سیاره مشتری – به زبان ساده :: مطالب درسی

درخشان ترین بزرگی، 0.55، در نزدیکی زمانی اتفاق می افتد که هواپیمای حلقه ها به شدت متمایل شوند، و کمترین میزان بزرگی 1.17، در حدود زمانی که حداقل متمایل هستند رخ می دهد. شفق های قطبی در نزدیکی قطب مغناطیسی شمالی ممکن است خیلی بالا باشد ولی در افق شمالی به صورت سبز بر افروخته و در صورد طلوع خورشید به صورت قرمز کمرنگ دیده میشود. این پدیده در زهره توسط باد های خورشیدی تولید میشود.

آیا موجودات فرازمینی در اقیانوسی بر روی یکی از ماه های مشتری زندگی می کنند؟ آیا این کلونی های منظومه ای (خورشید- سیارات) در علم الهی به السماوات و الارض معروف گشته است؟ شفق های قطبی در مکانی مانند زمین توسط باد های خورشیدی ایجاد میشود ولی در مشتری اقمار آن به خصوص قمر آیو علت وجود این پدیده هستند. این دوره تناوب، که آنرا از روی تغییر میدان مغناطیسی تعیین کردهاند، سرعت بخشهای درونی مشتری را منعکس میکند، یعنی جایی که میدان مغناطیسی زاده میشود. این پدیده همچنین در مریخ و زهره نیز دیده میشود زیرا زهره دارای مغناطیس درونی نیست.

برای زمین، دوره چرخش یک روز یا ۲۴ ساعت است، به این معنی که مدت زمان شب زیاد طولانی نیست. Borderlands یک بازی به معنای واقعی “اریجینال” در زمان عرضه خود بود و یک فرنچایز با شخصیت منحصر به فرد در دنیای بازی های رایانه ای خلق شد. دو تا از بزرگترین سیاره ها ، مشتری و کیوان ، غول های گازی هستند که عمدتا از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده اند. اورانیوم از هیدروژن و هلیوم تشکیل شده است و یخ آمونیاک و متان نیز ذکر شده اند.

مشتری را چندین قمر احاطه کردهاند، همچنین این سیاره دارای چندین حلقه است اما برخلاف حلقههای معروف زحل حلقههای سیاره مشتری بسیار ضعیف بوده و جنس آنها بر خلاف حلقه زحل که از یخ ساخته شده، متشکل از گرد و غبار است. اما در کره زمین، سیستمی طراحی شده که نمک را از آب جدا می کند و سپس آن آب را در سراسر سیاره زمین پراکنده می سازد. خط روزگردان یک نصف النهار فرضی 180درجه است که در امتداد نصف النهار مبدأ در آن سوی کره زمین قرار گرفته است.

البته مسئله محاسبات قبلی این است که آنها فاصله بین دو سیاره را به صورت یک خط مستقیم اندازه گیری می کنند. «نیروهای ویلهلم دوم قیصر آلمان وارد بلژیک شدهاند.» این را زنانی میگویند که جلوی یکی از نانواییهای منطقۀ «اتربیک» بروکسل صف کشیدهاند. بر اساس پژوهش این تیم، یکی از این دو ستاره – HD 240430 (با نام مستعار کرونوس) – علائمِ خوردن ۱۵ سیارۀ سنگی با جرم زمین را نشان می دهد. یکی از پدیده هایی که در جو زمین بویژه در مناطق عرض های جغرافیایی نزدیک قطبی رخ می دهد شفق قطبی است.شفق به شکل نوارهایی رنگین وزیبا در پهنه آسمان مشاهده می شود والبته از پشت آن نور ستارگان نیز قابل رویت می باشد.

تناسب گازهای مختلف در جو زمین نیز بر اثر دخالتهای انسان به آرامی در حال تغییر است. عطارد به آرامی در محور خود میچرخد و هر 59 روز زمینی یک چرخش را انجام میدهد. این سیاره هر ۲۲۴.۷ روز یک بار به دور خورشید میچرخد. با در دست نبودن دادههای لرزشسنجی، گشتاور لختی و جزئیات زمینشیمی از ساختار درونی سیارهٔ ناهید، آگاهی کمی از ساختار داخلی و ژئوشیمی این سیاره در دست است. او در این روش سعی میکند با فهم آنچه رخ نداده است درک درستتری از رویدادهایی که به واقعیت پیوستهاند به دست آورد ـ م. قبل از همهی اینها فراموش نکنیم که سیارک ایتیکاوا یک بار یک مهمان از زمین داشت و این فضاپیمای ژاپنی خودش را با این سیارک مماس کرد و یک تکه از آن را با خود به زمین آورد.این تکه سنگ در موزهای در ژاپن وجود دارد که البته خیلی کوچک بود، شاید به نظر خیلی از افراد بی ارزش باشد.

قمر میراندا (Miranda) که در بین پنج قمر اصلی اورانوس از همه کوچکتر است، مناطق مشخصی در سطح خود دارد که این مناطق در کل منظومه شمسی بی نظیرند. عکس های بسیار خوبی که با بالون بی سرنشین استارتوسکوپ Π گرفته شد . ستاره های کرونوس و HD 240429 (با نام مستعار کریوس) اعضای یک سیستم دوتایی گسترده هستند. یک تیم تحقیقاتی به رهبری اخترفیزیکدانان دانشگاه پرینستون یک جفت ستارۀ خورشید مانند ِ درخشان به نام های HD 240430 و HD 240429 را کشف کردند که از لحاظ کفایت مواد شیمیایی تفاوت قابل توجهی با یکدیگر دارند.

در مشتری و زحل قطب های مغناطیسی قوی تری وجود دارد و هر دو آنها کمربند تشعشع radiation belt بزرگی دارند. شفق های قطبی معمولا باید فقط در قطب ها اتفاق بیافتند. بالاخره مردم آزاد هستند در چارچوبِ سیستمی براساس تجارت آزاد هر تصمیمی که میخواهند بگیرند، اما فقط تا زمانیکه در چارچوبِ بستهی این سیستم باقی بمانند. چگالی متوسط آن 5420 کیلوگرم بر متر مکعب میباشد که نظیر یک سیاره خاکی است، اما برای اندازه عطارد زیاد است.از آنجا که ، گرانش کلی عطارد کمتر از زمین است (فشردگی آن کمتر است)، اما چگالی حجمی آن در حدود چگالی حجمی زمین میباشد، لذا باید در برگیرنده مقدار بیشتری از فلزات باشد.

بدین شکل ممکن است در یک جامعه سپاسگزاری مردم از آنانی که نفعی ازشان بردهاند، به نظر من پسندیده باشد؛ اما اینکه این امر بهصورت نوعی آییننامهی حقوقی درآید و الزامآور باشد هم به نظرم کاری است یکسر اشتباه. این کار بسیار مشکل و دور از ذهن به نظر می رسد، چرا که ویجر ها (1 و 2 ) با خروج از منظومه شمسی، ورای نپتون را عاری از هر سیاره گازی شکل گزارش کرده اند. آنها را بصورت هفت آسمان در دو روز آفرید، و در هر آسمانی کار آن را وحی فرمود و آسمان دنیا را(سیاره زمین ؟) با چراغهائی زینت بخشیدیم، و حفظ کردیم؛ این است تقدیر خداوند توانا و دانا.

آیا سبع سماوات، هفت جو گازی شکل همانند مشتری(مشتری مانندها)بوده و زمین و زمین مانندها نیز در منظومه به تعداد معتنابهی پراکنده است(چه بر محور خورشید و یا مدار سیارات)؟ این امر به دلیل عدم وجود جو برای تنظیم دما در سیاره عطارد است. در تئوری او علت وقوع شفق های قطبی این انتقال نور در مرکز بار الکتریکی در سرزمینهای قطبی توسط برف و رطوبت شدت میگیرد، بود. و همچنین نام های خارجی از چند کشور ارائه شد اگر شما هم نام ها و القاب های جدید را که هر روز گسترش می یابند را می دانید در قسمت نظرات برای دوستانتان ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید