قمر (ماهواره) محسوب نشود

برجیس سه حلقه دارد که نامرئی هستند و تنها زمانی که مشتری از مقابل خورشید عبور میکند قابل مشاهده هستند ، چون نور خورشید این حلقهها را درخشان میکند و ما از زمین میتوانیم آنها را ببینیم. این قمرها به نام های یو، اروپا، گانیمد و کالیسو بودند که مدت زمان گردش این قمر ها به دور مشتری متفاوت است (یو کمتر از دو روز، اروپا سه روز و نیم، گانیمد یک هفته و کالیسو هفده روز).

از بین این چهار قمر گانیمد بزرگترین ماه و یو فعال ترین جسم آتشفشانی در منظومه شمسی است. او از سلاح های قدرتمند و بزرگی استفاده می کند. گنجینه NFT هم برای پاداش دادن به برندگان مسابقات و کاربرانی که به سایر دستاوردهای درون بازی دست مییابند، استفاده میشود. حضور پربسآمد اصطلاحات، اسطورهها و دانشهای کهن نجوم در ادب فارسی در حدی است که در بسیاری از مواقع فهم این متون و لذت بردن از آنها بدون آشنایی با مصطلحات نجومی، بویژه نجوم احکامی(1)، دست نیافتنی جلوه میکند. یکی از کاوش های این فضاپیما این است که هسته این سیاره ممکن است بزرگتر باشد.

ناسا موفق شد با کمک تلسکوپ فضایی اسپیتزر بزرگترین حلقه ای را که تاکنون در اطراف سیاره زحل دیده شده است کشف کند. برای رسیدن به شکار های بزرگ باید از حملات هیولاهای کوچک جان سالم ببرید البته این کار تنها با دارا بودن سلاح های مخصوص مانند سلاحهای کمری، SMGها، رایفلها و اسنایپر رایفلها و انواع مختلفی از نارنجک ها و مین ها که تمامی این مهمات در پنجره ای که قبل از شروع شدن بازی برای شما باز می شود قابل خرید و ارتقا می باشد.لازم به ذکر است که این گروه دارای یک جت پک مخصوص نیز می باشد که در مواقعی که هیولا به سمت شما هجوم می آورد از آن استفاده و کمی جلوی خسارت ها را بگیرید که برای استفاده از این جت پک شما نیاز دارید که در همان پنجره باز شده (پنجره Loadout) برای جت پک خود گاز نیتروژن خریداری کنید.

برای یافتن آن با چشم غیرمسلح کافی است زیر آسمانی صاف، جرم نارنجی رنگ درخشانی را جست و جو کنید که از ستارههای اطرافش به وضوح درخشانتر است. پنجمین سیاره از نظر فاصله با خورشید و بزرگترین سیاره منظومه شمسی سیاره مشتری (سیاره هرمز یا برجیس) نام دارد. زهره دومین سیاره منظومه شمسی است؛ اما شرایط جوی مناسبی برای استقبال انسان ندارد. علت این امر را می توان به دما و فشار بسیار فرار و شدید آن دانست که جو مناسبی برای زندگی نمی باشد.

سیاره مشتری را می توان با داشتن ۵۳ قمر کاملا اثبات شده و ۲۶ قمری که وجودشان اثبات نهایی نشده، یک منظومه شمسی دانست. از سوی دیگر معلوم شد این سیاره تنها نیست. تقریباً دوسوم سطح زهره توسط دشتهای هموار و صاف پوشیده شده است که هزاران آتشفشان آن را دچار پر کرده است ، بعضی از آنها امروز نیز فعال هستند ، از 0.5 تا 150 مایل (0.8 تا 240 کیلومتر) عرض دارند ،و جریان های آتشفشانی پیچ در پیچی در آن رخ داده است و بیش از3000مایل (5000 کیلومتر) است -و این سیاره طولانی تر از سیارات دیگر می باشد.

در ۱۷ مارس نگاشت “به دنبال سحابی یا دنبالهدار به این نتیجه رسیدم که دنبالهدار است زیرا جایش را تغییر میدهد”.و حتی هنگامی که این جرم را به عنوان کشف به انجمن سلطنتی گزارش میداد باز براین باور بود که دنبالهدار است و این عقیده را داشت تا زمانی که به طور مطلق اثبات شد که اورانوس یک سیاره است. گلدشتاین این گزارش را معتبر نمیداند زیرا براساس محاسبات نجومی، در آن زمان زهره در بیشترین کشیدگی بوده و همچنین عبور زهره معمولاً بیش از چند ساعت طول نمیکشد. در سال های اخیر لکه سرخ دیگری از ترکیب سه لکه کوچک بیضوی شکل گرفته که نصف لکه بزرگ است.

ترکیبات هسته مشتری که بیشتر از آهن و سیلیکات است هنوز معلوم نیست که جامدند یا به شکل مواد مذاب هستند. سیاره مشتری در حال حاضر ۸۸۶ هزار ۴۴۰ کیلومتر از زمین فاصله دارد و زحل نیز ۷۳۳ هزار و ۲۰۵ کیلومتر دیگر فراتر از آن است و اکنون آنها در یک راستا قرار گرفته اند و این تصور را به ما می دهند که در حال ادغام شدن در یکدیگر هستند. یکی از چهار غول گازی شکل و بزرگترین سیاره در منظومه شمسی با جرمی دو و نیم برابر جرم تمام سیارات این منظومه سیاره مشتری است.

جو آن بسیار رقیق و از جنس هلیوم است. این گاز در مگنتوسفر (مغناطیسکره) مشتری یونیزه شده و یونهای سولفور و اکسیژن آزاد میشوند.این یونها همراه با یون هیدروژن جو مشتری یک صفحهی پلاسمایی را در بدنهی استوایی این سیاره شکل میدهند پلاسمای موجود در این صفحه همراه با این سیاره به چرخش درمیآید و منجر به تغییر شکل میدان مغناطیسی دوقطبی به یک دیسک مغناطیسی میشود. سیاره مشتری (سیاره هرمز یا برجیس) حدود ۴,۵ میلیارد سال پیش که همه منظومه شمسی به وجود آمد، از گازها و گردو غباری که با نیروی جاذبه به درون آن کشیده شده و این سیاره بزرگ را به وجود آورده، تشکیل شده است.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی این مکان در نزدیکی مراکزی مانند بوستان ساعی و بیمارستان حضرت فاطمه تهران و بیمارستان محب کوثر و شیرینی بی بی و بیمارستان هاجر قرار گرفته است. این هست مکان بی نظیر، که وجود ندارد. نقاط سرخ رنگ بزرگ روی این سیاره نشانگر مکان توفانهای عظیمی است که لااقل 300 سال پیش ایجاد شده است. بوار چنین طرح کرد که سیارهای دور تر از اورانوس وجود دارد و آن را از مکان محاسبه شده به عقب میکشد.

وقتی این حلقه ها از مقابل خورشید عبور می کنند نور آن ها را روشن تر کرده و قابل مشاهده از سمت زمین می شوند. توضیحات بازی: در بازی Evolve چهار شکارچی ماموریت دارند تا با سفر به سیاره های مختلف موجودات و هیولاهای موجود در آن سیاره را از بین ببرند.تمامی اتفاقات بازی در سیاره ای به نام Shear به وقوع می پیوندد.سیاره ای که موجودات عجیب و هیولاها آن را به تسخیر خود در آورده اند و در آنجا حکومت می کند که شما وظیفه دارید آن ها از بین ببرید.شکارچیانی که شما وظیفه هدایت آن ها را بر عهده خواهید داشت Val، Makrov، Griffin، Hank نام دارند که هریک کلاس های مختلفی دارند.علاوه بر انسان ها بازیکنان قادر خواهند بود در نقش هیولاها نیز به بازی بپردازند.

صنعت الماس وسیله ی معاش را برای میلیون ها نفر از مردم در اطراف دنیا فراهم می کند. این حلقه ها از ذرات غبار تشکیل شده اند. سیاره مشتری (سیاره هرمز یا برجیس) به دلیل جرم بزرگش در هنگام ظاهر شدن در آسمان از تمام سیارات به غیر از زهره نورانی تر و قابل روئیت می باشد. زینا و پلوتو بر خلاف هشت سیاره دیگر دارای شباهت زیادی بودند. مشتری مانند بسیاری از سیارات دیگر مانند یک آهن ربا عمل کرده و میدان مغناطیسی دارد که شدت این میدان ده برابر شدت میدان مغناطیسی زمین است و قوی ترین میدان در منظومه شمسی به استثنای لکه های خورشیدی است.

این در حالی است که برای مثال سیارهای که به دور ستاره تیگاردن در ۱۲.۵ سال نوری از ما میگردد، اگر حیات هوشمندی در سطح آن در جریان باشد، میتواند ۲۹ سال دیگر در موقعیت عالی زمین را رصد کند. سیاره مشتری در ۹ ساعت و ۵۶ دقیقه یکبار دور محور خود می چرخد که این سرعت چرخش، از تمام سیارات دیگر بیشتر است. طلا تمایلی به واکنش با اکسیژن و بیشتر اسیدها ندارد و این تمایل باعث شده است که از طلا به عنوان فلز نجیب نیز یاد شود. رنگ آن از قرمز آجری تا قهوه ای کم رنگ بوده و تا به امروز افزایش قطر آن تا سه برابر قطر زمین نیز بوده است.

چرخش این لکه در یک فاصله از استوا و از سمت مشرق به مغرب است. این قدرت بالای میدان مغناطیسی که از حرکت هیدروژن فلزی که درون هسته وجود دارد ناشی می شود، به دلیل بزرگ بودن سیاره و چرخش سریع آن به دور خود می باشد که باعث هدایت جریان های الکتریکی می شود. یک توده گازی که در حال چرخش است و شبیه گردباد بوده و در ابرهای بالای مشتری دیده می شود لکه بزرگ سرخ می باشد.

ما در طول 12 ماه گذشته، برخی از بهترین تصاویر از این غول گازی را به چشم دیدهایم، از جمله یک عکس باشکوه از ابرهای مشتری که گویی یک دلفین در میان آن در حال شنا است. حال به بررسی دقیق شخصیت های قابل بازی می پردازیم. جذابیت جنسی و ظاهری از مهم ترین ویژگی های شخصیتی است که در این افراد دیده می شود، این افراد به دلیل شخصیت جذب کننده به راحتی روی دیگران می توانند تاثیر بگذارند.

گروه خونی Rh منفی از کجا آمده است؟ در واقع بسیار مهم است که شما بدانید یک ادیب به چه میزان می تواند جهان شمول بنویسید و به چه میزان می تواند ذهن دو ادیب از دو نقطه ی جهان با یکدیگر همخوانی داشته باشد و مسائل بسیار مشابهی را از دیدگاه ها و زاویه های مختلف بیان کنند. چون اطراف مشتری جوی غلیظ وجود دارد از روش های غیرمستقیم برای اندازه گیری سرعت چرخش آن استفاده می شود. انداختن انگشتر در این انگشت زیاد مرسوم نیست شاید به این دلیل که این انگشت در مجاورت انگشت اشاره قرار دارد و قرار گرفتن یک شیء بزرگ می تواند تا حدی مانع فعالیت های فیزیکی دست شود.

دیدگاهتان را بنویسید