منظومه شمسی – تمیم خبر

قانون جاذبه توضیح میدهد که چرا مدارهای سیارهای و قمری به شکل بیضی هستند. این پدیده را می توان با شیب محور چرخش توضیح داد. چهار شگفت انگیزترین پدیده در منظومه شمسی است. بنابراین ، ما به ترتیب سیارات منظومه شمسی را در نظر می گیریم. تنها مکان در منظومه شمسی و در کل جهان که برای منجمان در جایی که حیات وجود دارد شناخته شده است ، زمین است. درست است که در قرن 21 علاقه به نجوم کمی کمرنگ شده است ، اما حتی کودکان نام سیارات منظومه شمسی را می دانند. بدون این که مجبور باشیم از لوازم حفاری استفاده کنیم و این در فضا، مخصوصا برای سیارک ها بسیار مهم است برای کمک به بهبود این فناوری آنها با دانشگاه معدنکاوی کلورادو همکاری میکنند که به نام بستر آزمایشی معدنکاوی نوری شناخته میشود.

این دومین غول بزرگ گاز است که به نام خدای باستان نیز نامگذاری شده است. این چهار سیاره غول پیکر از سنگ و فلز تشکیل شده است. مانند همه سیارات غول پیکر ، دارای حلقه هایی است ، هرچند به اندازه سیاره زحل درخشان نیست. در سیارهای مانند عطارد، که با سرعت کمتری میچرخد (6/58 روز در هر چرخش)، شب بسیار طولانیتر است. بسیار عالی، مواردی که گفتین کاملا درسته و واقعا علم آسترولوژی در بحث پیش بینی بازارهای مالی وجود داره، به طور مثال انجمن سینرژی و آسترولوژی ایران در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۹۹ پیش بینی در مورد افزایش قیمت ارزهای دیجیتالی انجام داد و امروز در تاریخ ثبت این دیدگاه، قیمت بیت کوین بیش از ۳۰ هزار دلار شده!

ریو گو، 80 میلیارد دلاراما سیارکی به تام داویدر، بیش از 100 تریلیون دلار ارزش داردو دلیل این قیمت های بالا این است که آنها از فلزات با ارزشی مانند پلاتینیوم، طلا و آهن تشکیل شده اند. همه آنها ، مانند ماهوارههای کوچک ، به دور زحل گردش میکنند. سرعت خورشید در منظومهی شمسی ۲۲۰ کیلومتر بر ثانیه است و برای گردش خورشید به دور مرکز کهکشان راه شیری ۲۲۵ میلیون سال زمان لازم است که به این مدت زمان یک سال کیهانی میگویند.

در طول ماموریت Venus Express تغییرات زیادی در مقدار دی اکسید گوگرد جو این سیاره گزارش شد. نامیده میشود. به نظر بعضی دانشمندان این روند میتواند با کاشت هاگهای گیاهی در جو سیاره زهره شروع شود. بعلاوه ، مطابق یکی از نظریه ها ، تحت تأثیر نیروهای گرانشی قدرتمند ، تعداد زیادی از گرد و غبار و ذرات گاز که به دور خورشید می چرخند شروع به چسبیدن به یکدیگر می کردند و به شکل گلوله در می آمدند و سیارات آینده را تشکیل می دادند. محققان این طور بیان کردند که در مناطق دور از فشارهای بالای جوی زهره، بعضی از میکروب ها زنده هستند و تولید فسفین در این مناطق کردند.

معرفی کوتاه : در جهان های دور دست کاوش کنید و آن ها را تغییر شکل دهید ! چهار و نیم میلیارد سال پیش زمانی که منظومه شمسی در حال شکل گیری بوده، ما سیارات اصلی را داشتیم که شکل گرفتند. از این سیاره به عنوان مروارید منظومه شمسی یاد می کنند زیرا در بین چهار سیاره ای که دارای حلقه هستند( مشتری،اورانوس و نپتون) این سیاره دارای حلقه هایی فوق العاده درخشان است که حتی با تلسکوپ های کوچک هم قابل مشاهده است. خورشید ستاره ای است که بدون آن حیات روی زمین نمی توانست وجود داشته باشد.

همانطور که شنیدهاید دانشمندان ۲۰ جرم جدید در اطراف سیاره زحل پیدا کردهاند که تعداد اقمار آن را به ۸۲ مورد میرساند، این در حالی است که مشتری ۷۹ قمر شناخته شده دارد و بنابراین در رتبه دوم قرار خواهد گرفت. این قمر، دومین قمر بزرگ زحل و نهمین قمر بزرگ منظومه شمسی است. پوسترهای مربوط به منظومه شمسی تجدید چاپ شد، اما بسیاری از دانشمندان علوم سیارهای، به ویژه کسانی که پلوتو را مطالعه میکردند هرگز در دیدگاه پیشین خود تغییری را صورت ندادند و هنوز پلوتو را به عنوان یکی از سیارات منظومه شمسی میدانستند. در آن است که پلوتو واقع شده است.

از کاربردهای مستقیم انرژی زمین گرمایی میتوان به مواردی همچون احداث مراکز آب درمانی و تفریحی-توریستی ، گرمایش انواع گلخانه، احداث مراکز پرورش آبزیان و طیور، پیش گیری از یخ زدگی معابر در فصل سرما، تامین گرمایش و سرمایش ساختمانها توسط پمپهای حرارتی زمین گرمایی اشاره نمود. امروزه خیلی از مخاطبان فکر میکنند بازیهای بقا باید پر از صحنههای خشن، تصمیمات دشوار و کلی خون و خونریزی باشد اما سالها پیش استودیو موجنگ یک بازی سندباکس متفاوت روی استیم منتشر کرد که بسیار سرگرمکننده، رنگارنگ و خلاقانه بود.

به زبان ساده میتوان گفت، Alien Worlds یک بازی بلاک چینی است که در آن بازیکنان برای به دست آوردن تریلیوم (TLM)، یک شی کمیاب در این بازی مبارزه میکنند. تمام بازی به صورت کلی بازی در ده نوبت انجام میشود. در این هنگام قطر آن ها به قدری کم بود که به نظر می رسید ناپدید شده اند . به علت فشارهای سیارهای بسیار زیادی که بر روی سیاره اورانوس وجود دارد، احتمال آن میرود که مقادیر زیادی الماس داخل این سیاره یا بر روی سطح این سیاره وجود داشته باشد.

پس از کشف سرس و سایر سیارک های بزرگتر در اوایل قرن نوزدهم ، از اجسام این کلاس سیارات یا سیارات کوچک نیز یاد می شود ، اما اصطلاح سیارک اکنون به طور گسترده ای استفاده می شود. برخی دانشمندان معتقدند که کمربند سیارک چیزی بیش از سیاره ای نیست که به قطعات خرد شده تبدیل می شود. در حومه منظومه شمسی نیز عبور می کند که دانشمندان آن را کمربند کویپر خوانده اند. اما تعداد سیارات در منظومه شمسی تقریباً برای همه مردم کره زمین شناخته شده است.

کره زمین نيز يك سیاره است. پلوتون تقریباً به همان بزرگی مریخ است. مدار نپتون تقریباً کاملاً دایره ای است. مریخ تقریباً دو سال، مشتری دوازده سال زحل بیست و نه سال، اورانوس هشتاد و چهار سال، نپتون 165 سال، دورترین سیاره یعنی پلوتون 248 سال طول می کشد تا یکبار به دور خورشید بچرخند. یک سال طول می کشد تا زمین مدار خود را به دور خورشید کامل کند. دانشمندان آن را کشف کردند ، بنابراین می توان گفت به طور تصادفی: با مشاهده ویژگی های حرکت سیارات نزدیک به آن و ماهواره های آنها ، به این نتیجه رسیدند که باید یک جرم آسمانی بزرگ دیگر نیز وجود داشته باشد که خارج از مدار اورانوس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید