سیارات منظومه شمسی(عطارد،زهره،مريخ،مشتري،زحل،اورانوس،نپتون،پلوتو)

ادیسه مریخ در اکتبر 2001 در مداری نزدیک سیاره قرار گرفت. بیشتر یخ کشف شده در منطقه جنوبی سیاره و در قسمت جنوب 60 درجه عرض جغرافیایی قرار دارد. در حقیقت باید گفت Borderlands عنوانی است که سازندگان آن هنگام ساخت بازی هیچ عنوان دیگری را مد نظر و الگوی خود قرار نداده اند. سیاره مریخ به عنوان چهارمین سیاره در منظومه شمسی شناخته میشود. سیاره مشتری در طول هزاران سال با عنوان ستاره سرگردان یا نامهای مشابه شناخته میشده است.

۵۲. برای فهم بهتر نظریهی کریپکی دربارهی نامهای خاص، بهعنوان مثال، خانوادهی آیتالله لاریجانی را درنظر بگیرید که متوالیاً سه پسر با نامهای جواد، صادق و علی در آن متولد شدهاست. چه کسی مریخ را کشف کرد؟ ناگفته پیداست که چنین پرسشهای شکاکانهای تا چه حد میتواند متأثر از نگرهی ویتگنشتاین متأخر در سراسر پژوهشهای فلسفی باشد؛ نگرهای که سعی دارد تا به ما نشان دهد چگونه برخی باورهای تهنشین شده در فلسفه قادرند فیلسوف را به زحمت بیندازند. مریخ، مانند سیارات دیگری که بدون تلسکوپ قابلمشاهدهاند، مدتهاست که با حرکات غیرمعمولش در مقابل صورت فلکی پسزمینه، توجه انسانها را به خود جلب کرده است.

آنها سیاره سرخ را با خدای جنگ خود (رومیان به آن مارس و یونانیان به آن آرس میگفتند) مرتبط میدانستند و نام مریخ (مارس) هم از اساطیر آنها وارد دنیای ما شد. وی با بیان اینکه در ساعت ۱۸ امروز پس از تاریک شدن آسمان، می توان مریخ درخشان را در فاصله کمی بیشتر از ۲ درجه در کنار ماه دید. بر این اساس برای سمت تاریک آن، انتظار دمایی نزدیک به صفر مطلق را داشتند.

شما در این بازی باید به اندازه کافی زنده بمانید تا مواد معدنی مرموز را استخراج کرده و سپس به مدار سیاره بازگردید تا فناوری پیشرفته تری ایجاد کنید. ایده آنها این است که سفینه های کم هزینه را به تمام منظومه شمسی بفرستند تا نقشهای کامل از سیارک هایی که منابع آبی دارند به دست بیاورند. معلوم شد که نیروهای کشندی وارده از جانب میدان جاذبه زحل و همچنین فعل و انفعالات گرانشی انسلادوس با قمر دیونه، موجب میشود تا ذخایر آب زیرسطحی انسلادوس، تحت تأثیر گرمای درونی قمر، از شکاف گسلها به بیرون فوران کنند و نهایتاً به شکل پوششی از یخ، سطح سابقاً پرگودال قمر را (که بقایایش همچنان در نیمکره شمالی انسلادوس پیداست) بپوشانند.

شیء میله ای شکل در مرکز تصویر از نظر گروهی از دانشمندان فسیل یک موجود مریخی است. سیارهای آتشفشانی که حضور حیات از نوعی که ما میشناسیم روی آن ناممکن به نظر میرسد اما اوضاع در ارتفاعات جوی زهره کاملا متفاوت است. وقتی به یاد تمام شدن منابع زمین میافتیم، وقتی از مسکونی کردن سیارهای غیر از زمین حرف میزنیم و وقتی به دنبال پایگاهی فضایی در جایی به غیر از سیاره آبیمان هستیم، همه نگاهها به سمت مریخ معطوف میشود. این اتفاقی است که وقتی اتمسفر بیش از حد دی اکسید کربن را جذب می کند اتفاق می افتد: گرما جایی ندارد.

ناظران اولیه مریخ، با روشهای مختلفی این سیاره را مشاهده کردهاند. مردم در سرتاسر جهان از تلوزیون های خود تصاویر سوجورنر را در حال کار مشاهده می کردند. چگالی این سیاره حتی از آب هم کمتر است بهطوریکه اگر زحل را در اقیانوسی به اندازهی کافی بزرگ بیندازیم در سطح آن شناور خواهد شد. به علاوه مقادیر زیادی یخ آب در نزدیک قطب جنوب و احتمالا قطب شمال آن وجود دارد. شاید مریخ در گذشته گرم تر بوده، بطوری که زمانی یخ آب می ­شده است. با اینحال دانشمندان هنوز نمی توانند تشخیص دهند که هر یک از دوره های تکامل دقیقا چه زمانی رخ داده اند.

دانشمندان طول عمر مریخ را به سه دوره زمانی تقسیم کرده اند. اما تنها به این دلیل که ما هرگز نمیتوانیم، نام این ناظر تیزبین را پیدا کنیم، بدین معنا نیست که هیچ موضوع جالبی در خصوص تاریخچه مشاهدات مریخ وجود ندارد. این مدرک شامل مولکولهای بنیانی پیچیده، ذراتی از نوعی ماده معدنی به نام مگنتیت (magnetite) که درون برخی از انواع باکتریها تشکیل می شود و سازه های بسیار ریزی که فسیلهای میکروسکوپی هستند می باشد.

معرفی بازی : یک بازی بسیار معمایی و پر رمز و راز در سبک بقا … وجود این شبکه بیان گر این است که دمای مریخ در دوره نواکیان بسیار گرمتر از دمای کنونی سیاره بوده است. كم نورترين حلقه،حلقهي داخلي (حلقهي D) است. یک رشته کوه به نام ماکسول ، حدود 540 مایل (870 کیلومتر) طول دارد و تا حدود 7 مایل (11.3 کیلومتر) طولش اندازه دارد ، که آن را به بالاترین ویژگی این کره تبدیل نموده است . حسن، طلسم 4 ساله طلای کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی را باطل کرد و از آن مهمتر، طلسم 19 ساله طلا در 86 کیلوگرم را به نابودی کشاند.

روز جمعه 20 اردیبهشت ماه مراسم روز جهانی نجوم در ایران برگزار خواهد شد. و البته سیاره ماه در کدام خانه ی چارت بوده است. او در یک وان گیر افتاده است. یا این دو قمر در حقیقت سنگ های آسمانی سرگردانی بوده اند که در میدان گرانش مریخ گیر افتاده اند. شارون در مدار همزمانی توسط پلوتون به دام افتاده است و همواره در نقطهای ثابت گرد آن میگردد. در سطح اورانوس پديدهاي به چشم نمی خورد ودر ظاهر ، مانند توپی سبز رنگ است.همچنین اتمسفر آن به احتمال زیاد متشکل است ازآمیزه ای ازآمونیاک ، متان وهیدروژن .

این دستگاه نقشه ای از ارتفاعات سطح مریخ تهیه کرد که در آن همه ارتفاعاتی که حداقل یک متر بلندی دارند مشخص گردید. کلاهک قطبی در آنجا وجود دارند که در تابستان ذوب می­ شوند و در زمستان گسترده می­ شوند. اين قمر دارای پوسته يخ بسته فعالی است و رنگ کلاهک قطب جنوب آن به صورتی متمايل است. هر ویژگیِ یک شیء فیزیکی نیز یا (الف) خودش یک ویژگی فیزیکی است یا (ب) ویژگیای است که بهطور تنگاتنگی مرتبط با ماهیت فیزیکی آن شیء است» (Kim, 1999, p. علاوه بر نور خورشید گرمای درون سیاره نیز نوعی منبع انرژی ثانوی است.

سوختی است که برای سفرهای فضایی و در برخی خودروها استفاده میشود. در فارسی برای مشتری، انواع نامهای مشتق شده از اهورامزدا مثل » هورمز، هرمزد، ارمزد یا اورمزد » به کار رفته است در عربی نامهایی « سعد اکبر» ، « مشتری» ، « منتهی الارب» یا «احور» به آن داده شده است. علاوه بر کل مفهوم سیاره سیستم سونیا ، ظهور گروه زمینی ، بیش از 100 میلیون موشک از جرم وجود داشته است که پیام تأیید سونیا را از دست داده است. جرم زمین کوچکترین سیاره خاکی(و کوچکترین سیاره)در منظومه شمسی میباشد، در حالی که زمین بزرگترین سیاره سنگی است.

زمین چهار و نیم میلیارد سال قدمت دارد. ایالات متحده در سال 1964 مارینر 4 و در سال 1969 مارینر 6 و مارینر 7 را ارسال کرد. 50 درصد از حجم این خاک را یخ آب تشکیل می دهد. دانشمندان انتظار دارند که در نیمکره شمالی، قسمت شمال 60 درجه عرض جغرافیایی، نیز یخ وجود داشته باشد. شما می توانید کاملاً در هر زمان به اینجا بیایید ، با این حال ، در فصل تعطیلات ، گردشگران زیادی وجود دارند ، بنابراین بهتر است زمان دیگری را انتخاب کنید. نتیجه طبقه بندی را می توانید مشاهده کنید. یعنی در واقع اگر ما بر روی سیاره ای با دمای 170 درجه سانتیگراد زندگی می کردیم می توانستیم زنگ زدن طلا را مشاهده کنیم.

فرهنگهای باستان، ۷۸۰ روز را محاسبه میکردند که میانگین زمان چرخهای که مریخ در آسمان شب دیده میشود را نشان میدهد. در این کتاب، جداولی از مشاهدات آسمان شب وجود دارد که دانشمندان با توجه به چرخه ۷۸۰ روزه، تصور میکنند متعلق به مریخ باشد. ماموریت مارس اکسپرس مربوط به آژانس فضایی اروپا بود و شامل یک مدارگرد مجهز به تجهیزات علمی و یک مریخ نشین به منظور آنالیز خاک سیاره و کشف مدارک وجود حیات می شد.

دو ماموریت موفقیت آمیز دیگر، مریخ نشین رهیاب (Pathfinder) و مدارگرد پیمایشگر سراسری مریخ (Mars Global Surveyor) بود. دو احتمال وجود دارد. محققان بر این باورند که احتمال وجود گونههایی از حیات در ابرهای سیاره زهره وجود دارد که آمونیاک تولید میکنند و با هر آنچه که تاکنون دیدهایم فرق دارند. قبلا تصور می­ شد که احتمال وجود حیات در مریخ، بیشتر از جاهای دیگر است. اخترشناسانی که مشاهدات نجومی بومیان استرالیا را بررسی کردند، شواهدی را بهدست آوردهاند که نشان میدهد، مردم بومی این منطقه برای هزاران سال به دقت موقعیت مریخ و دیگر سیارات را در آسمان دنبال میکردند.

دورهٔ تناوب نجومی این سیاره ۱۶۴٫۷۹ سال است. در سال 2002، این سفینه مقادیر زیادی یخ آب در زیر سطح مریخ کشف نمود. یخ آب پیدا شده در یک متری زیر خاک وجود دارد. به علاوه در این دوره فرسایش سطح توسط آب منجر به شکل گیری شبکه های دره ای در مریخ شده است. احتمالا امروزه در زیر لایه های رویی این سیاره آب مایع هنوز یافت می شود. به تازگي در اواخر سال 2005 ،زمانی که آلن استرن از موسسه تحقیقاتی جنوب غرب، در کلرادو و هارو لد ویور از موسسه جان هاپکینز، در راستای رصد های منظمی که در طرح ماموریت اکتشافی افقهای نو، روی سیاره پلوتو انجام می دادند ، موفق به شناسایی اجرام کم سویی در اطراف این سیاره دور دست شدند.

دیدگاهتان را بنویسید