سوالات علوم چهارم درس هشتم – هوم درس

در نگاه اول به نظر میرسد این پروژه هم شبیه دیگر پروژههای فضایی باشد اما وقتی بدانید این هشتمین باری است که یک کاوشگر به سمت مریخ میرود و هنوز سوالهای زیادی درباره این سیاره وجود دارد که جوابش را نمیدانیم، قضیه فرق میکند. ویلسون میگوید: “جریانهای گدازه تازه، ممکن است تیره یا سیاه به نظر برسند. همچنین یک کاوشگر کوچک کروی دارد که جو این سیاره را بررسی میکند ویلسون میگوید: “این اطلاعات سرنخی برای شکل گیری و تکامل اولیه سیاره هستند. ویلسون میگوید، قلههای بالای ۲.۶ کیلومتری این سیاره بسیار انعکاسی و شبیه به زمین به نظر میرسند.

زهره همچنین دارای تعدادی از ویژگی های سطح است که شبیه هیچ چیز روی زمین نیست. در حال حاضر، این سیاره 88٪ شبیه زمین است. در سال ۱۶۱۰ ، زهره را مورد مطالعه قرار داد و متوجه شد که این سیاره، مانند قمر زمین دارای اهله است : یعنی گاه به صورت قرص کامل است، زمانی نیمی از آن روشن است و زمانی دیگر به صورت هلال دیده میشود. این نقشه برداری شامل جستجوی ویژگیهای آتشفشانی مانند جریان گدازه است و میزان هوازدگیای که در هنگام فوران داشته اند میتواند آشکار کند. حتی وقوع رعد و برق نیز درآن آشکار شده است.

گیرباکس با انتشار این بازی توانست اعتبار خود را بیش از پیش افزایش داده و نشان دهد که می تواند توقعات گیمرهای مشکل پسند را نیز برآورده کند. در اطراف محور ، با یک دوره 58.6 روزه ، دقیقاً 2/3 دوره مداری ، به دور خود می چرخد ، بنابراین نقطه پوست سطح آن تنها یک بار در 2 سنگ عطارد به Sontsya می چرخد ، به طوری که در خواب 2 سنگ اضافه می شود! درخشندگی مریخ به حدی است که در بهترین شرایط با نگاه بهطرف شرق در حین غروب آفتاب قابل دیدن است. و سقف سیاره زمین از جوی تشکیل شده است که در آن مقدار زیادی اکسیژن لازم برای زندگی وجود دارد.

اگرچه که نشانههای حیات کشف شده در زهره آنقدر قوی نیست که وجود زندگی را در زهره تایید کند اما این گروه بینالمللی از پژوهشگران اظهار داشتند که آنها هر منبع شناخته شده دیگری را که شاید ماده شیمیایی موسوم به “فسفین”(Phosphine) را تولید کند، رد کردهاند. به گزارش تابناک به نقل از یورونیوز، یک گروه بینالمللی از ستارهشناسان روز دوشنبه اعلام کردند که یک نشانه شیمیایی(ماده فسفین) در جو سیاره زهره یافتهاند که میتواند با وجود حیات در این سیاره مرتبط باشد. گالیلئو گالیله، ستاره شناس ایتالیایی، نخستین کسی بود که برای مشاهده اجسام در آسمان از تلسکوپ استفاده کرد.

سوختی که برای انرژی استفاده میکنیم آب و هوا رو گرمتر میکنه. سیستم OPALS از لیزر 1550 نانومتری با توان 2.5 وات بهره میبرد و نمونه اولیه آن در اواسط سال 2014 میلادی برای ایستگاه بینالمللی فضایی مورد استفاده قرار گرفته است. آیا زهره هنوز از نظر آتشفشانی فعال است؟ این سازمان اعلام کرد: فاصله اتحاد جماهیر شوروی و رقبای آن در تحقیقات پیرامون سیاره زهره آنقدر زیاد بود آمریکا، سیاره زهره را “سیاره شوروی” نامید. زهره از زمین به خورشید نردیکتر است با وجود آنه این نزدیکتر بودن سبب میشود که زهره حرارت خورشید را بیشتر از زمین جذب کند، دانشمندان براین تصور بودند که ابرهای زهره احتمالا نور خورشید را منعکس می کنند و مانع گرم شدن زیاد سطح آن میشوند.

Håkan Svedhem، دانشمند سابق پروژه در Venus Express، میگوید: “زهره برای مدت طولانی یک سیاره فراموش شده است. تصاویر نزدیک تری از قمرهای زحل به دست آمد ، همچنین شواهدی از تغییر جو و حلقه ها وجود دارد.متأسفانه ، در طول پرواز ، سکوی دوربین قابل تغییر کاوشگر برای چند روز گیر افتاد و برخی از تصویربرداری برنامه ریزی شده گم شد. جواهر لوکس : یاقوت کبود توسط ارتعاشات نورانی اش می تواند نیروی تولید کند تا سلولهای پوست، مو و ناخن ها اصلاح و ترمیم کندو از ریزش موها و طاسی می کاهد.به بیماریهای که از اعصاب نشات می گیرد یاری می رساند.

سیاره زهره برای وجود آب، خیلی گرم است و دانشمندان به این فکر میکنند که آیا نواحی انعکاسی واقعا قله هستند یا خیر. روایاتی در تأیید قول دوم وجود دارد (سیوطی، 1404: 3/ 4)؛ اگرچه با توجه به سیاق، محسوسدانستن نور و ظلمات شایستهتر است. اگرچه فضاپیما در نهایت نابود خواهد شد، اما احتمال کمی وجود دارد که بتواند چندین دقیقه در سطح زهره زنده بماند تا اینکه توسط فشار و دما از بین برود. در حال حاضر هر پیامی که با فناوری لیزری از «ایستگاه بینالمللی فضایی» به زمین مخابره میشود 3.5 ثانیه در راه است و پیشبینی میشود این فناوری بتواند پیامهای ارسال شده بین ساکنان زمین و آسمان زهره را در کمتر از 3 دقیقه ارسال کند.

او در هر شرایطی و در هر مکان مرموزی باید به دنبال راه حل باشد زیرا او به خوبی می داند که اگر راه بازگشت را نیابد به زودی از گرسنگی و ضعف خواهد مرد. گفت: ما یک پروژه ملی را تحت عنوان “ما معتقدیم که زهره یک سیاره روسی است”، آغاز خواهیم کرد. سنگ های چند رنگ تشکیل شد هنوز هم وجود دارد 27 میلیون سال پیش است. سوزان اسمرکار، رهبر مأموریت VERITAS در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در پاسادنا، کالیفرنیا، میگوید: “در زمین وقتی قارهها تشکیل میشوند، مقادیر عظیم بازالت در پوسته اقیانوسی ذوب میشود. اما چرا مریخ دارای مقادیر زیادی آهن است؟

چگونه ممکن است شما جهانی داشته باشید که از لحاظ عملکردی مشابه زمین باشد، اما دارای تاریخی کاملا متفاوت باشد؟ از جو در هر ۱۰۰ متر در ارتفاع پایین نمونه برداری میکند و بررسیهای بسیار دقیق انجام میدهد تا مشخص شود که کدام گازها در زهره وجود دارند. به نتیجه برسد که ممکن است فسفین را هنگام نمونه برداری از جو تشخیص دهد. توجه داشته باشید که هشتمین سیاره از خورشید نپتون است که تقریبا اندازه مشابه اورانوس داشته و با باد های مافوق صوت شناخته خواهد شد.

ما از مأموریتهای فضایی مانند ESA’s Venus Express، که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ به بررسی سیاره زهره پرداخت و ماموریت Mars Express که از سال ۲۰۰۳ سیاره مریخ را رصد میکند پی بردیم که آب در این دو سیاره وجود دارد. بلکه در این حالت، تعبیر درست تر آن است که با پیدایش مفهوم ”ب“، هر دو مفهومِ ”الف “و ”ب“ هم زمان در ذهن من وجود خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید