذهبی خانواده را کوک میکند و بعد از دل باختن به دختری به نام ماری، برای اجرای نمایشهای خود به شهرهای مختلف سفر میکند و همواره ماری را با خود همسفر میکند. ناسا اخیرا قصد دارد بعد از سالها مجددا سفینهی سرنشین داری را به سمت ماه گسیل کند. این سیاره از سنگ ساخته شده و مثل سیارات سنگی دیگر جو دارد هرچند که این جو بسیار نازک است.

نویسندهای که در کنار پدر کشیش و دو خواهر نویسندهاش؛ قلم خود را برای نسلهای آینده به یادگار گذاشته است. او میگوید حدود 1400 کلمه برای زبان ناویها ساخته، در حالی که زبان انگلیسی تقریبا دارای 40000 کلمه است. این در حالی ست که کاترین با هتکلیف پیوند عمیقی پیدا کرده و ریسمانی از محبت در همان دوران کودکی در بین این دو کودک شکل گرفته است. نام شخصیت اصلی این کتاب مورسو است، یک فرانسوی-الجزایری بیتفاوت، شرح داده میشود: «شهروندی فرانسوی که مقیم شمال آفریقاست، یک مرد مدیترانه ای، کسی که به سختی در فرهنگ سنتی مدیترانه ای حضور پیدا میکند».

اسکاوت در ابتدای رمان شرح مفصلی از پیشینه خانوادگی و سپس شهر و محل زندگی ارائه میکند. این کتاب که شرح دلدادگی کاترین و هتکلیف را بیان میکند، تصویری واضح، دلنشین و در عین حال تلخی از این دلباختگی و سنگهاییست که بر سر راه آن دو افتاده است. شکل آن شبیه به توپ فوتبال امریکایی گزارش شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از newsweek، زهره، یک سیاره داغ جهنمی و نزدیکترین همسایه سیارهای زمین، این هفته در حالی که از دید ما به سمت خورشید می رفت، به شدت میدرخشید.

به گزارش بیگ بنگ، این سیاره بسیار آهسته حرکت میکند و مسیری طولانی برای چرخش به دور خورشید دارد. آنها به شما بدهکار نیستند شما برای علاقه ای که خود به آسمان دارید از آنها دعوت کرده اید تا دنیای زیبایی که شما آن را می شناسید کشف کنند و به همین دلیل مردم مسوول گرفتاری و خستگی شما نیستند. زمین، سیاره مادر ما، تنها سیاره ای در منظومه شمسی است که حیات در آن دیده می شود. رمانی نوشته چارلز دیکنز است که داستانش در لندن و پاریس، قبل و در طول انقلاب فرانسه رخ میدهد.

جک که در طول سفر چیزهای زیادی از ارلی یاد گرفته مهارتهای بیشتری پیدا کرده و در طول سفر انگار آدم دیگری شده. او حالی خوش میخواهد، اما وقتی به اطرافش مینگرد، چیزهای زیادی پیدا نمیکند که او را شاد کند. آژانس فضایی آمریکا روز جمعه تصاویر آزمایشی این سیاره را منتشر کرد. نزدیک ترین جرم فضایی به زمین چه نام دارد؟ او به سارا می آموزد که چگونه در فضایی پاک و آکنده از انرژی مثبت قرار داشته باشد.

اکنون، مریخ بیش از حد سرد است و جو آن بیش از اندازه نازک است و اجازه باقیماندن آب مایع به مدت طولانی در سطح آن را نمیدهد. از این سیاره ها عکسی در اختیار نیست اما دانشمندان با استفاده از رایانه ها و بدست آوردن شرایط آب و هوایی این منطقه ها طرح هایی را بدست آورده اند که به نظر می رسد سطح این کرات به این شکل باشد. حتی ممکن است درياچه هايی نيز از نيتروژن و متان بر سطح تيتان وجود داشته باشد. این کتاب روایت الهامشدة سفر تجربی دختری خردسال است در شناخت این مهم که، همه چیز زیبا، دوستداشتنی و نیکوست .

چهار فصل ابتدایی کتاب از زبان شخصی به نام آقای لاکوود (Lockwood) روایت میشود. فصل دوم داستانهایی از بعثت تا رحلت رسول(ص) که شامل این دوره زمانی 23 ساله میشود. فصل چهارم داستانهایی از دروان حکومت داری حضرت علی علیهالسلام است که شامل یک بازه زمانی 4 سال و اندی میشود در فصل ماجراهایی از جنگهای حضرت به همراه داستانهایی از حکومتداری علی(ع) آمده است. اوضاع تنها زمانی در مسیر نابودی قرار گرفته و تمامی شخصیتهای داستان را با خود همراه میسازد که هیندلی ملاقات و ارتباط بین خواهر خود و هتکلیف را غدقن اعلام میکند.

دیدگاهتان را بنویسید