روزی روزگاری: پاندورا، جنون گنج و وفور گلوله

به گزارش برنا؛ در روز نهم اوت کاوشگر “سولار اوربیتر”(Solar Orbiter) از کنار سیاره زهره گذر میکند و به دنبال آن در روز ۱۰ اوت کاوشگر ” بپیکلمبو”(BepiColombo) در نزدیکی این سیاره قرار میگیرد. این سیاره در نزدیکی لبه داخلی محدوده سکونت پذیر منظومه شمسی قرار دارد ، و خورشید هم با هر روز که به عمرش افزوده میشود، در حال گرم و گرمتر شدن است. ناسا میگوید: “به مانند برنامه آپولو، در این سفر ما کلیه نیازمندی های نوع بشر را به همراه خواهیم داشت، اما این بار بر خلاف آپولو ما برای ماندن میرویم.” در دهه های پیش رو ناسا قدمهایی را در جهت تاسیس یک ایستگاه انسانی در جایی فراتر از زمین خواهد برداشت.

فلز سیاره ی عطارد جیوه است اما این عنصر مسلما نمی تواند برای ساختن انگشتر به کار گرفته شود،زیرا مایع و بسیار سمی است. از دیرباز از این سنگ برای درمان بیماری های خونی، فشار خون و ناراحتی های انسداد رگ ها استفاده می کردند. هماتیت از ویژگی های مغناطیسی انرژیهای یین و یانگ ما برای ایجاد تعادل در نصف النهار انرژی درون بدن و ایجاد تعادل پایدار بین سیستم عصبی اثیری و سیستم عصبی فیزیکی استفاده می کند و موجب متمرکز کردن انرژی و احساسات برای ایجاد تعادل بین جسم، ذهن و روح می شود.

برای شارژ مجدد سنگ حدید ميتوانيد آن را در در یک ظرف کوچک حاوی نمک خشک دريا قرار دهيد و روي آن را بپوشانيد و به مدت 15 دقیقه در زیر نور خورشید قرار دهید. این سنگ انرژی های سرگردان موجود را از طریق ساختارهای نصف النهاری تا چاکرای ریشه پایین می کشد. در کتاب جواهرنامه (تلخیص تنسوخ نامه ایلخانی خواجه نصیرالدین طوسی) یوسف بیگ بابا پور آمده سنگ حدید دفع سحر کند و داشتن آن اصحاب ماخولیا را نیک بود و به نفس خود حرزی است و از آن خاتم های مختلف سازند که هریک از آن خواص بسیار بود.

امروزه ذخایر یاقوت اکثرا در برمه، تایلند و سریلانکا وجود دارد که نوع سرخ و شفاف آن بعد از الماس گرانبها ترین سنگ زینتی است، این سنگ هر چه بزرگ تر و سرخی آن خوش رنگ تر باشد گرانبها تر است. ستاره های زرد هم از ستاره های نارنجی و قرمز داغ ترند بیش تر ستاره های مجموعه شکارچی سفیدند . میانمار (برمه) برای قرن ها مهمترین منبع استخراج یاقوت سرخ بوده است.اما در سل های اخیر تعداد یاقوت های با کیفیت که در برمه پیدا شده بسیار کم و انگشت شمار شده.بهترین رنگ یاقوتی که از معادن برمه استخراج می شود به “خون خدایان” معروف است .اخیرا معدن جدیدی برای استخراج یاقوت سرخ در میانمار کشف شده که در استان نامیا و در شمالی ترین قسمت آن معروف به کاچین قرار دارد.

دانشمندان عضو پروژه اکتشاف مریخ بیان می کنند رنگ سیاره سرخ به دلیل وجود هماتیت در سطح آن است و همین مورد در مریخ ثابت می کند که زمانی روی سطح این سیاره آب وجود داشته است و هر جا آب باشد، به طورحتم موجود زنده ای هم می زیسته است. مسلم است که وقتی IAU گزارشهای خود را منتشر میکرد دانشمندان میدانستند واقعاً دریایی بر ماه وجود ندارد اما این عنوان به افتخار دانشمندان قدیم حفظ شد. اما به طور کلی اختصارات سه حرفی بیشترین کاربرد را دارند. و تیمش سپس اندازهگیریهای بعدی را انجام دادند که نشان میداد سیگنال جدید توسط یک سیاره تولید میشود و نه عوامل دیگر.

این ماموریت در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ به فضا پرتاب شد و یک پرواز نزدیک به ماه را در همان ماه انجام داد. ما برنامه ی تحقیق درباره ی حیات را به زودی مورد بحث قرار خواهیم داد. سنگ حدید حرزی شناخته شده که بلا را دفع کرده و اثر آن را خنثی می سازد و برای محافظت و ایمنی از خطرات و همچنین جهت پیروزی بر دشمنان استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اثر گذاری استفاده از سنگ های طبیعی بر روی چاکراها نوشته چاکرا چیست؟ اگر با عسل آمیخته شود زخم های چشم و ستبری ناهنجار پلک ها را از بین می برد و چنانچه با شیر زنان آمیخته شود برای درمان خونریزی و پرخونی چشم و سوختگی آن سودمند است. گفته شده سنگ حدید برای دفع سحر و جادو و ایمن بودن در برابر نیروهای منفی می باشد. حدید سنگ کدام ماه تولد است؟ حدید یا هماتیت (Hematite) سنگ ماه تولد بهمن ، سنگ ماه تولد اسفند و سنگ ماه تولد فرودین است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگهای ماه تولد و سنگهای توصیه شده برای متولدین هر ماه، نوشته سنگ ماه تولد چیست را در مجله جواهر لوکس مطالعه کنید. عیار مناسب برای ساخت و استفاده جواهری 80% به بالا است. علاوه بر داستان و روایت جذاب آن، شخصیت های موجود در بازی نیز بسیار عالی و به معنای واقعی، خاص طراحی شده اند و شبیه آن ها را در هیچ بازی دیگری تاکنون ندیده ایم. سیاره ی زمین یک قمر و مریخ دو قمر دارد(قمر یا ماه به سیاره های کوچکتر از سیاره ای گفته می شوند که در دام جاذبه ی سیاره ی قوی تر از خود قرار گرفته اند و به دور آن می چرخند و بر آن تاثیر می گذارند.

یاقوت قرمز پس از الماس سخت ترین کانی محسوب می شود و در سایز های بالا تر از ۵ قیراط از الماس با ارزش تر است. به علاوه برای هر سیاره ویژگی جالب آن سیاره را بیان کردیم و سرعت چرخش هر سیاره و میانگین دمای هر یک از سیاره های منظومه شمسی را نیز معرفی کردیم. مصریان باستان از هماتیت برای بند آوردن خونریزی و تقویت ساخت سلولهای خونی استفاده می کردند. با توجه به اينكه مواد اصلي اين سنگ از آهن است لذا توصيه ميشود كه در مجاورت آب و رطوبت قرار نگیرد و يا با آب شستشو نشود.

در کتاب مناقب نیز آمده است که یکی از انگشتر های حضرت علی (ع) از سنگ حدید است. دربـالای هفت فلک،فلک ابـروح است که مرکز کواکـب ثابت اسـت و آن را فلک هشتم خوانند و فلک نهم، «فلک الافـلاک» نامیده می شود که آسمان همـه ی آســمان هاست و محیط بر تمام آن ها و به نام های فلک اعظم، فلک اطلس و فلک محیط نیز خوانده شده است و به صورت ظاهر ، مراد از کرسی و عرش ، فلک هشتم و نهم است. اگرچه فاصلهی آن با دورترین سیارههای قابل رویت بسیار زیاد است، اما هنوز هم میتوان آن را با چشم غیر مسلح دید.

پوشش غبار فوقانی به تدریج کلاهک های یخی را از دید رصد های زمینی پنهان می کنند; اما ساختار پلکانی آن ها در نقشه هایی که بر اساس تصاویر مارینر 9 به دست آمده با وضوح کامل نشان داده شده اند. یاقوت سرخ و درشت شبیه دانه های انار است و یکی از سنگ های مورد توجه خانم ها به حساب می آید؛ خصوصا زمانی که قرار بر این باشد این جواهر یاقوت نشان را با لباس های شب هماهنگ کنند. یا اینکه چیزی درباره مغایرت زمانی در سیارههای مختلف و سفر در زمان شنیدهاید؟

برخلاف سیارههای دیگر، زهره درجهت عقربههای ساعت به دور محور خود میچرخد. سیارههای کوتولهی کمربند کایپر ردهی جدیدی از اجساماند که باید نامگذاری شوند. جواهر لوکس : بعضی از یاقوت های قرمز دارای ناخالصی های سوزن مانندی هستند که در یک نور مستقیم تک منبعی اثری مشابه یک ستاره از خود به نمایش می گذارند که به نام اثر ستاره ای مشهور است و سنگ را باید به صورت کابوشن بتراشند تا این اثر در آن نمایان شود.برخی دیگر از یاقوت ها هم هستند که تغییر رنگ می دهند و در طبیعت بسیار کمیاب و نادر هستند.

آهن به تنهایی رنگ زرد ایجاد می کند که “توپاز اورینتال ” نام دارد. هسته خارجی از آهن و مایعات نیکل تشکیل شده و با ضخامت ۲۳۰۰ کیلومتر و عامل ایجاد میدان مغناطیسی زمین است. از خواص روحانی و ماوارئی سنگ حدید نیز می توان به کمک به فرد در باور کردن رویاهای خود و بیان کردن آنها اشاره کرد. در قیمت گذاری حدید هم مانند سایر سنگها فراوانی حرف اول را میزند و سنگ آهن یکی از انواع کانی است که به طور فرآوان در سطح پوسته زمین استخراج میشود.

اگر از کودکان آویزند در خواب نترسند و حفظی و امانی بود ایشان را از موذیات. بررسی­های ژئومورفولوژیکی فقط تعیین نوع و جهت تحول لندفرم­ها( پیشرونده، چرخه­ای، آرام یا سریع) نیست بلکه فرایندهای غالب یا مستقیم در تحول ناهمواری(از لحاظ نوع، شدت) و همچنین تعدیل­های متقابل و پسخورندها بین اشکال، فرایندها، انرژی و مواد در چشم­انداز را بررسی می­کند. قلب را تقویت می کند و گردش خون را فعال و منظم می سازد. هماتیت سنگ چاکرای ریشه است و ارتباط ما را با زمین تقویت می کند، باعث می شود احساس امنیت و اطمینان کنیم.

کلیه ها تقویت و پاکسازی می کند. به این ترتیب سنگ شما پاکسازی و شارژ می شود. شاید اسم منظومهی شمسی به گوش شما آشناتر باشد. فشار در ونوس 92 بار است که این فشار در سطح باعث خرد شدن و مرگ شما میشود. استفاده از این دستبند باعث ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای اول می گردد (چاکرای اول ما را به دنیای فیزیکی وصل میکند و انرژیهای کیهانی را به بدن فیزیکی و سطح مادی بدن میفرستد). علت توضیح ساختار ملکولی یاقوت برای این است که بدانید چرا ما یاقوت را به رنگ قرمز میبینیم و استفاده آن در صنعت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید