همه چیز در مورد منظومه شمسی – سیدرضا بازیار

چرخش آن از لبهها صورت میگیرد. شامل یک مدارگرد است که با استفاده از نور ماورابنفش و مادون قرمز از سیاره عکس میگیرد. هدف شما در گیم اکشن اندروید Planet Overlord این است که به سیاره هایی که از شما دیگر پیروی نمی کنند حمله کنید و با استفاده از موشک ، لیزر و سلاح های دیگر تمام آنها را به نابودی بکشانید و از پا در بیارینشان و یا می توانید نیروهای نظامی خود را در سیاره پیاده کرده و آنجا را در تصرف خود بیاورید. بازی قابلیت سفر سریع وجود دارد که از بخش هایی مثل یونفایرهای سولز انجام می شود و از طریق این بخش ها می توانید به سفینه خود و یا دیگر بونفایرهایی و چک پوینت هایی که یک بار فعال کرده اید سفر نمایید و به این ترتیب گشت و گذار در بازی و برگشتن به قسمت های قبلی بازی برای دسترسی به مناطق و…

اکنون، کارگردان فرانسوی کانادایی یعنی دنیس ویلانوا که تاثیرگذارین فیلمهایش، به ترتیب Arival و Blade Runnder 2049 هستند، در اثبات اینکه کتاب هربرت هرگز غیرقابل فیلمبرداری نیست، فیلم جدید Dune را ساخته و به طرز جسورانهای قرار است که قسمت دوم آن را نیز ارائه کند. بدین ترتیب همجوشی هستهای انرژی تولید کرده و هیدروژن را به هلیوم تبدیل میکند که کمی سنگین تر از عنصر هیدروژن است. حرکات رزمی و قدرت بندی که شانگ چی دارد، کیتی و تمام حاضران داخل اتوبوس را متحیر میکند.

شانگ چی به همراه دوستش کِیتی (Katy) سوار اتوبوس شده و هنگام نزاع و درگیری، کیتی از آنجایی که او را به خوبی نمیشناسد به افراد شرور میگوید که بروند به همقد و قوارههای خودشان دعوا کنند و دوست او توان مبارزه کردن را ندارد. اما چیزی که بسیار مهم است، هویت اصلی شانگ چی بوده که برای صمیمیترین دوست او، یعنی کیتی هنوز هم پر از ابهام است. آمریکاییها از طریق دوست قدیمی باند یعنی فلیکس لیتر با بازی جفری رایت و لوگات اش با بازی بیلی مگنوسن که به تازگی در وزارت امور خارجه منصوب شده است، باند را متقاعد میکنند که این کار را قبول کرده و به کوبا راهی شود.او ارتباط نزدیکی با پرونده برقرار کرده است و قرار است که با یک مامور آموزش ندیده بهاسم پالوما در بخشی از این ماموریت همراه شود.

یک غبار جادویی که توسط فریمنهای ساکن صحرا با عنوان توهمزای مقدس شناخته میشود، در صحرا به حرکت درآمده است و ساکنین آن اعتقاد دارند که عمر را طولانیتر میکند. در صورتی که این فیلم جذاب گوشهای از دنیای شگفتانگیز دنیای مد و طراحی لباس را برایمان نمایان میکند. امتیاز بالای فیلم کروئلا، هم به دلیل ایدهی خلاقانهی داستان و هم تصاویر جذاب بصری آن است. شانگ چی هم حالا به دنبال دزد گردنبندش میرود و کیتی را هم به همراه خودش میبرد. آکوافینا نقش کیتی را در این فیلم بازی کرده است که همکار سادهی شانگ چی است. چرا که شانگ چی در ظاهر یکی از کارکنان سادهی هتل است که بزرگترین آرزویش رانندگی ماشینهای گرانقیمتیست که برای پارک کردن به او تحویل میدهند.

یکی از شاهکارترین سکانسهای فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه، صحنهی نزاع داخل اتوبوس است. حتی فردی داخل اتوبوس، فیلمی از او گرفته و در فضای مجازی، مبارزهی شانگ چی را پخش میکند که بازدیدهای بسیار زیادی را هم کسب میکند. این هم ستایشگری که به دیدن من میآید.» در سیاره سوم میخوارهای زندگی میکند. منظومه شمسی دارای 9 سیاره شناخته شده است که عبارتند از: عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پلوتو. در مقایسه با سایر منظومههای سیارهای شناخته شده، منظومه شمسی دارای تعداد بالایی از سیارات است. همه گاز ها در همه جهات منبسط مي شوندوحجم بزرگتري را اشغال مي كنند.شتاب گرانش سطحي زمين به اندازه ي كافي قوي است كه با گرايش جو به انبساط مقابله كند.

اما در این جست و جو ها و کنجکاوی ها خطرات فراوانی نهفته است که او را تهدید می کنند ولی این خطرات مانعی برای کار و تلاش او نمی گردند. دقیقا زمانی که کسی حتی انتظار پیدا شدن سر و کلهی او را ندارد، کروئلا در میان جمعیت ظاهر شده و با یک طرحی جدیدتر و بسیار خلاقانهتر همه را حیرتزده میکند. چرخش سریع مشتری جریانهای شدیدی ایجاد میکند و باعث ایجاد لکههای تیره و روشن میشود.

همین امر هم باعث میشود تا کیفیت فیلمهای هالیوودی تا این حد بالا باشد. حقوق سئو خیلی بالا است. جداسازی خودکار کانی های موجود در مقاطع نازک با استفاده از روشهای پردازش تصویر، یکی از موضوعاتی است که در سالهای اخیر مورد توجه زمین شناسان قرار گرفته است. چنین به نظر میرسد که بهترینهای هالیوود و طراحی جهان جمع شدهاند تا با ایدههای خلاقانهشان دست به ساخت این فیلم حیرتانگیز بزنند.

حسین بن خالد مىگوید: امام علیهالسلام کف دست چپ خود را باز کرد و دست راست خود را در آن قرار داد و فرمود: این زمین دنیا است؛ و آسمان دنیا بر بالاى زمین قبهاى است؛ و زمین دوم بالاى آسمان دنیا؛ و آسمان دوم قبهاى است بر بالاى آن؛ و زمین سوم بالاى آسمان دوم قرار گرفته؛ و آسمان سوم قبهاى است بر بالاى آن؛ و زمین چهارم بالاى آسمان سوم است؛ و آسمان چهارم بر بالاى آن قبه است؛ و زمین پنجم بالاى آسمان چهارم است؛ و آسمان پنجم قبهاى است روى آن؛ و زمین ششم بر بالاى آسمان پنجم است؛ و آسمان ششم قبهاى است روى آن؛ و زمین هفتم بالاى آسمان ششم واقع است؛ و آسمان هفتم قبهاى است بالاى آن؛ و عرش رحمان تبارک بر بالاى آسمان هفتم قرار دارد؛ و این کلام خداى تعالى است که مىفرماید: ﴿الَّذِی خَلَقَ سَبعَ سَماواتٍ وَ مِنَ الأَرضِ مِثلَهُنَّ یَتَنَزَّلُ الأَمرُ بَینَهُنَّ﴾.

«وَ لَقَدْ خَلَقْنا فَوْقَکُمْ سَبْعَ طَرائِقَ وَ ما کُنَّا عَنِ الْخَلْقِ غافِلینَ» (مؤمنون/17)؛ ما بر بالاى سر شما هفت راه قرار دادیم و ما (هرگز) از خلق غافل نبودهایم. این سفینه پر از انسان های تنبلی است که به دلیل استفاده از تکنولوژی نمی توانند راه بروند و سبک زندگی ماشینی دارند. قسسمت دهم: در قسمت دهم این مجموعه به جنگل های موسمی میپردازیم .درختان بزرگ ترین موجودات زمین و نیز یکی از قدیمی ترین ساکنان آن می باشند. اما بازیگر نقش مکمل شانگ چی چنین ویژگیهایی را ندارد، دلیل این ایراد بزرگ و کامل مشخصِ فیلم عالی شانگ چی و افسانه ده حلقه واقعا مشخص نیست!

همچنین مجبور هستید پیش از آغاز یک ماجراجویی یا فعالیت بزرگ غذای مناسبی بخورید چرا که مدتی طول میکشد تا بدن مواد مصرفشده را هضم کند. پس از روایتگری اولیه، دو نفر پیش جیک می روند تا مرگ برادر جیک را به او اطلاع دهند، برادر جیک یک دانشمند و در استخدام یک شرکت معدنی جهانی (البته از نوع بین سیاره ای) بوده است. وی اینگونه محاسبه کرد که حتی در صورت وجود هم، سیاره X باید در فاصلهای معادل ۳ برابر فاصله خورشید از مدار نپتون قرار داشته باشد و در عین حال سیارهای بشدت خسوف و کــسوفی باشد.

نکته دیگری که در مورد این ستاره باید بدانید آتش فشان های آن است که اگر فعال شوند حتی می توانند مدار کره های منظمومه شمسی را تغییر دهد. اورانوس دورترین سیاره ای است که با چشم غیر مسلح دیده میشود و زیر آسمان های تاریک میتوانیم آن را مثل یک ستاره کم نور با قدر ظاهری 5.8 ببینیم. از اتمسفر هر سیاره بوی منحصر به فردی برمی خیزد که فضانوردان در سفرهای فضایی خود برای شناخت سیاره های منظومه شمسی آنها را کشف کرده اند.

این فضاپیمای جدید که دوشنبه هفته گذشته (5 آذر ماه) حوالی ۱۹:۵۰ به وقت گرینویچ روی مریخ فرود آمد، هشتمین فرود موفق ناسا در این سیاره بود. از آنجایی که استقبال از فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه بسیار بالا بوده، احتمال ساخت قسمت جدید آن بسیار زیاد است. حتی فیلم جدید ماتریکس پس از 18 سال انتظار هم نتوانست به امتیاز 6 برسد! نکته مهم این است که سند جذاب پاویچ نشان میدهد که اگرچه فیلم جودوروفسکی هرگز نتوانست وجود خارجی پیدا کند، اما همچنان سایه خلاقانه و طولانی مدتی پیرامون این رمان ایجاد کرد.

این مرد شیلیایی فرانسوی در نهایت نتوانست تلاش خود را برای ساخت فیلمی ۱۴ ساعته که سالوادور قرار بود نقش اصلی آن را ایفا کند، موفق عمل کند و همان سال با فراموشی روبرو شد. اما به­نظر می­رسد هر چهار گزاره قابل مناقشه است؛ چراکه هیچ­یک از این گزاره­ها را نمی­توان با منطق اثبات­گرایی اثبات یا تأیید کرد. تپه ویلانووا که در قسمت اول شاهد آن هستیم، با این جمله که «این تنها آغاز ماجرا است» به پایان میرسد و تنها به یک بخش قابل مدیریت از داستان آن پرداخته است و کارگردان سعی کرده است که برخی از روایتهای گیج کننده داستانی لینچ را از فیلم خود دور کرده و در عین حال، داستان را به خوبی مهار کند.

سیاره زحل دارای تعداد زیادی ماه متنوع است که از ماهوارههایی به قطر دهها متر تا ماههای بزرگی مثل تایتان با ابعادی بزرگتر از سیاره عطارد متغیر هستند. قمر در نجوم احکامی جایگاهی ویژه دارد، چرا که نزدیکترین و مأنوسترین سیاره به زمین و ساکنان آن است، و بعد از آفتاب، بیش از همة اجرام آسمانی بر تفکر و زندگی انسان تأثیر گذاشته است. البته درک مفاهیم این­گونه علائم، نشان داده­ها(نشانه­ها) خالی از اشکال نیست، چون فرد می­بایست لااقل اطلاعات کلی از چگونگی علم­ستاره­شناسی و نجوم در دوران­های نخستین و میانی اسلامی داشته­باشد. چیزی که برای اکثر بینندههای فیلمهای ابر قهرمانی تخیلی جذاب است، تغییر شخصیت داستان از یک فرد عادی به یک قهرمان است.

ما هم چیزی در مورد آخر داستان و یا مواد مهم آن به شما نمیگوییم تا خودتان آن را تماشا کنید. اما چیزی که در اینجا مهم است، بحث قهرمان بودن هر دوی آنهاست. این به آن معناست که هر قطب اورانوس روزها و شب هایی که ۴۲ سال زمینی هستند را تجربه میکنند. خورشید هر بیست و پنج روز یک بار به دور خودش می چرخد. نپتون در مدت ۱۶ ساعت و ۷ دقیقه به دور خود و به مدت ۱۶۵ سال زمینی به دور خورشید می چرخد. كيلومتر درساعت 108000 -19 چرا در اول تير ماه در ناحيه مدار قطبي شمال، طول يك روز 24 ساعت و به عكس در مدارقطبي جنوب، طول يك شب 24 ساعت است؟

دیدگاهتان را بنویسید