چرا طلا زنگ نمی زند؟

منشاء این الماسها متان است، با توجه به فشار و حرارت درونی زیاد در این دو سیاره مولکولهای متان ابتدا مى شکنند و به اتمهاى کربن و هیدروژن تبدیل مى شوند. ستارگان به دستهای از هیدروژن در فلزات سنگین تبدیل شدهاند که در طول میلیونها سال قبل منفجر و به سرعت فلزات سنگینی ایجاد کردند که در میان فضا پراکنده شدهاند، بعضی از آنها به زمین راه یافتند که توسط برخی از انسانهای اولیه برای ایجاد پول، جواهرات و داراییها از زمین بیرون کشیده شدند.

هماکنون، الماسهای مصنوعی که از طریق ترکیب انفجاری ایجاد میشوند، از لیزر کارآمدتر هستند. جاناتان فورتنی از دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز میگوید: «ایده جالبی است، اما من فکر میکنم تا حدی مغرضانه باشد.» مشکل اینجاست که سر در آوردن از نسبت کربن به اکسیژن در طیف ستارگان داغتر مانند خورشید کار دشواری است، که منجر به ایجاد عدم قطعیت در اندازهگیریهای موجود میشود. این عدم انتظار از دو مسئله ناشی می شود، اول اینکه ما با سیاره ای طرف هستیم که ۶۰ درصد بزرگتر از زمین است، لذا جاذبه ی آن به مراتب قوی تر از خانه ی کنونی مان محسوب می گردد و راه رفتن بر رویش بسیار سخت تر خواهد بود.

این نام به عنوان خدای دریا و همزاد اورانوس نامگذاری شده است بر طبق تحقیقات حضور مقادیری متان نیز در این سیاره تایید شده است. این یک دنیای پیچیده است یافتههای کانن و سایرین جزئیات جدیدی را در مورد تاریخ زمینشناسی منحصربهفرد آن، از جمله احتمال حضور احتمالی قلیان فراوان، نشان میدهد. این نظریه توسط بیشترین تعداد ماهواره پشتیبانی می شود، که مشتری تعداد زیادی از آنها را دارد – به اندازه 67. برای تصور رفتار آنها در مدار سیاره، یک مدل به اندازه کافی دقیق و دقیق از منظومه شمسی مورد نیاز است.

آزمایشات فشار بالا در دانشگاه کالیفرنیا برکلی با استفاده از یک سلول سندانی الماس هر دو پدیده فشار و دما را تنها در 50 گیگاپاسکال و دمای 2500 کلوین انجام دادند که معادل عمق 7000 کیلومتری زیر ابرهای نپتون است. 4. دمای مریخ از 0 تا -100 درجه ی سانتیگراد متغیر است. به دلیل شکل ظاهری دو رنگش، لقب به یینیانگ منظومه شمسی را از آن خود کرده است. این تقریباً همان چیزی است که به نظر می رسد: دو الماس با کیفیت بالا که به شکل سندان هستند به سمت یکدیگر نشانه رفته اند. حرارتی که از مرکز بیرون میرود، گازهای اطراف سیاره را گرم میکند و به بالا میبرد؛ در ارتفاعات جو، گازها سرد شده و دوباره به پایین بازمیگردند.

دانشمندان برای بازسازی این اثر، با استفاده از ابزارهای پیشرفته آزمایشگاه ملی شتابدهنده اسلاک در کالیفرنیا، با تولید حرارت بسیار بالا دو موج شوک را در پلاستیک پلیاستایرن پدید آوردند. ۴۰. منظور لاک از نام، صرفاً نشانهای بیانی است که با آن میتوان تصوری بسیط یا مرکب را نشانهگذاری کرد. با این همه، مسائل متعددی که پیرامون نامهای خاص شکل گرفتهاند، تبعاتی بههمراه داشته که قادرست آراء لاک را درباره نامهای کلی (مانند: نام انواع طبیعی) مورد خدشه قرار دهد. این آخرین مطالعه بر اساس تحقیقات قبلی در مورد سیارات ممكن است مملو از الماس باگردید. الماس دارد . میدانید ارزش این مقدار الماس چقدر است ؟

سیاره هایی که به دور ستارگان غنی از کربن می چرخند، بیشتر احتمال دارد که خودشان از کربن ساخته شده باشند؛ چراکه ماده تشکیل دهنده یک ستاره معمولاً مسئول تشکیل سیاره هایی است که در نهایت به دور آن می چرخند. این کربن بیشتر از آن چیزی است که من از یک اقیانوس ماگما انتظار دارم.» او می گوید. به گزارش گروه رسانههای دیگر خبرگزاری آنا، تحقیقی جدید نشان داد مدتی کوتاه پس از به وجود آمدن ماه، سیارههایی کوچک زمین را بمباران کردند و همین امر عناصر گرانبهایی مانند طلا و نقره را به زمین آورد.

20 قمر جدید برای سیاره زحل در سال 2019 کشف شده است که مجموع قمرهای این سیاره را ۸۲ قمر میکند، یعنی ۳ قمر بیشتر از قمرهای مشتری. نتیجه یک مطالعه جدید نشان داده است که سیارات فراخورشیدی یا سیارات خارج از منظومه شمسی که حاوی کربن بیشتری نسبت به زمین هستند، ممکن است از الماس ساخته شده باشند. با این وجود، اگرچه کوتولههای سرخ متداولترین ستارگان کهکشان هستند، اما نسبت ستارگان غنی از کربن در میان آنها نیز بیشتر از 1 به 1000 نیست. اما اکنون به نظر میرسد که چنین دنیاهای سرشار از کربن از آنچه که پیشتر تصور میشد نادرتر هستند، که البته خبر خوبی برای حیات به شمار میرود.

