سیاره مریخ ؛ هر آنچه از این سیاره ی سرخ میدانیم! – وارونه

میدان، ذرات الکتریکی باردار شده را در کمربند رادیواکتیو به دام می اندازد مرکز تله مگنتوسفر نزدیک قطبهای میدان مغناطیسی میباشد. میدان مغناطیسی همان چیزی است که باعث میشود سوزنهای قطب نما بدون توجه به اینکه به کدام سمت بپیچید، به قطب شمال اشاره کنند. در زمانهای قدیم ، اخترشناسان به این نکته پی برده بودند که پنج «ستاره» مخصوص ، به تدریج در میان صور فلکی حرکت میکنند. سیاره نپتون قمرهای نپتون لکه سیاه بزرگ لکه سیاه بزرگ و لکه سیاه کوچک واچرخههایی بیضی شکل در جو نپتون هستند که بوسیله سریعترین بادهای منظومه شمسی ، در جهت عکس چرخش نپتون حرکت میکنند.

جای آدم ها بر روی زمین بسیار کوچک و محدود است. مریخ(عربی) یا بهرام (فارسی)چهارمین سیاره منظومه شمسی و آخرین سیاره سنگی است که بر گرد خورشید می چرخد. زحل، مشتری و مریخ سه سیاره ای میباشند که میتوان آنها را در شب در هر کجای دنیا بدون نیاز تلکسوپ مشاهد کرد.خسرو جعفر زاده، رئیس مرکز نجوم اهواز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این شبها می توان سیاره های زحل، مشتری و مریخ را در آسمان شب به راحتی و با چشم غیر مسلح دید. عالم جسمانی نیز مرکب از دو اصل و سه فرع آباء و امهات(افلاک و طبایع)،معادن،نبات و حیوان است.

اصل چیزها از چشم سر پنهان است. همۀ چیزها را ساخته و آماده از فروشنده ها می خرند. به این ترتیب شازده کوچولو روباه را اهلی کرد. دلم به حال تو می سوزد، اگر روزی دلت هوای سیّاره ات را کرد من می توانم کمکت کنم. جایی که شرایط مورد نیاز برای حفظ همه شکلهای حیات را در خود دارد و تا بیشتر از 10 میلیارد سال پابرجا خواهد بود. جایگاه آقای پیری بود که کتاب های کلان می نوشت. تو مسئول همیشگی آن می شوی که اهلی اش کرده ای.

نظامی با انتخاب هفت زن از هفت اقلیم که هر یک با یکی از روزهای هفته و یکی از رب های آسمانی و عناصر متناظر زمینی آنها مانند فلزات و رنگها پیوند دارد، انسان و ارتباط او را نه فقط در سطح زمینی و انسانی آن، بلکه در گسترة هستی ممثّل کرده است. آدم¬پ ها این را فراموش کرده اند. باری شازده کوچولو وقتی که به زمین رسید چون کسی را ندید سخت تعجب کرد. Borderlands از آن دست بازی ها و نام هایی است که وقتی آن را تجربه کنید نه تنها تا همیشه نامش در ذهن شما حک خواهد شد بلکه به احتمال قریب به یقین طرفدار پر و پاقرص آن نیز خواهید شد و نسخه های بعدی آن را نیز دنبال خواهید کرد.

Red Notice به واسطه تیم بازیگران خود موفق میشود که فروش قابل توجهی را تجربه کند و حداقل برای چند ساعت غیرعذابآور میتواند قابل تماشا باشد. پس خود را آماده کنید. اما ریزاقلیم که کوچکترین واحد اقلیمی محسوب میشود، به شدت از شرایط فیزیکی سطح زمین تأثیر میپذیرد و تمام ویژگیهای خود را از این شرایط کسب میکند. اما راستى تو چرا همهى حرفهایت را به صورت معما درمىآرى؟ رازی را به تو هدیه می دهم راز من این است: فقط باچشم دل می توان خوب دید. مستند سیاره زمین شما را با تمامی شگفتی های کره ی زمین آشنا خواهد کرد.

با قرار دادن ۸۱ ماه میتوان کره زمین را اشغال کرد. آنان اعداد و ارقام را دوست دارند و از این کار خوششان می آید. یعنی حدود چهار برابر طولانیتر از گرند کنیون با طول ۸۰۰ کیلومتر. سیّاره ای است با صد و یازده شاه (البته با احتساب شاهان سیاه پوست) و هفت هزار جغرافی دان و نهصد هزار تاجر و هفت میلیون و نیم می خواره و سیصد و یازده میلیون خودپسند، یعنی تقریبا دو میلیارد آدم بزرگ.

البته. مثلا تو برای من هنوز پسربچه ای بیشتر نیستی، مثل صد هزار پسربچۀ دیگر. ولی صدای پای تو مثل نغمۀ موسیقی از لانه بیرونم می آورد. صدای پاهای دیگران مرا به سوراخم در زیر زمین می راند. آن وقت من صدای پایی را که با صدای همۀ پاهای دیگر فرق دارد خواهم شناخت. زمین ساخت ورقهای باعث تشکیل ساختارهای سطحی روی یک سیاره میشود که با سنجش از دور و حتی بدون نمونهبرداری دقیق زمینشناسی،میتوان آنها را به راحتی تشخیص داد. هلیوسفر، حتی دورتر از آن قرار دارد.

شازده کوچولو در حالی که سفرش را به جاهای دورتر ادامه می داد، در دل گفت: “این مرد را چه بسا دیگران تحقیر کنند، با این همه او، در این میان تنها کسی است که به نظر من مضحک نیست. و همچنان که پیش می رفتم، هنگام طلوع آفتاب، چاه را یافتم. پیش آدم ها هم احساس تنهایی می کند. چندی پیش ما یک کاوشگر به سمت یکی از اینها فرستادیم و در آن کاوش کردیم. باد های شدید و چرخش های سریع سیاره نپتون سبب شده اند که این سیاره یکی از طوفانی ترین سیارات باشد. اگر اهل صخره نوردی باشید، با داشتن تجهیزات لازم و آشنایی با اصول سنگ نوردی، بی شک می توانید یکی از بهترین تجربیات خودتان را در دل این کوه ها بسازید.

پس شازده کوچولو روباه را اهلی کرد. ولی تو گریه خواهی کرد! دلم می خواهد اهلی ات کنم، ولی خیلی وقت ندارم. در این وقت روباه پیدا شد. در این وقت یک حلقۀ مهتابی رنگ در میان ماسه ها تکان خورد. عطارد نزدیکترین سیاره به خورشید و همچنین کوچکترین سیاره در میان سیاره های منظومه شمسی است. از اجسامی که به دور خورشید به طور غیرمستقیم گردش می کنند – قمرها( مثل ماه) – که دو برابر بزرگتر از کوچکترین سیاره یعنی عطارد است. چاهی که به آن رسیده بودیم مثل چاه های صحرای افریقا نبود. طلا فلزی گران بهاست که با رنگ زرد براق خود شناسایی می شود.

ریو گو، 80 میلیارد دلاراما سیارکی به تام داویدر، بیش از 100 تریلیون دلار ارزش داردو دلیل این قیمت های بالا این است که آنها از فلزات با ارزشی مانند پلاتینیوم، طلا و آهن تشکیل شده اند. منظومه شمسی متشکل از هشت سیاره و بیش از 63 ماهواره آنهاست که هر روز بیشتر کشف می شوند و همچنین ده ها دنباله دار و تعداد زیادی سیارک. قبل از آن بهتر است بانید که بین زمین شناس و زمین ریخت شناس تفاوت زیادی وجود دارد. برای ارتدوکسها جمعههای سراسر سال، یادآور به صلیب کشیده شدن حضرت مسیح و Thoetokia (مادر خدا)، به خصوص آن هنگام که در پای صلیب ایستاد، است.

دیدگاهتان را بنویسید