نحوه استفاده و کاربرد حروف اضافه در زبان انگلیسی

زهره یکی از دو سیارهای است که در جهت حرکت عقربههای ساعت و از سیارههای دیگر منظومهٔ شمسی آهستهتر میگردد. حالا میخواهیم فراتر از عکسبرداری از بخشهای مشخص جو سیارههای فراخورشیدی برویم و به صورت سیستمهای سهبعدی و واقعی آنها را مطالعه کنیم. پس خود را آماده کنید. زمانی که همه چیز آماده شد، میتوانید به ساخت و ساز در کف اقیانوس بپردازید. قوانین نیوتن در باره حرکت بیان میکند که هر جسم متحرک گرایش دارد به حرکت خود ادامه دهد، و ماده تشکیلدهنده سیاره در خط استوای آن ممکن است با حدی از سرعت بچرخد که باعث بیرونزدگی سیاره در این محل شود.(کره زمین نیز اینگونه است).

در حال حاضر، تلسکوپ فضایی جیمز وب در سراسر جهان درباره منشأ جهان ما اطلاعاتی را فاش می کند و در عین حال مأموریت اکتشاف ناسا سطح سیارک را بررسی میکند تا ببیند آیا 16 Psyche میتواند درباره شکلگیری هسته سیاره به ما اطلاعاتی دهد یا نه. پژوهشگران در حال حاضر زمانی را برای استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب رزرو کردهاند تا رصدهای دقیقتری را روی WASP ۱۲۱ b انجام دهند.

میکال ایوان و تیم او برای رسیدن به اطلاعات دقیق دربارهی کل سیاره فراخورشیدی از تلسکوپ فضایی هابل برای رصد دو مدار کامل WASP ۱۲۱ b استفاده کردند و دادههای سمت روز و سمت شب را برای بررسی عملکرد جوی ترکیب کردند. وقتی 4 ساله بودم، دروازهای روی تختم باز شد و یک شال به همراه گوی های انرژی ( اورب) با انرژی کیهانی مرا لمس کردند تا خاطرات و ویژگیهای زندگی گذشته را فعال کنند. ستاره شناسان مدتهاست فکر می کردند که آیا این روند تشکیل سیاره می تواند تولد ستارگان دیگری غیر از خورشید را همراه داشته باشد یا خیر!

در اینترنت او فقط و فقط از طریق کانال شخصی خودش در “یوتوب” گفته هایش را به عموم می رساند و هیچ جای دیگری در اینترنت چیزی نمی نویسد. اگرچه ووت در اینباره معتقد است که این سیاره بسیار زیباست و نام رسمی که به این سیاره داده شده است اصلاً جالب نمی باشد، بدین جهت او نام این سیاره را (به طور غیر رسمی) به یاد همسر خویش “دنیای زارمینا” نامیده است.

شاه از شازده کوچولو می خواهد که وزیر دادگستری شود و شازده کوچولو می پرسد در این جا که کسی نیست که او را محاکمه کنم ، پس برای چه وزیر دادگستری شوم و شاه می گوید که خودت را محاکمه کن و شازده کوچولو نیز راهش را می گیرد و می رود. کالیستو یک قمر طبیعی سیارهٔ مشتری است و گالیله آن را در سال ۱۶۱۰ کشف کرد و سومین قمر بزرگ در منظومهٔ خورشیدی است و دومین قمر بزرگ بعد از گانیمد است. منظومه ی شمسی یا سامانه خورشیدی از خورشید و هشت سیاره که به دورش در چرخشند تشکیل شده است.

هر چه سیاره ای از خورشید دورتر باشد نیروی جاذبه خورشیدی کمتر بر آن اثر می گذارد و در نتیجه حرکت آن سیاره نیز کندتر می شود. محیط این بازی طراحی بسیار زیبایی دارد و میتوانید از مناظر فوق العاده آن لذت ببرید. نام این سیاره، ناهید، زهره و یا ونوس (Venus) است. ونوس به نام یک الهه نامگذاری شد – حامی زیبای عشق. اریسسیاره کوتوله و جسم دیسک پراکندهاین جسم فرانپتونی که در سال ۲۰۰۳ کشف شد، در سال ۲۰۰۵ به عنوان سیاره شناخته شد. محققان در پژوهش مذکور به وسیله دادههای تلسکوپهای فضایی و زمینی، نور کوتوله سفیدی در کهکشان راه شیری به نام WD۱۰۵۴-۲۲۶ را سنجیدند.

