نحوه استفاده و کاربرد حروف اضافه در زبان انگلیسی

در آن سال اریس حتی از پلوتو هم درخشانتر می شود و می توان آن را با تلسکوپ های کوچک آماتوری مشاهده کرد. زیرا پلوتو تنها سیاره ای بود که یک آمریکائی( کلاید تومبا ) آن را یافته بود و اکنون آنها نمی خواستند که نامشان از لیست کاشفان سیارات کنار رود. اما داستان به همین جا ختم نمی شود. و هیچ خاطره ای از گذشته خود به یاد نمی آورد. تا کنون هیچ توضیح و استدلالی راجع به این موضوع مطرح نشده است و این موضوع یکی از اسرار نهفته در مورد این سیاره است. چنین استدلالی بسیار ساده است: میدانیم که اورانوس و نپتون از چه عناصری تشکیل شدهاند و نیز میدانیم که هر چه به مرکز یک سیاره نزدیکتر شوید، مواد درون آن داغتر و متراکمتر خواهند شد.

اما اکنون میدانیم که سیاره عطارد با کره ماه بسیار متفاوت است. دیون، با قطر 1100Km، چهارمین قمر بزرگ زحل است.عوارض بارز سطحی دیون شامل دهانه های پهن بزرگ و یک دره بزرگ گسل شده است.این امر غریبی نیست که روی یک قمر معین به سوی ستاره مادر باشد، اما در مورد دیون سمتی از آن که پیوسته در مدارش می ماند ، درخشانتر و پر دهانه تر از سمت پشتی آن است .چگالی این قمر 1.4g/cm3 است. اریس قمر کوچکی هم به نام ” دیسنومیا ” به قطر 150 کیلومتر دارد که هر 16 روز یکبار به دور مادر خود گردش می کند.

به اندازه هر 6.5 روز زمینی یکبار به دور خودش می چرخد. به اعتقاد سیچین، نیبیرو سیارهای در منظومه شمسی است که در مداری نامنظم میچرخد و هر ۳۷۰۰ سال به نزدیکی زمین می رسد. به اعتقاد سیتچین در اکثر موارد باقی مانده از سومری ها الواح ، سنگ نوشته ها و مجسمه هایی وجود دارند که همگی حاکی از گذر سیاره عظیمی (یا همان نیبیرو) است که در منظومه شمسی هر ۳۷۰۰ سال سبب تغییرات جوی شدید در کره زمین و دیگر سیارات منظومه شمسی می گردد. وجود همین کاستی­هاست که سبب می­شود خوانندگان این فرهنگ­ها، در مواردی که مؤلّف، واژه یا ترکیبی را به دلیل بدخوانی و تصحیف در دیوان شاعر یا نویسنده­ای برساخته، درنیابند.

دلیل اعتراضات آنها هم روشن بود. آیا جرم تازه کشف شده عضو دهم منظومه شمسی خواهد بود ؟ تقریبا بیشتر جرم آنها را هیدروﮊن و هلیم تشکیل می دهد که همین امر باعث گردیده که این سیارات بیشتر شبیه خورشید باشند تا زمین. او محل پلوتو را با محاسبه اثر جاذبه اش بر روی نپتون و اورانوس پیدا کرد ولی بدون یافتن سیاره جدید درگذشت. ضریب بازتابی معادل پلوتو دارد و در دوره ای معادل 560 سال به دور خورشید می گردد. با قطری معادل 2400 کیلومتر و چگالی دو گرم بر سانتیمتر مکعب از پلوتو یک سر و گردن بزرگتر است.

پس اگر قرار باشد به قول اخترشناسان آمریکائی پلوتو را سیاره به حساب آوریم اریس بدون شک سیاره دهم خواهد بود. او بر این عقیده بود که سیاره ای پرجرم در میان مدار نپتون قرار دارد که جاذبه آن باعث تاثیر در حرکت نپتون می شود. اما جرم پلوتو بسیار کمتر از حدی بود که بخواهد بر روی نپتون با اورانوس تاثیری داشته باشد و لذا همگان پی بردند که پلوتو همان سیاره ایکس نیست! پیش بینی وجود سیاره نپتون که در قرن ۱۹ براساس بی نظمی های موجود در مدار اورانوس صورت گرفته بود دانشمندان را به موفقیت این نظریه امیدوار کرده بود.

ویلیام هرشل در سال ۱۷۸۱ اورانوس را کشف کرد. بیشتر مطالعات انجام گرفته درباره ارتباط بیماری های ریوی و آلودگی هوا دلالت بر آن دارد که آلودگی هوا بر مبتلایان به آسم می افزاید و بیماری آنها را تشدید می کند در صورتی که آلودگی محیط و هوای اطراف و ماندگاری ذرات معلق ویروس و سلامتی انسان به خطر می اندازد و استفاده از موانع پیشیگیری کرونا ازجمله ماسک و رعایت پروتوکل بهداشتی تاکید دارد میتوان نقش هوا در جابجای ویروس به اطراف سبب افزایش آن به سایر افراد شود عدم برگذاری مراسمات مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، آموزشی، که با وجود این کرونا COVID-19انسان را به سمت برنامه ریزی شهری هوشمند در شرایط بحرانی نه تنها در شیوع بیماری و مخاطرات طبیعی شهرها نیازمند برنامه ریزی و مدریت بحران که سلامتی شهروندان و امنیت آنها COVID-19تاثیر گذار باشد (محمدی :1381 ). انسان نمی تواند دماهای زیاد و خیلی کم را تحمل کند.

در شرایط کلی، در حالات نگارشی متفاوت جمله، علامت مربوطه می بایست به سمت داخل باشد. این دره به افتخار کاوشگر مارینر ۹ کاشف آن، نامگذاری شده است. دانشمندان تصور می کنند که در زیر پوسته سطحی اریس متان زیادی وجود دارد که پس از خارج شدن از زیر سطح و جریان یافتن باعث می شود که این سیاره کوتوله رنگی متمایل به زرد را به خود بگیرد. اما برای بعضی از افراد دیده شدن رویکرد دیگری دارد و به آن اعتیاد پیدا می کنند و این اعتیاد آنان را به مرز یک احتیاج می رساند.

در گذشته نیز شاهد مطرح شدن ادعاهایی در خصوص پایان جهان بودهایم و در سالهای ۲۰۰۳، ۲۰۰۷، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ پیشبینیهای مختلفی در مورد نابودی جهان ارائه شده بودند که البته هیچ یک از آنها به واقعیت تبدیل نشد. با این اوصاف دیگر هیچ بهانه ای مبنی بر سیاره بودن پلوتو در دست منجمان آمریکائی نخواهد بود. بدین ترتیب مشخص می شود که اریس از اکثر جنبه ها بزگتر از پلوتو است. تا اینکه در کمال ناباوری اتحادیه نجوم رای خود را مبنی بر اخراج پلوتو از لیست سیاره های منظومه شمسی اعلام داشت. پس از اعلام نظر اتحادیه نجوم بسیاری از اخترشناسان که اکثریت آنها را منجمان آمریکائی تشکیل می دادند به رای مجمع اعتراض کردند و خواستار برگرداندن لقب سیاره به پلوتو شدند.

این کشتی فضایی که با گاز هلیوم پر شده است نیروی مورد نیاز خود را از خورشید دریافت میکند و مدل روبوتیک آن 31 متر طول دارد و البته، مدل نهایی برای حضور انسانها با طول 130 متر ساخته میشود که تقریبا دو برابر طول هواپیمای بوئینگ 747 است. چند ماه پس از ورود من به انتاریو، دانشگاه تلسکوپ جدید یک متریاش را دریافت کرد و من کارم را با آن شروع کردم. موهبتی است که توسط شاهان به عنوان نیرویی فوق بشری از اهورامزدا دریافت می شد و آنان را از مردمان دیگر متمایز می نمود.

بنا بر این یک حالت تعادل هیدرواستاتیکی (نزدیک زمین) فرض میشود و پیرامون مدارش، همسایگانش را میزداید. لاول رصدخانه ای بنا نهاد و در آن جست و جو برای یافتن سیاره جدید را آغاز کرد. از جمله فرایندهای جوی که از عوارض زمین تأثیر میپذیرند، رگبارهای همرفتی، تشکیل ابرهای محلی کوهستانی، نسیم دریا و خشکی و گرمباد را میتوان نام برد. طبق ترجمه زکریا سیتچین از متون کتیبههای سومری، حدود چندین هزار سال پیش، شرایط جوی سیاره ای دارای تمدن هوشمند بنام نیبیرو دچار مشکل می شود. این کتاب به بیش از ۲۸۰ زبان و گویش ترجمه شده و با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه، یکی از پرفروشترین کتابهای تاریخ محسوب میشود.

نام “نیبیرو” زمانی بر سر زبان ها افتاد که زکریا سیچین در کتابش از آن یاد کرد. برای بدست آوردن و یاد گرفتن آسترولوژی باید در منابع خارجی به صورت لاتین جستجو کنیم زیرا به زبان فارسی اطلاعات درستی به دست نمیاوریم، چون منابع اصلی روش آسترولوژی، خارجی هستند. به گفتهی توماس اکنون فقط اطلاعات یک فصل اورانوس موجود است و همهی آنچه در طول ۲۰ و ۴۰ سال آینده جمعآوری میشود، برای درک کامل شیوهی عملکرد شفقهای قطبی سیاره بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات نتیجه تحقیقاتی بود که توسط براون و گروهش انجام شد. پس از آن سالها پیش، ممکن بود رودخانهها، دریاها و اقیانوسها روی این سیاره وجود داشته باشد، اما بعد اتفاقی افتاد و آب ناپدید شد.

اما این اتفاق 280 سال دیگر می افتد. چرخش به دور خورشید ذرات گرد و غبار را به هم فشار داد که رشد کردند و رشد کردند، مانند گلوله برفی که به پایین کوه می غلتد و بزرگتر و بزرگتر می شود، بنابراین ذرات غبار در نهایت تبدیل به سنگ شدند و پس از سال ها این سنگ ها تبدیل به سنگفرش شدند و با آن برخورد کردند. نهاد و گوهر را چشمِ سَر نمیبیند. پرسیوال لاول برای نخستین بار نظریه وجود سیاره ایکس را در اوایل قرن بیستم مطرح کرد. در آن زمان فرض وجود سیاره ای جدید، روشی قابل اطمینان و آزمایش شده برای توضیح مشاهدات گیج کننده بود.

دیدگاهتان را بنویسید