منظومه ی شمسی چگونه به وجود آمد

اطراف این هسته متراکم، هسته خارجی قرار گرفته که احتمالا ترکیبی از آمونیاک، متان و آب می باشد. هیدروژن و هلیوم در نزدیک سطح به شکل گاز در می آیند و با اتمسفر زحل که عمدتا ترکیبی از همین دوعنصر است مخلوط می شوند. در تایتانیک «کشتی که خدا هم نمیتواند آن را غرق کند (شعار تبلیغاتی تایتانیک برای جدب مسافر)» در اولین سفر دریایی با برخوردی ساده با یک کوه یخ برای همیشه منهدم میشود. پایونیر-ساتورن همچنین توانست میدان مغناطیسی زحل که ۱۰۰۰ مرتبه از میدان مغناطیسی زمین قوی تر می باشد را کشف کند. منظومه شمسی متشکل از هشت سیاره و بیش از 63 قمر آنهاست که بیشتر و بیشتر در حال کشف هستند و همچنین ده ها دنباله دار و تعداد زیادی سیارک.

خاصیت آب این است که می تواند صدها ماده شیمیایی، معدنی و مغذی را در سراسر بدن و در کوچکترین رگ های خونی به جریان بیندازد. آب به ما اجازه می دهد که در محیطی که نوسان درجه حرارت وجود دارد زندگی کنیم، و دمای بدن ما روی ۹۸٫۶ درجه ثابت نگه می دارد. بیشتر بدن انسان ها، گیاهان و حیوانات از آب تشکیل شده است (تقریبا دو سوم بدن انسان آب است). در سال ۱۶۷۵، دومنیکو کاسینی (Domenico Cassini)، یک ستاره شناس آلمانی متولد فرانسه، کشف دو حلقه مجزا که با گروه هایی از اقمار کوچک شکل گرفته بودند را اعلام نمود.

از اینرو ، سطح آن در نتیجه فرسایش تغییر نمیکند. جو مشتری با افزایش عمق گرمتر میشود و در نتیجه برای رسیدن به دمای اتاق یا دمای 21 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) باید در عمقی که فشار اتمسفر حدود 10 برابر بیشتر از زمین است قرار گرفت. دیگر سیارات اگر از فراز قطب شمالشان نگریسته شوند در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخند در حالیکه زهره در جهت عقربه های ساعت دور خود می چرخد. او هم از این که با یک چنین شخص معقولى آشنایى به هم رسانده سخت خوشوقت شده.

این دانشمندان اعلام کردند که هیچ خطری زمین و ساکنانش را تهدید نمیکند، اما در دنیای نجوم میتوان این اتفاق را یک ملاقات نزدیک نامید. و جنگل و مرداب های نفوذ ناپذیر آن ، بسیاری دیگر از اقامتگاه های سراسر سیاره در نظر گرفته می شوند ، اما به طور کلی تنها سختگیرترین و باتجربه ترین شکارچیان جرات دیدار از یاایلا را دارند. در بسیاری موارد به نظر می رسد که آب به طور ناگهانی در این مناطق از زیر زمین فوران کرده است.در نواحی دیگری از مریخ پدیده های بسیار کوچکتری به نام شبکه های دره ای وجود دارند.

بسیاری از ستاره شناسان معتقدند که این حرارت در فرایند فرو رفتن هلیوم به درون هیدروژن مایع به وجود می آید. اما باز هم در فرهنگ های مختلف، توافق کلی بر سر انداختن حلقه در دست چپ وجود ندارد. در سال ۱۶۵۶، پس از به کارگیری یک تلسکوپ قوی تر، کریستیان هایگنس (Christiaan Huygens)، ستاره شناس آلمانی، یک حلقه باریک مسطح حول زحل را توصیف کرد. هایگنس توسط آژانس فضایی اروپا ساخته شد. دانشمندان حوزه فضا سعی دارند با اکتشاف در سیاره زهره، توسط ماموریتهای فضایی جدید به بررسی جو آن بپردازند و امکان سکونت را در آن ارزیابی کنند.

تنها چیزی که طرفداران میخواستند، مبارزهای بین نیروهای خیر و شر بوده است، اما نبردهای شکل گرفته در آن نمیتوانند که توجه مخاطبین را به خود جذب کنند. سیاره(Planet) یک جرم کروی شکل است که در یک مدار ثابت به دور ستارهها میچرخد. این سیاره به مناسبت خدای کشاورزی رومیان، ساترن نام گرفت. لوگالایررا (معمولاً بصورت لوگالگیررا نوشته میشده) به معنی «پادشاه توانا» است و مشلامتائهآ یعنی «آنکه از مشلام (نام معبدی کهن یا درخت بادام) برخاسته».این صورت فلکی صدها سال بعد به فرهنگ یونان باستان وارد شد و به شخصیتهای اسطورهای دو قلوهای کاستور و پولِکس (پولیدِئوسِس) نسبت داده شد.

تیم HiRISE در مارس 2012 تصاویر ابتدایی و سفید و سیاه از این سیاره را منتشر کرده و از آن پس صدها تصویر دیگر جمعآوری کردهاند. در سال ۱۹۷۷، ایالات متحده دو سفینه دیگر به نامهای ویجر۱ (Voyager) و ویجر۲ را برای مطالعه زحل و دیگر سیارات ارسال کرد. بنابراین با همان روشی که ماده خام را مطالعه می­کنیم، نمی­توان انسان را مطالعه کرد. در سال ۱۹۹۷، ایالات متحده سفینه کاسینی را برای مطالعه این سیاره، حلقه ها و قمرهایش فرستاد.

در افسانههای یونانی زحل به نام کورنوس یا فرزند زمین و آسمان و پدر مشتری و مریخ و نپتون و افرودیت بوده که عاقبت توسط فرزند بزرگ خود زئوس یا مشتری از سلطنت خلع گردید. این کمربندها متشکل از الکترونها و پروتونهای پر انرژی قابل مقایسه با کمربندهای ون آلن زمین می باشند. اگر شانس این را داشته باشید که از خلأ به ستاره ها و سیارات بنگرید، می بینید ستاره ها و سیارات به دلیل نبود اتمسفری که بتواند نور را انتقال دهد، قابل مشاهده نیستند.

سطح بهوسیلهی آب تازهای که قطرهقطره از اقیانوس درونی نشت میکند، تجدید میشود. آب… بی رنگ، بی بو و بدون طعم و مزه است، و هیچ موجود زنده ای نمی تواند بدون آن زندگی کند. همانطور که گفته شد انسلادوس، تایتان یا سیاره مشتری که آب و یخ و حرارت بر روی آنها وجود دارد و هر چه که دور تر میرویم خب تعریف از سیاره برای حیات ممکن است متفاوت بشود و امکان آن برای ادامه زندگی بر روی آنها باشد.

زمین تنها سیاره ای است که اتمسفری با ترکیب درست گازها دارد که حیات را برای انسان ها، حیوانات و گیاهان ممکن می سازد. اگر پلوتو نهمین سیاره بود، یقینا کشف جدید، با نام مستعار Xena یا اریس میتوانست دهمین سیاره در منظومه شمسی باشد. هفت پیکر متنی است که خواننده را در معرض نوعی حکمت قرار می دهد. سیاره زحل سیارهای غول پیکر با گازهای متفاوت است. سیارات سیستم Sonyachnoy ، به روش خود ، به سیاره-غول پیکر ، سیارات بزرگ ، همراهان سیارات و ماهی کوچک می روند. خانه شماره دو در سیستم ما.

از نظر فیلیپ متزگر عوض شدن ماهیت پلوتو در آن زمان کمی گنگ و نامفهوم است. یک لایه فشرده از ابر، کل سطح زحل را پوشانده است. پیچیدگی سیاره ما وجود یک خالق توانا را نشان می دهد که نه تنها جهان ما را خلق کرده بلکه آن را تا به امروز پا برجا نگه داشته است. وقتی در مورد امکان وجود خدا صحبت می کنیم، کتب آسمانی می گویند افرادی وجود دارند که شواهد محکمی برای اثبات وجود خدا دیده اند اما حقیقت خدا را انکار کرده اند. در اینجا چند دلیل برای اثبات وجود خداوند ارائه شده است…

دیدگاهتان را بنویسید