سیاره زحل – فضا – جهان محتوا

که به این معناست که درخشش پوست کمتر از درخشش پوست نیست. برای منجمان آماتوری که تلسکوپ یا حتی دوربین دوچشمی دارند، یافتن نپتون چندان مشکل نیست. یک فیزیکدان در انستیتوی فریتز هابر در برلین نشان داد که کربن موجود در این سیارات به اندازه کافی متراکم نیست تا الماس را از ابتدا تشکیل دهد. چگالی آن حداقل دو برابر سرب است و ممکن است عمدتاً از الماس فوق العاده متراکم تشکیل شده است. این سیاره که چهارمین مرتبه از خورشید کوتوله سرخ آن است ، ممکن است دارای جو و آب به صورت مایع باشد و سطح آن از کوههای سنگی و تشکیلات صخره ای تشکیل شده است.

شهاب سنگی در سال 2008 با زمین برخورد کرد. محققانی که آن را در سال 2012 کشف کردند به این نتیجه رسیدند که غنی از کربن است و احتمالاً مقدار زیادی از الماس را داراست. آقای گینگریچ گفته است در این کمیته، نظر زمین-اخترشناسان ( دانشمندانی که به بررسی اجرام آسمانی در سیارهها و قمرهای مربوطه میپردازند) در بررسی تعریف سیارهها مد نظر قرار گرفت و گروه دیگر احساس کردند که چون در مجموع طرف مشورت قرار نگرفته اند به آنها بیاحترامی شده است. این سود دیگر کاربرد الماس در صورت است.

ماساژ صورت با استفاده از محتوای گرده ی الماس آن گردش خون در صورت شما را تحریک می کند. خون مواد مغذی را به خون شما حمل می کند. این ماده پوست شما را برای جذب بهتر دیگر مواد مراقب پوست آماده می کند. در مواد معدنی بسیار ریز، انرژی سطحی مهم است و الماسها از گرافیت پایدارتر هستند زیرا ساختار الماس فشرده تر است. گرافیت همانطور که در جو سقوط می کند بر اثر فشار و حرارت بیشتر تبدیل به الماس جامد می شود. به گزارش خبرنگار گروه “رسانههای دیگر” خبرگزاری تسنیم به نقل از مهر، دانشمندان می گویند رعد و برقها و توفان های شدید در جو این دو سیاره باعث تولید ذرات کربن به شکل دوده می شود و زمانی که این ذرات در جو پایین میآیند، بر اثر فشار تبدیل به گرافیت می شوند.

به طور میانگین نرخ کربن-12 و کربن-13 با جو زمین مطابقت دارد درحالی که نیتروژن-14 و نیتروژن-15 با خورشید مطابقت دارد. سرانجام محاسباتش را در سپتامبر سال ۱۸۴۵ با اخترشناس مشهور سر جورج بیدل ایری در میان گذاشت؛ آدامز از ایری خواسته بود به جستجو این سیاره در آسمان بپردازد. درآمد حاصل از تجارت الماس همچنین به ساخت زیرساخت های ضروری مانند جاده ها و سیستم های حمل و نقل عمومی کمک می کند.برای مثال، در بوتسوانا سال 1996 صرفا سه مایل جاده وجود داشت. وسیعترین و بیشترین الماس جهان از منابعی می آید که برای تولید درآمد و کمک به پیشرفت ملی استفاده می شود.با توجه به حکومت خوب و قوانین مناسب، الماس منبع حیاتی جهت درآمد برای ساخت زیر ساخت ها و خدمات اجتماعی ضروری مانند بیمارستان ها و مدارس، به شمار می رود.

همچنین ناحیه اسپاتنیک پلانوم مشخصا جوان (عمری کمتر از ۱۰ میلیون سال) است که به توجه به نبود دهانههای برخوردی در این ناحیه قابل تشخیص است. محور این سیاره با توجه به چرخش آن در اطراف خورشید، در حدود ۲۶٫۷۳ درجه خم شده است. وی میگوید: «احتمالا آنها در مقایسه با قوانین معمولی استثناء به شمار میروند.» نتایج مشاهدات نیسن همچنین باعث قانع شدن یکی دیگر از مدافعان دنیاهای کربنی، مارک کوچنر از مرکز پروازهای فضایی گودارد ناسا شده است.

این امر باعث خنک شدن سریعتر در نزدیکی سطح بدلیل رسانا می شود، اما پایین آمدن همرفت یا کنوکسيون می تواند حداقل به همان اندازه سیارات سیلیکاتی نیرومند باشد. این قمر در نتیجه نزدیک شدن زیاد به کره زحل از هم پاشیده و بصورت میلیاردها ذرات غبار و سنگریزه در آمده، و کمربندی بذور کره زحل بوجود آورده است. ارزش این الماسهای نادر بسیار بالاست زیرا با مطالعه روی آنها از اتفاقات میلیاردها سال پیش در کهکشان متوجه میشویم. این سیاره یک مدار نجومی را در 11.862 سال زمینی طی میکند. در سیاره های گازی، تعداد قمرها بیشتر است.

همچنین قراره آی پی های معتبری که مربوط به بازیکنان برتر این بازیه، به توکن NFT تبدیل کنن. بلورهای الماس در این شهاب سنگ مربوط به 4.5 میلیارد سال پیش بود که در فشار بیش از 20 گیگاپاسکال تشکیل شده بودند. « اتفاق پانزده سال پیش کاملا درست و به جا بود. پیش از دانشمندان می دانستند که به احتمال زیاد در اورانوس و نپتون الماس وجود دارد اما این برای اولین بار است که آن ها این امر را در مشتری و کیوان محتمل دانسته اند.

پیش از دانشمندان می دانستند که به احتمال زیاد در اورانوس و نپتون الماس وجود دارد اما این برای اولین بار است که آنها این امر را در مشتری و زحل محتمل دانستهاند. البته شواهد کمی از وجود آنها در فضای بین ستارگان وجود دارند و به سختی میشود گفت آنها قسمتی از diamondoids (هیدروکربن هایی با ساختار الماس) هستند. گازهای نجیب گیر افتاده در آنها با شناسه ایزوتوپی نشان میداد که منشا آنها خارج از منظومه شمسی است. اگرچه الماس در سطح زمین به سختی یافت میشود ولی الماس های فرازمینی یا الماس در شهاب سنگ هایی که منشا تشکیل آنها خارج از زمین است خیلی معمول هستند.

6. تخلیه ی انرژی خورشید به سمت خارج است. سیاره دیگر ، یعنی 55 Cancri e، “ابر زمین” نامیده شده است، زیرا همانند زمین ، سیاره ای صخره ای است که به دور یک ستاره ای خورشید مانند گردش می کند، اما دارای دو برابر شعاع و هشت برابر جرم است. در فاصله ی ۴۰ سال نوری از زمین ، سیارهای به نام ۵۵ cancrin وجود دارد که به دور ستارهای خورشید مانند میچرخد.سرعت گردش این سیاره چنان بالاست که هر سال آن ۱۸ ساعت طول میکشد . مطالعه ای در سال 2018 نشان داد که آنها از پیش سیاره هایی (جنین سیاره بزرگ) ، دست نخورده با اندازه بین ماه یا مریخ آمده اند.

در مقابل، ستارگان با نسبت زیاد کربن به اکسیژن ممکن است توسط سیاراتی که اکثرا کاربید هستند و رایجترین آنها کاربید سیلیکون (مویزنایت طبیعی) است به دور مدار گردش کنند. این درحالی است که برخی سیارات در منظومه شمسی ممکن است تقریبا از الماس خالص باشند! اولین ماده معدنی ممکن است الماس های کوچکی باشد که در ستارگان تشکیل شده اند زیرا ستارگان سرشار از کربن هستند و الماس در دمای بالاتر از سایر کانی های معدنی شناخته شده تشکیل شده است. کربنادو که ترکیبی پلی کریستالی از الماس، گرافیت و کربن آمورف و سخت ترین شکل طبیعی کربن است می تواند از ابرنواخترها و کوتوله های سفید باشد.

کربن در حالت جامد بصورت گرافیت و الماس وجود دارد. همه اینها به عنوان ذرات یا گرده ستارگانی که قبل از تشکیل خورشید وجود داشتند شناخته شده و خصوصیات آنها محدود به مدل همنهشتی هسته ستارگان غول پیکر و ابراختر است. مدل سازی نظری توسط Sandro Scandolo و دیگران پیش بینی کردند که الماس ها در فشارهای بیش از 300 گیگاپاسکال شکل می گیرند، اما حتی در فشارهای پایین ، متان از هم گسیخته می شود و زنجیره های هیدروکربنها را تشکیل می دهد.

محققان روشی را ابداع کردند که سرعت و مدت زمان نگهداری اطلاعات در سیستم های ذخیره سازی با استفاده از الماس بسیار افزایش پیدا می کند. اینها شامل هیدروکربن های آروماتیک چند حلقه ای (PAHs)، فولرن ها و هیدروکربن هایی است که ساختار کریستالی یکسانی با الماس دارند. تحقیقات نشان داده که الماس های درون این شهابسنگ به دلیل ساختار شش ضلعی که فقط در این فشار بجود می آید، 58% سخت تر از الماس های رایج در کره زمین است.

به دلیل اتمسفر بسیار فشرده سیاره زهره سطح این سیاره از عطارد که به خورشید بسیار نزدیک بوده، گرمتر است. اندازه گیری درباره این سیاره نشان می دهد که قطر این سیاره 64000 کیلومتر است که این بدان معناست که این سیاره پنج برابر بزرگتر از زمین است. حافظه هایی ساخته شده از این روش بسیار سریع تر از حافظه های فلش بوده و تا 100 هزار بار امکان بازنویسی اطلاعات را فراهم می کنند.ازاین فناوری بسیاری از شرکت های سخت افزاری، برای تولید تراشه هایی با قابلیت پنج میلیون بازنویسی استفاده می کنند. در دهه 1950 و 1960 میلادی برنامه های رصدی و شب های رصدی و میهمانی های آشنایی با آسمان فراوانی از سوی گروههای مختلف این منطقه با هدف آشنا کردن مردم با نجوم جدید برگزار می شد.

در این سال علاوه بر رصدخانه زعفرانیه تهران، کانون های پرورش فکری و گروههای محلی اقدام به برگزاری این مراسم نمودند. طول عمر منظومه شمسی ۴٫۵۶۸ میلیارد سال تخمین زده می شود. مشتری یک میدان مغناطیسی قوی دارد و با ۷۵ قمر تقریباً شبیه به نمونهای کوچک از منظومه شمسی است. با این حال، نانو الماسها نزدیک به اندازه مولکولی هستند: یکی با قطر 2.8 نانومتر، اندازه متوسط، حاوی حدود 1800 اتم کربن است. در اسرع وقت ، نزدیک به مرکز سیاره ، هسته عناصر مهمتر نزدیک به 10 متر از زمین است.

ماحصل این مذاکره به ساختن فضایی با الهام از سیاره پاندورا در پارک سرزمین حیوانات دیزنی نزدیک اورلاندو در فلوریدا منجر شد. کارتر باند نیز با نتایج نیسن موافق است. همچنین ذرات سیلیکون کارباید نیز دارای الگوی ایزوتوپی غیر عادی دارند. انتشار مادون قرمز از فضا که توسط رصدخانه فضایی مادون قرمز و تلسکوپ فضایی Spitzer مشاهده شده است، روشن ساخته است که مولکولهای حاوی کربن در همه جای فضا وجود دارند. در دوران باستان غالباً تصور میشد که زهره دو ستاره متفاوت است، ستاره شب و ستاره صبح یعنی همانهایی که در غروب و طلوع آفتاب ظاهر میشدند. از آنجا که دمای سطح تیتان سرد و منفی 290 درجه فارنهایت یا منفی 179 درجه سانتیگراد است، متان در این سیاره به حالت مایع در میآید.

دیدگاهتان را بنویسید