مقاله ای کامل در مورد منظومه شمسی

مریخ نسبت به عطارد بزرگتر و دارای جرم بیشتر و در نتیجه چگال تر است . اگر به این هفت جرم آسمانی با دقت توجه کنید، متوجه خواهید شد از آنجایی که زمین به عنوان مرکز هستی تلقی می شود در این هفت جرم آسمانی گنجانده نشده است. برای آن که یک جرم به عنوان یک سیاره شناخته بشوند باید این چهار معیار را داشته باشد. این قانون میگوید که توان دوم دوره تناوب ، یعنی I2 برابر با توان سوم فاصله یا D3 است. در نهایت این نکته را به یاد داشته باشید که توان فعلی بشر در سفرهای میانستارهای به اندازهای است که برای سفر به نزدیکترین ستاره به منظومه شمسی باید دهها هزار سال در راه بود.

این اعضاء عبارتند از سیارات ، سیارکها و ستاره دنباله دار. اگرچه باقی این سیارات تا دههٔ ۱۹۷۰ میلادی کشف نشده بودند و در همین سال ها کاوشگر هایی برای کشف آن ها فرستاده شد. همچنین حرکت های آن علامت هایی روی حلقه های آن در هر طرف باقی میگذارند. در خارج لبه حلقهها چگالی ذرات باردار به سرعت افزایش مییابد و در حدود 5Rs تا 10Rs به یک قله میرسد. این حلقهها از جنس تکههای یخ، گرد و غبار و سنگ هستند.

منظومه شمسی حدود 4٫5 میلیارد سال پیش از ابر متراکم از گاز و غبار بین ستارهای تشکیل شده یا در اصل شکل گیری منظومه شمسی به این صورت بوده است. این سیاره از نظر سرعت باد در منظومه شمسی پس از نپتون رتبهی دوم را به خود اختصاص میدهد. این تصویر جهان خورشید مرکز در سال 1661زمین پنج سیاره شناخته شده دیگر و صورفلکی منطقة البروجی را نشان میدهد. ایندره در این جنگ ورتره را شکست میدهد و آبها را آزاد میکند و باران از آسمان فرو میریزد. مريخ داراي هسته اي آهني است اما در سطوح فوقاني آن آهن به فراواني يافت ميشود.

دمای بخش مایع 3700- فارنهایت (2200- درجه سانتیگراد) است، اتمسفر حاوی درصد بالایی از متان منجمد است و دمای متوسط آن 1700 درجه سانتیگراد است. جو آن اکثراً از نیتروژن، متان و ابرهای اتان با دود ارگانیک غنی از نیتروژن تشکیل شده است. همچنین میتوانید ابرهای صبحگاهی و عصرگاهیِ مریخ را هم مشاهده کنید. بعد با توجه به نیروی جاذبه بسیار بالای زحل وارد لایه دوم خواهید شد که پوشیده از ابرهای سیاهی از سولفید امونیوم با دمای -۱۳۰ درجه است.

این حلقه ها با سرعت بسیار زیادی به دور زحل در حال گردش هستند. در تمام دوران خوشی و ناخوشی تکیه گاه تو خواهم بود. تو نیمه دیگر من هستی. درخلاصه داستان شازده کوچولو کتاب شازده کوچولو سنت اگزوپری به شیوه ای سو رئالیسم به بیان فلسفه و تعریف خود از دوست داشتن و هستی پرداخته استدر این داستان سنت اگزوپری از نگاه یک کودک که از سیاره کوچک به نام پ612 آمده است پرسشگر سولات بسیار زیادی از آدم ها و کارهای آنها می باشد. دمای هوای بالای زحل به طور متوسط در حدود ۲۷۵- فارنهایت است که بسیار سرد است، در حالی که در زیر ابرها به طور قابل توجهی داغ میشود.

پلوتون تنها سیاره منظومه شمسی است که توسط فضاپیما مورد بازدید قرار نگرفته است، زیرا فقط با رادار از دور دیده می شود، بنابراین اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد. آیا پلوتون یک سیاره است؟ سیاره کیوان هم مانند برجیس یک سیاره گازی است. تپه ها و زمین های دشتی، صخره ها و دره های بی شماری مانند زمین دارد و سطح عطارد پوشیده از دهانه های آتشفشانی است. امروزه می دانیم که آن گذرگاهها نوعی خطای دید بوده ، و آن نواحی تیره نیز صخره هایی هستند که هنگام از بین رفتن غبار قرمز رویشان ، آشکار می شوند.

طی سه ماه گذشته کاووشگر کاسینی تا جای ممکن بین لایههای بالای جو و بخشهای درونی حلقههای اطراف آن نزدیک شده و توانستهایم ببینیم که شیب موجود حتی از آنچه محققین تصور میکردند هم کمتر است. اخترشناس فرانسوی پیر لمونیر این سیاره را بین ۱۷۵۰ تا ۱۷۶۹ دوازده بار رصد کرده بود including on four consecutive nights. ماه ، نوری از خود ندارد اما نور خورشید را منعکس کرده و قابل رویت میشود. در اولین تفاوت آن است که هابل هرگز از فیلم رنگی استفاده نمی کند بلکه با استفاده از آشکارسازهای الکترونیکی خود نور را از فضا جمع آوری و ثبت می کند.

حلقه های اطراف سیاره زحل بسیار روشن هستند چون برف و یخ به شدت نور خورشید را منعکس می کنند. اقیانوسی با دمای ۹۰۰۰ درجه بالای صفر (کاملا برعکس دمای بسیار پایین در لایه قبل) و فشار اتمسفری ۲ میلیون برابر فشار زمین! این فضاپیمای ۵۷۰۰ کیلوگرمی در ۱۵ اکتبر ۱۹۹۷ به فضا پرتاب شد. تقریبا ۱۵ روز و ۲۲ ساعت طول میکشد تا تایتان یک مدار زحل را کامل کند. همچنین سیارات فراخورشیدی کوچک و کمنور هستند و کهکشان راه شیری یک حجم بسیار بزرگ با عرض بیش از 100,000 سال نوری است و همه این عوامل مشاهده سیارات فراخورشیدی را سختتر می کند.

هر سیاره که در زبان انگلیسی به آن های Planet گفته می شود می تواند از یک تا صد های قمر داشته باشد که در کهکشان راه شیری (Milky way) سیاره مشتری بیشتری قمر را دارد. دانشمندان این نتایج را به کمک ابزار پیچیده تحقیقاتی سیاره فراخورشیدی با کنتراست طیفی-پلی متریک SPHERE که بر روی «VLT ESO» در شیلی نصب شده است، بدست آوردهاند. دانشمندان معتقدند شرایط تایتان مشابه شرایط اولیه در زمین است، اما تنها تفاوت آن در فاصله نزدیکتر زمین به خورشید و گرمای بیشتر آن است. مشتری دارای ترکیبات جوی مشابه به خورشید است و عناصر هلیوم ، هیدروژن ، کربن و ازت را داراست.

اما ترکیبات و میزان این جو هنوز مشخص نیست. این ماهها در مقایسه با دیگر ماههای زحل از حداقل فاصله با حلقههای شگفت انگیز سیاره زحل برخوردارند و به همین علت گرد و غبار و سنگها و دیگر ترکیبات حلقه مذکور را جذب کرده و بزرگتر شده اند. برخی از این ماهها به علت جذب موادی از حلقههای زحل به شکل ماهی تابه در آمده اند و برخی دیگر نیز ظاهری خمیده شبیه به تکههای ماکارونی پیدا کرده اند. فرضیه دیگر این است که شهاب سنگ هایی در اطراف زحل به یکدیگر برخورد کرده و حلقه ها را تشکیل داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید