سیاره های بزرگ سیستم خواب آلود و فیزیک. سیستم خواب آلود

آشفتگیهای کمربندهای زحل خیلی کمتر (تاکنون از روی زمین فقط 10 لکه مشاهده شدهاند) از مشتری است. از آنجایی که آب یخزده معمولا به دلیل شرایط دما و فشار در نزدیکی استوا در این ناحیه از مریخ تبخیر میشود، دانشمندان میگویند ترکیب مناسب دما، فشار و میزان آب باید وجود داشته باشد تا از هدر رفتن آب از این ناحیه جلوگیری شود. برنامههای رایانهای نشان میدهند که بدون وجود این ماه بزرگ (در حدود یک سوم ابعاد زمین)، احتمالا محور زمین در مدت زمان میلیونها سال به اندازه 90 درجه تغییر پیدا میکرد.

آن ها گمان می کردند این حلقه جامد است و مثل انگشتری که با انگشت تماس دارد با سیاره زحل تماس پیدا کرده است، تا این که سرانجام یک ستاره شناس به نام جووانی دومنیکو کاسینی به شکاف هایی که داخل این حلقه ها وجود دارد پی برد. نکاتی که در ادامه میخوانید، جالب ترین نکاتی هستند که دربارهی کتاب شازده کوچولو وجود دارند. شاهزاده کوچولو، مسافر کوچولو یا همان شاهزاده کوچولو خوانده شده ترین و ترجمه شده ترین رمان فرانسوی زبان است و لقب بهترین کتاب قرن 20 را نیز ازآن خود کرده است. جالب ترین قمر سیاره میراندا است که در آن دره های یخی و مناطق عجیب و غریب درسطح آن وجود دارد.

سائورون قصد دارد با این حلقه، سرزمین میانی را فتح کند و آنجا را تحت سلطه خود قرار دهد، اما در این میان مبارزانی وجود دارند که باید با آنها مقابله کند. اگزوپری خودش را هرگز یک نقاش نمیدانست اما با توجه به حساسیتی که به شازده کوچولو داشت، تمام تصاویر کتابش را خودش با استفاده از آبرنگ کشیده بود. تصاویر تهیه شده توسط این سفینه ها نشان داد که مریخ سیاره ایست خشک و سترون، دارای چاله هایی فراوان نظیر ماه و بدون هیچ گونه اثر و آثاری از حیات.

کتاب «شازده کوچولو و پیرمرد»، اثر معصومه معدنکن، از جمله این آثار است که به تازگی از سوی نشر آیدین روانه کتابفروشیها شده است. قهرمان بر این عشق شکیبایی و عفت میورزد و برای این که تقوای خود را حفظ کند، از آن جا به سوی بیت المقدس رهسپار میشود؛ اما دست روزگار دیگر بار او را به سوی خانة آن زن بازمیآورد و او یاد ایام را تازه میگرداند و به وصال زن میرسد.

این کتاب در واقع اقتباسی از زندگی واقعی نویسنده و سه خواهر او بوده که جلد اول آن با استقبال خوبی از سوی خوانندگان به خصوص نوجوانان مواجه شد و به دنبال این استقبال چندین جلد دیگر با نامهای «همسران خوب»، «مردان کوچک» و «پسران جو» نوشته شد. ساختار لایه لایهای این کتاب ایجاب میکند که هر خواننده این کتاب را چندین بار و در فواصل زمانی متفاوت بخواند زیرا با هر بار مطالعه درک تازهای از این کتاب خواهد داشت.

او گفته است که زمانی که در اداره حقوقی وزارت دارایی مشغول به کار بوده یکی از دوستانش که زبان فرانسه میدانسته این رمان را برای ترجمه به او پیشنهاد داده است. داستان کلی مجموعه کتابهای هری پاتر درباره یک جادوگر نوجوان به نام «هری پاتر» و دوستانش است که در مدرسه فنون جادوگری روایت میشود. این مجموعه کتاب چهار جلدی علاوه بر تشریح علمی اعضای داخلی بدن انسان به توضیح و تفسیر لایههای مختلف زمین، ماشینها و شهرها نیز میپردازد و ذهن نوجوان را نسبت به محیط پیرامونش باز میکند.

مجموعه کتاب چهار جلدی آن زیر چیست یکی از مناسبترین کتاب های نوجوانان در حوزه علمی است که مسائل پیچیده را به صورت جذاب و ساده بیان میکند. کتاب شازده کوچولو نیز یکی دیگر از بهترین و جذابترین کتاب های نوجوانان است که به عنوان سومین داستان پرفروش قرن بیست و یکم شناخته میشود. او در خانوادهای اشرافی به دنیا آمد و تا پیش از جنگ جهانی دوم خلبان اشرافی و مسئول رساندن نامه به آفریقای جنوبی بود. پرسش اصلی پژوهش حاضر این است که نظامی در منظوم کردن داستان بهرام گور از چه منابع تاریخی استفاده کرده است و افزایشهای هنرمندانۀ وی در داستان بر چه اساسی صورت گرفته است.

این کتاب یکی از همان کتابهایی است که همهی مردم باید حداقل یکبار آن را بخوانند، البته یک بار مطالعه برای این کتاب بسیار کم است. او در دوران جوانی به خدمت ارتش در آمد و خلبان شد و به واسطهی پروازهایش با مردمان زیادی آشنا شد و تجربهی دیدن طبیعتهای بکری را داشت. در طول این هشتاد روز اتفاقات جالبی برای آقای فاگ میافتد و خواننده درسهای بسیاری در این سفر میآموزد. 557 سال طول می کشد تا اریس یک بار مدار خود به دور خورشید را بپیماید و اکنون بسیار به نقطه اوج (دورترین فاصله از خورشید) مدارش نزدیک است.

از میان داستانهای پادشاهان و بزرگان ایران، نظامی «بهرام» را برمی­گزیند که هم سر در اساطیر دارد و هم چهره محبوب تاریخی است. نپتون:نپتون نسبت به اورانوس از خورشید فاصله ی زیادتری دارد و از این رو سردتراست ودمای آن در حدود 350 درجه فارنهایت می باشد.نپتون از میان دوربین نجومی به رنگ سبز آبی دیده می شود.علت این رنگ از جوّ آن است .که جّو این سیاره بیشترین قسمت نور قرمز خورشید را که بر آن می تابد جذب می کند و رنگ های آبی و سبز منعکس می سازد.

کتابهای هری پاتر در ژانر خیال پردازی و هیجانانگیز نوشته شدهاند و در میان نوجوانان سراسر جهان طرفداران بسیاری دارند. مجموعه کتابهای هری پاتر یکی از بهترین رمان های جهان برای نوجوانان است که از سال 1997 تا سال 2016 سیزده کتاب از این مجموعه جذاب منتشر شد. کتاب شازده کوچولو رکورددار ترجمه به زبان های مختلف است. در این بخش بهترین کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان را در ژانرهای مختلف و جذاب به شما معرفی کرده و داستان هریک را به صورت مختصر مورد بررسی قرار میدهیم. کتاب بابا لنگ دراز نیز یکی از بهترین کتاب های نوجوانان است که روایتگر داستانی احساسی و لطیف است که خواننده را شیفته سادگی و مهربانی شخصیت اصلی آن یعنی «جودی ابوت» میسازد.

داستان کتاب بابا لنگ دراز درباره زندگی دختری به نام «جودی ابوت» است که در کودکی والدینش را از دست میدهد و در یتیم خانه بزرگ میشود و تا 18 سالگی در آنجا میماند. بهترین دوستان ماهی فضایی، ماهی زردِ دانا و رزا یک ماهی قرمز است که در آب زندگی میکنند و در خشکی، دختری به نام مارینا و میمونی به نام زیک او را همراهی میکنند. عدهای از منتقدین بر این باور هستند که کتاب شازده کوچولو الهام گرفته شده از یکی از داستانهای هانس کریستین اندرسون به نام پری دریایی کوچولو است. Rust همچنان یکی از پرطرفدارترین بازیهای استیم محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید