کشف آب در جو سیارهای خارج از منظومه شمسی

محققان امیدوارند این مشاهدات امکان مرحلهبندی شکلگیری ابرطوفان در سطح مشتری و مقایسه این مراحل با مراحل شکلگیری طوفان در سیاره زحل را فراهم آورد. در نتیجه در مقایسه با زمین و مریخ تغییرات فصلی زیادی ندارد. دانشمندان معتقدند که برخی از سیارک ها و شهاب سنگ هایی که قرار است با زمین برخورد کنند با وجود مشتری به پایان می رسند و به جای زمین به سیاره غول پیکر مشتری برخورد می کنند. آیو دارای آتشفشان های فعال بسیاری است. باور بر این است که مشتری از تصادم ستاره های دنباله دار، سیارک ها و دیگر اجرام فضایی به زمین جلوگیری می کند.

این اولین بار است که ذرات و جو سیاره مشتری به ویژه در لایههای مرتفع به این شکل مشاهده میشوند. در این تصاویر لایههای مرتفع جو مشتری به ویژه در قطبهای این سیاره، به دلیل وجود ذرات اتمسفری که نور فرابنفش را جذب می کنند، سرخ به نظر میرسند. کیت وینسلت در این فیلم در نقش شخصیت رونال در دنیای پاندورا ظاهر خواهد شد. فصل پنجم ریک و مورتی با اپیزود فینالی به سرانجام میرسد که در هر زمینهای که فکرش را کنید، به جرات بزرگترین اپیزودِ فینال تاریخ سریال است: مقیاسِ عظیمی دارد؛ داستانی که روایت میکند، موردانتظارترین داستانِ سریال است؛ کنجکاویبرانگیزترین نقاط مبهمِ پسزمینهی ریک را بهطور جامع و قاطعانهای روشن میکند؛ داستان مورتی شرور، آنتاگونیست اصلیِ سریال را پس از پنج فصل تعلیق به سرانجامی حماسی میرساند و درنهایت، با دگرگونی بازگشتناپذیرِ وضع کنونی دنیای سریال، به کلیفهنگری منتهی میشود که احتمالات هیجانانگیزِ بسیاری را نوید میدهد و افقِ جدیدی را دربرابر سریال آشکار میکند.

بعضی اماکن تاریخی و طبیعی هرچند شهرت دنیای دارند اما فقط گروه خاصی از دنیاگردان و طبیعت گردان حرفه ای با این اماکن آشنا هستند. این سیاره، سنگی و شبیه به کره زمین است که ۲.۲۵ برابر وسیعتر و ۸ برابر پرجرمتر از سیاره ما است. بنابراین در آیه ابتدا در مورد گسترش زمین بحث میشود که چگونه پستی و سراشیبیهای تند و خطرناک بهوسیله فرسایش کوهها و تبدیل سنگها به خاک شرایط لازم را برای حیات موجودات فراهم شود. از بتاکاروتن برای تولید رنگ های خوراکی و مکمل های ویتامین ث استفاده میشود.

این سیاره 2.5 برابر بزرگتر و 6.5 برابر سنگین تر از زمین است و یک سال فقط 36 ساعت طول می کشد ، طبق برخی محاسبات و فرضیات ، این سیاره ممکن است از 75٪ آب و 25٪ از مواد سنگی تشکیل شده باشد و هیدروژن باید در جو وجود داشته باشد و هلیوم یک پدیده منحصر به فرد از ویژگی های موجود در این سیاره ، به دلیل ترکیب جو سیاره از بخار آب غلیظ در دمای بالای 200 درجه سانتیگراد ، محققان بر این باورند که آب در این سیاره در وضعیت غیر مشخصی برای زمین ما مانند “یخ داغ” و “آب فوق العاده مایع” است.

در حالی که فضاپیما در مدار خود درحال گردش است، تجهیزات آن به برسی و ردیابی یون ها و مولکولها در این مقطع عرضی وسیع از جو مریخ خواهند پرداخت، و به طور کامل به ثبت جریانات دی اکسید کربن و سایر مولکول ها به درون فضا برای اولین بار می پردازند. سایر آتشفشان ها و گودالهای کوچک فقط کمی سطوح سیاره را خراش داده اند. دانشمندان هنوز علت کوچک شدن این طوفان دائمی را نمیدانند.

این چهار ماهک را ماههای گالیلهای مینامند. حلقهی A نیز به حلقههای کوچکتر تقسیم شده است، اما نه به همان وضوح حلقهی B. نزدیک به لبهی بیرونی این حلقه، یک شکاف باریک، اما آشکار، وجود دارد که آنرا شکاف اِنکه مینامند. با نام خداوند آفریننده جان و اندیشه، سرودن کتاب خود را آغاز میکنم؛ زیرا اندیشه انسان از این فراتر نمی رود و نمیتواند به عمق ذات خداوند دست یابد. وی در کتاب شفای خود، بخش هیأت، آورده است: «من زهره را چون خالی بر صفحه خورشید دیدم». این نظریه فرض می کند که این سیاره غول پیکر در اصل سیاره ای “سرگردان” بوده که به سمت خورشید کشیده است و باعث شده سیاره هایی که از قبل به دور خورشید می چرخیدند با یکدیگر برخورد کنند.

این نسبت، زمین را بهطور قابل توجهی متراکم تر از مشتری نشان میدهد. میدان مغناطیسی مریخ: مریخ در حالت کلی میدان مغناطیسی ندارد ولی قسمتهایی از پوسته آن دارای میدان مغناطیسی میباشد که حداقل ۱۰ برابر بزرگتر از هر میدان مغناطیسی اندازهگیری شده در زمین است. مشتری دارای ۷۹ قمر شناخته شدهاست که ۱۶ ماه آن قطری بیش از ۱۰ کیلومتر دارند. هر دو ماهک دارای دهانههای بسیاری هستند. دانشمندان میاندیشند که اگر مشتری دارای گونهای از حیات باشد، حیات در این سطح پا خواهد گرفت. در این بازی شما یاد می گیرید که هر یک از مواد غذایی مربوط را در دسته یا گروه مخصوص خودش قرار دهید.

فشردگی مواد ایجاد گرما نمود. گرانش گازی و ذرات غبار آنها را به صورت ابرهای ستبر گوی مانند از مواد درآورد در حدود ۴٬۵ میلیارد سال پیش مواد به هم فشرده شدند تا اجسام بسیار سامانه خورشیدی پدید آمدند. دانشمندان بر این باورند که در هنگام برخورد دو ستاره نوترونی یا انفجار یک ستاره نوترونی، فرایند “فورانگر گاما” شکل میگیرد؛ که کارخانه اصلی تولید طلا در جهان است و از ۱۳.۸ میلیارد سال پیش تا کنون در کائنات بسیار رخ داده است.

این تجربه به شما امکان ارتباط با الهه ترانه ها یعنی ایوا (Eywa) را می دهد. این برخوردها اغلب در حدود ۵ بار در هر ماه اتفاق می افتند. این تصویر یک نمای نزدیک از طوفان را نشان می دهد. بهعلاوه استفاده از تصویربرداری فرابنفش و فروسرخ این امکان را فراهم آورده که دانشمندان بتوانند مراحل شکل گیری طوفان را از نزدیک مشاهده کنند. یکی از نکات بسیار جذاب بازی وجود انواع و اقسام گجت ها، هم برای مبارزه و هم برای دسترسی به مناطق مختلف است که باعث شده است بازی بسیار جذاب شود و این گچت ها که به مرور زمان در بازی به دست می آورید و در دست چپتان قرار می گیرند، تنوع و جذابیت بالایی دارند.

بعضی از یهودی – مسیحیها هم شنبه را روز مقدس میدانستند. اینبار زامبیهای سریع با صدای غرغرشان راهی خیابانهای ویرانشده و دیستوپیایی شدهاند و گاهی اوقات هم با دیدن انسانی یک دوی سرعت راه میاندازند. Borderlands 3 به سرعت در حال نزدیک شدن به تاریخ انتشار خود است و هنوز موارد بسیاری وجود دارند که باید از آنها سر دربیاوریم. در واقع ما با یک شخصیتی روبرو هستیم ، که حاضر است از تمامی آنچه که دوستش دارد ، دل بکند تا به آن چیزی که احساس می کند در زندگی اش باید یافت کند برسد.

دیدگاهتان را بنویسید