این موجود خمیری خاکستری رنگ، در اصل به عنوان یک پاک کننده حمام ساخته شد و با این هدف که خاک و باکتری را بخورد طراحی شد که بتوان حمام را به صورت خودکار تمیز کرد. گالیله به حرکتهای 4 قمر در اطراف مشتری نیز اشاره کرده و این اولین ثبت یک مرکز حرکت است که در آن زمین به عنوان نقطه مرکزی قرار نگرفته است! 2- مدار زهره دایره است(خروج از مرکز 0.007).تصویر مدار آن بر کره آسمان بیضی بسیار کشیده ای نزدیک به خط مستقیم است.چنین به نظر می رسد که زهره بر این خط به شرق و غرب خورشید نوسان می کند.

قبلا تصور میشد این سیارهها نمیتوانند نزدیک به ستارهی خود شکل بگیرند؛ براساس مدلهای فعلی شکلگیری سیارهای، گرانش، تشعشعات و بادهای ستارهای شدید میتوانند مانع از فشرده شدن گازها شوند؛ اما رصدهای جیمز وب میتوانند به حل این راز کمک کنند. این سیارات بزرگ احتمالأ بر اینکه دیگر اجزای نظامی شمسی چگونه شکل گرفتند، تأثیر زیادی دارند. پس از رصد ” “UB313توسط تلسکوپ فضایی هابل ، آشکار شد که این جرم آسمانی از پلوتون بزرگتر است و قطر آن به سه هزار کیلومتر میرسد. گالیله در سال 1610، اولین شخصی بود که زهره را از طریق یک تلسکوپ مشاهده کرد.

این سیاره فراخورشیدی از دادههای تلسکوپ فضایی کپلر کشف شده است. این ویژگی در تعریف سال ۲۰۰۶ اتحادیه بینالمللی اخترشناسی(IAU) از سیاره، الزامی شد. 6. جو اورانوس از هیدروژن، هلیوم و متان تشکیل شده است. گروه دوم شامل اورانوس، نپتون و زحل است – آنها با اندازه های بزرگ (سیاره های غول پیکر) متمایز می شوند، آنها توسط گازهای هلیوم و هیدروژن تشکیل شده اند. 7. هسته ی خورشید از گازهای چگال و گرم تشکیل شده است. ونرا ۱۳ اتحاد جماهیر شورویی تنها به مدت دوساعت توانست از گرمای شدید و فشار خردکننده زهره جان سالم به در برد. به احتمال زیاد این سیارک فلزی از برخوردهای شدید بین سیارات و سایر زباله های فضایی در اوایل شکل گیری منظومه شمسی جان سالم به در برده است.به گزارش این خبرگزاری، 16 Pysche دارای 225 کیلومتر عرض است.

Calderaها دهانههای بزرگ به قطر 2 کیلومتر هستند و شکل و شمایل و ساختار پیچیدهای نسبت به دهانههای فنجان مانند عادی دارند. دمای عطارد به 840 درجه فارنهایت (450 درجه سانتیگراد) میرسد و این سیاره با قطر 3031 مایل (4878 کیلومتر)، 18 برابر کوچکتر از کره زمین است و در هر 88 روز یکبار به دور خورشید میچرخد. مشتری با دمای 234- درجه فارنهایت (148- درجه سانتیگراد) بزرگترین سیاره منظومه شمسی است و دارای 50 قمر و 3 حلقه است.

سابقه عکسهای نمای نزدیک کاسینی از منظومه زحل، به عبور این فضاپیما از نزدیکی قمر دوردست «فیبی» در سال ۲۰۰۴ برمیگردد. ستاره های زیادی وجود دارد ، اما خورشید نزدیک ترین ستاره به زمین است. بلند ترین قله ی مریخ المپوس(Olympus) ارتفاعی نزدیک به 22 کیلومتر دارد و بلند ترین قله ی منظومه شمسی است. آنقدر نزدیک که حتی تصور آنرا هم نمی کنید! با توجه به فاصله نزدیک این سیاره و تشخیص سریع آن در تحقیقات اخیر ستاره شناسان برای سیاره های قابل سکنی، این موضوع حاکی از آن است که برخلاف تصورات پیشین سیارات مانند زمین نه تنها نادر نمی باشند، بلکه بایستی بسیار فراوان باشند.

بررسیهای قبلی روی جو WASP-۱۲۱ b نشاندهندهی بخار فلزهای سنگین در سمت روز این سیاره هستند. این ماده روی زمین وقتی با مقادیری از فلزهای دیگر مثل وانادیوم، آهن، کروم یا تیتانیوم ترکیب میشود جواهراتی مثل یاقوت و یاقوت کبود را میسازد. مارینر10 (Mariner10) اولین وسیلهای بود که کمتر از نیمی از سیاره عطارد را با پرواز در نزدیکی آن، در سالهای 1974 و 1975 رصد کرد. میبینید که یک روز در سیارهٔ زهره طولانیتر از یک سال است. پروکسیما قنطورس یک ستاره کوتوله است که در فاصله تنها ۴.۲ سال نوری از منظومه شمسی قرار دارد. تقریباً تمام ستارگان از جمله خورشید در نهایت به کوتوله سفید تبدیل میشوند، بنابراین ستاره شناسان معتقدند چنین یافتهای چشم اندازی از آینده منظومه شمسی در چند میلیارد سال آینده فراهم میکند.

باتلر در اینباره می گوید:” اما اگر شما در سطح این سیاره بایستید به راحتی قادر خواهید بود تا خورشید سیاره زمین رو مشاهده کنید” و ادامه می دهد : “ستاره کوتوله کم انرژی Gliese 581، میلیاردها سال زندگی خواهد نمود ، بسیار بیشتر از خورشید ما. و این احتمال توسعه زندگی در این سیاره را افزایش می دهد “. اکنون، ناسا توجه خود را به یک سیارک منحصر به فرد با نام 16 Psyche معطوف کرده است. از سال 1992 و زمانی که اخترشناسی در دانشگاه هاوایی نخستین خرده سیارک با قطر بیش از 100 کیلومتر را در کمربند کیوئیپر کشف کرد تاکنون بیش از صدها نمونه دیگر از این قبیل خرده سیارکها در این ناحیه کشف شده است.

دانشمندان میتوانند جرم یک سیاره و ستاره را در صورتی که آن سیاره یک قمر داشته باشد، با کاربرد قوانین نیوتن بر مدار این قمر به دست آورند. سطح میراندا، پنجمین قمر بزرگ اورانسو، مشخصات مختلفی دارد، از جمله دشتهایی پوشیده از گودالهای شهابسنگی قدیمی، تپه های بزرگ، و دره های عمیقی که سطح این قمر را شکافته اند. زهره، بدون قمر است و در مدار دایرهواری به دور خورشید میگردد. استیون ووت در ادامه مصاحبه چنین توضیح می دهد : سیاره به دور ستاره ای که Gliese 581 نامیده می شود درحال چرخش است و در حدود 120 تریلیون مایل دورتر از ما قرار دارد.

به گفتهی توماس میکال ایوانس، ستارهشناس مؤسسهی نجوم ماکس پلانک در آلمان: با وجود کشف هزاران سیاره فراخورشیدی، به دلیل اهمیت چالشبرانگیز رصدها، تنها جو بخش کوچکی از سیارهها را بررسی کردیم. زیرا انسانهای تمام ادوار میتوانستند توسط چشم غیر مسلح، این سیارهها را مشاهده کنند، اما حداقل میدانیم که اولین بار در چه زمانی ثبت شدهاند. آخرین ابرنواختری که انسان موفق شد از زمین و با چشم غیرمسلح ببیند، در سال ۱۹۸۷ در اطراف این سحابی دیده شده است. در چندین کشور از جمله ایالات متحده و کانادا ، یکشنبه اولین روز هفته و تعطیل است.

دیدگاهتان را بنویسید