به نظر میرسد این خبر خوشایندی برای افراد آیندهنگری مانند سرمایهگذاران شرکت منابع سیارهای باشد که مدتی پیش برای بهرهبرداری تجاری از منابع فضایی اعلام موجودیت کرد، گرچه واقعیت این است که این شرکت و نمونههای آینده آن فعلا باید خود را به منابع اطراف زمین راضی کنند، چراکه با فناوری موجود سفر به این سیاره چیزی حدود نیم میلیون سال طول میکشد. دمای روز به 800 درجه فارنهایت میرسد. در لایههای فوقانی دمای هوا تقریبا ۲۰۰ درجه زیر صفر است. به باور دانشمندان، احتمال دارد در بیش از هزاران سال این الماسها وارد لایههای یخی سیارهها شده و لایهی ضخیمی در پیرامون هسته ایجاد کنند.

فشار درونی چنین دنیایی باعث میشود تا برخی از عناصر آن به لایههای ضخیمی از الماس مبدل گردند. محمود حاجزمان: تصور میشد کهکشان راه شیری بهشت معدنکاوان باشد که با سیاراتی از جنس الماس تزئین شده است. آنها برای این منظور کاربید سیلیکون را در آب قرار دادند و سپس آن را با «سندان» الماس فشرده کردند تا استرس موجود در کربن را افزایش دهند و بعد آن را با استفاده از لیزر گرم کردند تا شرایط داخل یک سیاره غنی از کربن را تقلید کند. سالها پیش ، ممکن است رودخانه ها ، دریاها و اقیانوس ها روی کره زمین وجود داشته ، اما پس از آن اتفاقی افتاده و آب ناپدید شده است .

روی انسان تاثیر گذاشته، روی عمل شما که تجارت است تاثیر گذاشته و در آن روز خاص هم قطعا تاثیر میگذارد. و دانشمندان سیارهشناسی مانند لورا لارک، محققی از دانشگاه براون در پراویدنس، رود آیلند، معتقدند که در تصاویر گرفته شده توسط دوربینهای فضاپیمای مسنجر ناسا، که بین سال 2011 به دور این سیاره میچرخد و نقشهبرداری میکند، نقاط تاریکی از گرافیت را روی سطح عطارد دیدهاند. تمام آمونیاک سیاره ، بر اثر دماي كم زحل،احتمالا به صورت جامدبلوري در نوار هاي ابری هستند كه در طيف نما ظاهرنمي شوند.طيف نما هيچ خطي را كه مربوط به هيدروژن مولكولي (H2) باشد نشان نمي دهد.

هیچ کدام از این نژادها نسبت به دیگری برتری خاصی ندارد و هر کدام ویژگی ها و نقاط قوت خاص خود را دارند، بنابراین می توانید در یک بازی چند نفره از نقاط قوت تمام نژادها استفاده کنید. اگر زمانی و در برخی از تشبیهات ادبی، ستارهها را به دانههای الماس تشبیه میکردند، اینک میتوانید مطمئن باشید برخی از این نقاط درخشان آسمان، میزبان سیارههایی از جنس الماس واقعی هستند. سپس اتمهاى کربن به هم مى پیوندند و الماس را مى سازند.

چرا اندازه آنها با هم متفاوت است و… طولانیترین سال که برابر با 165 سال زمینی است را دارد. گرافیت می توانست بیش از 300 فوت ضخامت داشته باشد و فشار برخورد سیارک ها برای تبدیل 30 تا 60 درصد آن به چیزی که او آن را «الماس شوک» می نامد کافی بود. تا با سفر وویجر به فضا در سال ۱۹۸۹ این شک به یقین تبدیل و عکسهای آن به زمین ارسال شد.

دانشمندان با استفاده از این نوع آزمایشها قادر به محاسبهی اندازهی سیارات خارج از منظومه شمسی خواهند بود، اندازهی سیارات معمولا برحسب رابطه جرم و شعاع این سیارات اندازهگیری میشود. در این بین، ترکیبات شیمیایی سیاره میتواند کمک زیادی به دانشمندان برای تخمین اندازهی سیارات کند و مهمتر از همه، این دست آزمایشها میتوانند توضیح مناسبی برای دلیل تولید گرمای بسیار زیاد این غولهای یخی در اختیار دانشمندان قرار دهند. وجود سنگ های آتشفشان بازالتی که در پوسته مریخ وجود دارد توسط کاوشگر کنجکاوی و با اشعه ایکس به دست آمده است. این نقشه هم اکنون توسط کاوشگر سازمان فضایی اروپا به نام ونوس اکسپرس ((Venus Express که در مدار زهره قرار دارد، همراه با ابزارهای نقشهبرداری متعدد استفاده میشود.

گفتنیست کپلر-۴۵۲بی تنها ۵ درصد بیش از زمین با ستاره ی خود فاصله دارد، بدین ترتیب هر سال در آن ۳۸۵ روز خواهد بود و غروب و طلوعش نیز چندان با آنچه که هم اکنون تجربه می کنیم تفاوت نخواهد داشت، هر چند که خورشید ۲۰ درصد روشن تر به نظر می آید. فوبوس در مغرب طلوع و 5/4 ساعت بعد در مشرق غروب ميكند. وزش باد، حرکت این ابرها را به ۱۱۰۰ کیلومتر در ساعت میرساند.

دیدگاهتان را بنویسید