متن كامل شازده كوچولو

محمد صادق باطني: بالاخره پس از 20 روز، ثانیه شمار سایت جهانی فیلم IMDB به صفر می رسد و 82 امین مراسم اسکار هم برندگان خود را می شناسد. برای تهیه ی این آیتم ها میتونین به فروشگاهی که تو این سایت وجود داره مراجعه کنین. در این زمان این سیاره توسط نیروی گرانش، گاز و گرد و غبار چرخان را به درون خود وارد کرد تا به این غول گازی تبدیل شود. حلقهی اصلی از مرز هاله تا حدود 128940 کیلومتری، درست درون مدار قمر ادراستیا (Adrastea) کشیده شده است. مشتری زمانی تشکیل شد که بقیه اجزای منظومه شمسی حدود 4٫5 میلیارد سال پیش شکل گرفته بودند.

در جو آن هیدروژن ( به شکل 2h ) و 12 درصد هلیوم و مقدار کمی متان وجود دارد اما از آنجایی که متان به شدت نور قرمز را جذب میکند این سیاره به رنگ آبی مایل به سبز دیده می شود . کشش و جاذبه مشتری به عنوان عظیمترین جسم منظومه شمسی پس از خورشید به شکلگیری منظومه ما به این شکل کمک کرده است. به عنوان مثال، اگر یک اقیانوس در زحل وجود داشته باشد (اگرچه این نمی تواند باشد، زیرا این سیاره سطح جامد ندارد)، خود سیاره در این اقیانوس شناور می شود.

بدون وجود سطح جامد برای کند کردن این ابرها، لکههای مشتری میتوانند برای سالها باقی بمانند. یک هسته مرکزی که از مواد جامد ساخته شده یا سوپی غلیظ، فوق العاده گرم و متراکم. این قله آتشفشانی که در منطقه «تارسیس» مریخ واقع شده، بیش از ۲۵ کیلومتر ارتفاع دارد، قاعده مخروط آن گسترهای حدود ۶۲۴ کیلومتر را اشغال کرده و قطر دهانه آتشفشانیاش به حدود ۸۰ کیلومتر میرسد. بهترین زمان دیدن عطارد وقتی است که در حدود بیشترین کشیدگی قرار میگیرد یعنی بیشترین فاصله زاویه ای را از خورشید دارد به این ترتیب یک ساعت پس از غروب یا پیش از طلوع خورشید میتوان این سیاره را دید.

حدود 4 میلیارد سال پیش مشتری در موقعیت فعلی خود در منظومه شمسی قرار گرفت، جایی که پنجمین سیاره نسبت به خورشید است. لکه سرخ و بزرگ مشتری، بیضوی چرخانی از ابر است که دو برابر زمین بوده و بیش از 300 سال است که در این سیاره غول پیکر مشاهده میشود. لکه سرخ بزرگ نمادین سیاره مشتری طوفانی غول پیکر بزرگتر از زمین بوده و صدها سال است که در جریان است. سیستم سلاح های بازی و خلق تصادفی آن ها نیز بسیار خاص است و در کمتر عنوانی تا به امروز چنین سیستم بی نظیری از خلق سلاح ها که باعث به وجود آمدن صدها سلاح متفاوت از هم شود، دیده ایم.

سیاره مشتری پنجمین سیاره نسبت به خورشید است و تقریباً بزرگترین سیاره در منظومه شمسی است و بیش از دو برابر سایر سیارات این منظومه جرم دارد. ماموریت پاندورا که توسط یک آزمایشگاه ملی و مرکز پروازی ناسا رهبری میشود، یک گام مهم در مسیر خود برای مطالعه ستارگان و سیارات خارج از منظومه شمسی یا سیارات فراخورشیدی را پشت سر گذاشته است. مشتری بیشترین جرم باقیمانده پس از تشکیل خورشید را دارد و جرم آن بیش از دو برابر سایر اجرام منظومه شمسی است. مشتری طوفانی با بیش از دوازده وزش باد غالب را تجربه کرده که سرعت بعضی از آنها در استوا به 539 کیلومتر در ساعت (335 مایل در ساعت) میرسد.

۷-چرا نور برخی ستاره ها بیش تراست؟ شایان ذکر است که تلقی پیشینیان از وطن مانند امروزی ها نبوده است. این ماموریت که در سال 2022 آغاز میشود، طبق برنامهریزی ها در سال 2030 در مدار مشتری قرار میگیرد تا سه قمر مشتری یعنی Ganymede، Callisto و Europa را مطالعه کند. ابر بالایی این لایه احتمالاً از یخ آمونیاک ساخته شده، در حالی که لایه میانی احتمالاً از بلورهای هیدروسولفید آمونیوم تشکیل شده است. رنگهای واضحی که در نوارهای ضخیم در سراسر مشتری مشاهده میکنید ممکن است تودههایی از گازهای گوگرددار و فسفر باشند که از فضاهای گرمتر سیاره در حال افزایش هستند.

داخلیترین لایه نیز ممکن است از یخ آب و بخار ساخته شده باشد. 2018) بیانگر آن است که سهم راهبردهای بازاریابی سبز در گسترش ایجاد وفاداری به بازار در حال ظهور را برجسته کرد. نکتۀ جالب این جاست که همان تناقض ظاهری در گفتارِ کانت را میتوان در گفته های دکارت نیز پیدا کرد. این میدان با سیاره میچرخد و ذراتی را که بار الکتریکی دارند جارو میکند. این قمرها برای اولین بار توسط گالیله در سال 1610 با استفاده از نسخه اولیه تلسکوپ مشاهده شدند. یکی از این ماموریتها توسط ناسا انجام میشود و Europa Clipper نام دارد (در دهه 2020 آغاز میشود) و دیگری توسط آژانس فضایی اروپا صورت خواهد گرفت و به JUpiter ICy Moons Explorer (JUICE) شهرت دارد.

Io از نظر آتشفشانی فعالترین جسم در منظومه شمسی است. محور داستانی نیز بر صداقت گفتار و راستی بنا شده است به طوری که در سراسر داستان چه از لحاظ واژه و چه از نظر معنا سخن از راستی است. در ادامه، عملکرد الگوریتم ناوبری مقاوم پیشنهادی با نتایج حاصل از ترکیب الگوریتمهای متداول فیلتر کالمن توسعهیافته و کنترلر تناسبی-انتگرالی-مشتقی در مسئله غیرخطی فرود بر سیاره مریخ قیاس شده است. قطر مریخ نزدیک به یکدوم قطر زمین و برابر ۶٬۷۹۰ کیلومتر است.

بازی «سیاره گمشده ۲» یا همان Lost Planet 2 یکی از بازی های فوق العاده جذاب و محبوب PS3 می باشد که در ماه می 2010 توسط شرکت CAPCOM برای پلتفرم پلی استیشن ۳ (PlayStation 3) عرضه و منتشر شده است. تماس رسمی با آنها هرگز برقرار نشد هر چند Ark Megaforms یک عامل انسانی برای برقراری ارتباط با پیشرفت کنندگان کار در سطح Ark استفاده کرد پیریر “بچه” سمیونوف، انسانی 13 ساله که پدر و مادرش در سال 2147 هنگامی که سفینه فضایی آنها “زائر” توسط ماهواره Wanderers از مدار دایره ای Ark ساقط شد ، جان خود را از دست دادند.

مشتری به عنوان یک غول گازی سطح واقعی ندارد. این چهار قمر امروزه به عنوان ماهوارههای گالیله شناخته میشوند و از جذابترین اهداف تحقیق در منظومه شمسی هستند. این سیارکها پس از سه سیارک بزرگ «آگاممنون» (Agamemnon)، «آشیل» (Achilles) و «هکتور» (Hector) به عنوان سیارکهای «تروا» (ٰTrojan) شناخته میشوند. در حال حاضر میدان گرانشی مشتری بر تعداد زیادی سیارک تأثیر میگذارد که در مدارهایی قبل و بعد از مشتری حول خورشید جمع شدهاند. بر اساس محاسبات کنونی ممکن است یک سیاره در منظومه شمسی وجود داشته باشد که آن سیاره X یا سیاره نهم می نامند ولی فعلا هیچ مدرک مستندی از وجود این سیاره در دسترس نیست.

درصد المان های دیگر به صورت کامل مشخص نیست ولی تصور می شود درصد بسیار اندکی از آنان وجود داشته باشد. اطلاعات به دست آمده از فضاپیمای گالیله نشان میدهد که سیستم حلقهای مشتری ممکن است توسط گرد و غبار ناشی از برخورد شهاب سنگهای بین سیارهای به قمرهای کوچک این سیاره غول پیکر تشکیل شده باشد. آیا ممکن است در مشتری زندگی وجود داشته باشد؟ مشتری دارای 53 قمر تأیید شده و 26 قمر در انتظار تأیید است که این قمرها پس از تأیید نامگذاری میشوند. همچنین دو ماموریت یعنی ماموریتهای Galileo و Juno که توسط ناسا انجام شد به دور این سیاره رفتهاند.

مشتری همچنین ممکن است از بمباران سیارکها به زمین جلوگیری کند، حوادث اخیر نشان میدهد که مشتری میتواند تأثیرات قابل توجهی بر زمین داشته باشد. به علاوه یک اقیانوس آب مایع با مواد تشکیل دهنده زندگی ممکن است در زیر پوسته یخ زده Europa قرار داشته باشد که آن را به مکانی وسوسهانگیز برای کاوش تبدیل میکند. «جداول رادولفین» که فهرستی از 1005 ستاره است را کامل میکند. برای نمایی بهتر بدین گونه نگاه کنید که سیگنال های تلویزیونی ما پیش از این، فاصله ای فراتر از مسافت این سیاره تا ما را پیموده اند. از آنجا که هر دو سیاره در یک مسیر بیضوی به دور خورشید حرکت میکنند فاصله مشتری از زمین دائما در حال تغییر است.

گانمید از اقمار مشتری و بزرگترین قمر منظومهٔ خورشیدی است. 10. پلوتو بسیار سرد است و -233 درجه سانتیگراد دما دارد (تنها 40 درجه ی سانتیگراد بالاتر از صفر مطلق). مدار و چرخش سیاره مشتری چه قدر است؟ تشکیل سیاره مشتری چگونه بوده است؟ این اولین تصادف دو جرم داخلی منظومهی شمسی است و آثار این دنبالهدار بر جو مشتری بسیار تماشایی و فراتر از انتظار هستند.دنبالهدار شومیکر لوی ۹ در سال ۱۹۹۴ با مشتری برخورد کرد و این برخورد ترس زیادی را در میان افکار عمومی به دنبال داشت چرا که اگر دنبالهدار مشابهی به زمین برخورد میکرد حیات روی سیارهی زمین بهطورکلی نابود میشد.

این عکس نزدیک ترین قمر داخلی زحل، یعنی میماس را نشان می دهد. با این حال تاکنون محققان هیچ شواهدی برای زندگی در مشتری پیدا نکردهاند. جامعه ای است که هیچ تهدیدی موجودیت و حیات آنرا مخدوش نمی کند. در ماه مارس ۲۰۰۴ نیز ناسا با تکیه بر نتایج بدست آمده از تحقیقاتش اعلام کرد که مریخ در سالیان بسیار دور سیاره ای پر از آب بوده است. اگر جستجو برای حیات هدف است و فوق العاده سوژه جذاب و جالبی است شنیدن خبر اینکه بر روی مریخ امکان حیات وجود دارد یا حتی خبر اینکه یک تک سلولی در یک سیاره یا یک جایی ماورای زمین پیدا شده، با این خبر گفته میشود که انقلابی در تاریخ حیات بشر و مکاشفه بشر درباره جهان پیرامون خودش است.

دو مأموریت جدید نیز در دست انجام است تا مطالعات دقیقی بر روی قمرهای مشتری انجام دهد. مصححِ محترم، تصحیح خود را بر اساس نسخۀ معروف به سعدلو (با توجه به این که این نسخه در خانوادهای به همین نام یافت شده)، مربوط به قرن هشتم هـ. دانشمندان بر این باورند که در اعماق این سیاره فشار آنقدر زیاد است که الکترونها میتوانند از اتمهای هیدروژن جدا شده و سبب هدایت الکتریکی هیدروژن مانند فلزات شوند.

دیدگاهتان را بنویسید