در میان چهار سیاره نزدیک به خورشید کدام بزرگتر است – ❤️ اسک 98

به عبارتی دیگر هر 5 ستاره دست کم میتواند میزبان سیاره ای مانند کره زمین در مدار خود باشد که این خود می تواند به معنی وجود میلیاردها سیاره مشابه زمین در کهکشان راه شیری تلقی شود. خورشید ستاره ای است که تمام سیارات و ماهواره های منظومه شمسی به دور آن می چرخند. سیاره مریخ یا بهرام چهارمین سیاره در منظومه است که در مداری طولانی تر و با سرعتی کمتر از زمین به دور خورشید می چرخد. ادبیات تطبیقی از دیدگاه ما ، مجموع احساسات مشترک انسان ها به دور قالب های ادبی موجود در جهان است.

فضانوردان آمریکایی و روسی با سفر به مریخ و انجام آزمایشات و تحقیقات بسیاری به این موضوع دست یافتند که موجود زندهای بر روی سیاره مریخ زندگی نمیکند. گرمتر شدن کره ی زمین تغییرات جوی و آب و هوایی امکان برخورد اجرام آسمانی و بالا آمدن سطح دریا همگی نشانه هایی است که به ما یادآوری میکنند، سیاره زمین کم کم در حال از دست دادن حیات خود میباشد. به دلیل جو مریخ برای جلوگیری از یخ زدگی یا بخار شدن آب مایع، این آب باید شور باشد. سیاره مریخ، مانند زمین، دارای ابر در اتمسفر و رسوبات یخ در قطبها می باشد.

13. لبه بیرونی ابر اورت جایی است که گفته میشود که میزان تأثیر گرانشی اجسام از ستارههای نزدیک بیش از خورشید است. مدار سیاره ناهید تقریباً دایرهای است و از آنجایی که زهره یکی از معدود سیاراتی است که بر خلاف جهت عقربههای ساعت میچرخد، به نظر میرسد که خورشید در غرب طلوع و در شرق غروب میکند. در جو آن هیدروژنبه شکل H2 و ۱۲ درصد هلیوم و ۲ درصد متان وجود دارد اما از آنجایی که متان به شدت نور قرمز را جذب میکند این سیاره به رنگ آبی مایل به سبز دیده میشود. سالها است که مریخ دارای آب به شکل یخ است.

ضمنا یک سفینه مقادیر زیادی از یخ را در سنگهای زیرین مریخ که بیشتر نزدیک قطب جنوب این سیاره می باشند کشف کرده است. این کاوشگر به شناسایی تکههای یخ موجود در ماه انسلادوس کمک کرد و حامل فرودگر هویگنس بود که در جو قمر تایتان قرار گرفت و با موفقیت بر روی آن فرود آمد. الکترونهای موجود در صفحهی پلاسما یک اثر رادیویی قوی را ایجاد میکنند که انفجارهایی در طیف ۰.۶ تا ۳۰ مگاهرتز را تولید میکند.مگنتوسفر مشتری عامل نشر شدید مواد رادیویی از بخشهای قطبی این سیاره است. دلیل این نامگذاری رنگ سرخ تداعی کننده خون این سیاره است.

در وضعیت مقارنه قرار میگیرند و سیاره زهره از سه درجه و ۵۹ دقیقه قوسی شمال مریخ عبور میکند. در نزدیکترین نقطه به خورشید نیمکره جنوبی مریخ به سمت خورشید متمایل میشود و باعث ایجاد تابستانی کوتاه و شدیداً گرم میشود در حالی که نیمکره شمالی یک زمستان کوتاه و سرد را تحمل میکند. زمین، زهره و مریخ همه آنها این فرآیند را در روزهای اولیه تجربه کردهاند، در ابتدا جو زمین بسیار گرم و متراکم بود همانطور که این اتمها سرد میشدند، اولین بارشها از آسمان برای تشکیل اقیانوسها شروع شد.

در روز مریخی، آسمان قرمز مایل به صورتی است این نقطه مقابل آسمان زمین است. درست مانند یک نقطه کور که چیزی را نمیبینید، اما احتمالاً باید از همان ابتدا هم آن را ببینید. قلههای یخی: مانند زمین، سیاره مریخ هم دارای قله های یخی در قطب های خود است. سرانجام پنج تا از این توده های متساوی الفاصله به هم می پیوستند و سیاره ای در فاصله ی معین را بوجود آورد. آتش فشان: ارتفاع کوه های الیمپوس در مریخ بیش از دو برابر ارتفاع مانوا لوای هاوایی به ارتفاع 4169 متر است. و در نهایت باید اعلام کرد که جو سیاره مریخ یک جو بسیار رقیق و سمی میباشد.

قرمز بودن رنگ این سیاره به دلیل وجود مقادیر زیاد آهن در خاک آن است. که تنها دلیل این احتیاط را میتوان واکنش شدید سیاستمداران و ایجاد موانعی توسط آنها دانست. در هزاره جدید تنها 10 موشک به مریخ پرتاب شده است. مانند بقیه اجرام موجود در منظومه در حدود 6/4 بیلیون سال تخمین زده می شود. در واقعیت، بسیاری از سنگهای مریخی با نمونههای موجود بر زمین شباهت دارند. میانگین شعاع مریخ 3.390 کیلومتر یعنی تقریبا نصف شعاع کره زمین می باشد. اما باید بدانید که اگر پای انسان ها به مریخ برسد باید معماهای زیادی را در موضوعات مختلف در این سیاره حل کند.

وظیفهی Mazlan همچنین شامل این میشود که با بازدیدکنندههای فضایی احتمالی ارتباط برقرار کند و اگر مریخیها با ما ارتباط برقرار کردند خوش آمدگویی انسانها را به آنها ابلاغ کنند. اما تشریح این گروه از این سنگ آسمانی هنوز نتوانسته است که بقیه دانشمندان را متقاعد کند. این شهابسنگها این امکان را به دانشمندان میداد تا قبل از آغاز مأموریتهای فضایی مطالعه بر روی مریخ را آغاز کنند. اما برای زنده ماندن در مریخ احتیاج به غذا داریم که فضانوردان با شبیه سازی شرایط در جو مریخ متوجه شدند که خاک این سیاره در شرایط خاص امکان فتوسنتز را به گیاهان میدهد.

معدن کارها یا معدن کاوهایی که این بار محل کاوش آنها در مرزهای بیکران فضا است. استوای سیاره زحل به اندازه ۲۶ درجه و ۴۵ دقیقه با صفحه مداری آن زاویه می سازد، بطوری که قطبهای سیاره کیوان در فاصله های زمانی حدود ۱۵ سال یک بار سمت زمین متمایل می شوند. اگر این بیان از شواهد درست باشد، این امکان وجود دارد که همچنان در لایه های زیرین این سیاره آب مایع یافت شود. به بیان دیگر، چگونه میتوان این باور را تبیین کرد که: «آگاهی فرد از ذهن خودش خطاناپذیر است، درحالیکه آگاهی او نسبت به سایر چیزها یا حتی آگاهی سایر افراد نسبت به او خطاناپذیر نیست».

هفت اقلیم او در مواردی با گفتۀ جغرافیدانان برجستهای چون بیرونی و یاقوت حموی از دیدگاه اقلیم، رنگ و ستاره متفاوت است، اما توانسته با بهره بردن از تقسیمات آنان با بنای هفت گنبد روایتی نمادین را به تصویر بکشد. جووانی اسکیاپارلی (1910-1835) ، ستاره شناس ایتالیایی ، چنین تصور کرد که اشکال زاویه داری روی سطح مریخ دیده و آنها را کانال (گذرگاه) نامید. البته نپذیرفتن چنین رویهای، کلیت مقاله را با مشکلی جدی مواجه نمیسازد چراکه در آن صورت نیز، محوریت بحث ما تفاوت میان وزن توجیهی «اظهارت فرد دربارهی خودش» و «اظهاراتش دربارهی چیزهای دیگر» خواهد بود.

اما بر خلاف زمین، مریخ در سطح خود آب مایع ندارد. نشانههایی از آب مایع در مریخ وجود دارد. طبق تحقیقاتی ناسا در سالهای گذشته بر روی این نظریه انجام داده است اطلاعاتی از شرایط جوی سیاره مریخ در دسترس میباشد. آزمایشگاه رانش جت (JPL) یک مرکز تحقیق و توسعه با بودجه فدرال و مرکز میدانی ناسا در کالیفرنیا در حال طراحی مفاهیم ماموریتی برای زنده ماندن در دماهای شدید و فشار جوی سیاره است.

ماموریت این کاوشگر که حدود 830میلیون دلار برای ناسا هزینه داشته، تحقیق درباره مریخ طی دو سال آینده است.» این خبری بود که هفته گذشته، فضای رسانهای دنیا را تحتتاثیر قرار داد؛ گامِ جدیدی در مسیر تلاش برای بیشتر دانستن از سیــاره سرخ. رومیان باستان به تقلید از یونانیان، نام خدای جنگ خود یعنی مارس را بر روی این سیاره گذاشتند. اقلیم دوم: به قول ایرانیان مشتری و به قول رومیان آفتاب راست. همه تصاویر مریخ نورد توسط “Navcams” (دوربینهای ناوبری) سمت راست و چپ دستگاه گرفته شده، این دوربینها همچنین به استقامت کمک میکنند تا راه خود را بیابد.

با اینکه در تصاویر تازه ثبت شده هیچ چیز قابل توجهی وجود ندارد، اما باید توجه کرد که آنها تصاویری از سیارهای هستند که هیچ انسانی تا به حال از آن بازدید نکرده است. نحوه پیدایش و تکامل زمین زمین در بدو پیدایش بصورت کرهای از مواد بسیار داغ و نیمه مذاب بوده که به تدریج عناصر سنگینتر تهنشین شده و هسته فلزی را به وجود آوردند ، و در عین حال عناصر سبکتر به سطوح فوقانی آمده و جبه و پوسته را تشکیل دادند. این قطعه سنگ به احتمال زیاد در اثر برخورد سنگی بزرگتر با مریخ از سطح این سیاره کنده شده و پس از میلیونها سال سفر در فضا سرانجام وارد جو زمین شده است.

تنها چیزی که وجود دارد این است که این سیاره به احتمال زیاد در گروه مینی نپتون ها قرار دارد ، کل سطح آن به احتمال زیاد از اقیانوس تشکیل شده است ، بنابراین اگر روی کره زمین حیات وجود داشته باشد ، به احتمال زیاد آبزی است. اگر به شرایط جوی و آیندهای که در انتظار ماست کمی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که به یک سیاره مشابه زمین که قابل سکونت باشد احتیاج داریم.

این بازی مفرح را به دوستداران و علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی و سرگرمی پیشنهاد می کنیم که قطعا مورد رضایت شما قرار خواهد گرفت. دوره تناوب مداری این سیاره 84 سال زمینی است و بعد از نپتون ، طولانیترین مدار را دارد. این تغییرات نشان دهنده میزان سرعت جرخش داخلی سیاره میباشد. روزهایش کمی از روزهای زمین بلند تر و الگوی فصلهایش شبیه به الگوی فصلهای زمین است، با این تفاوت که طول فصلهایش دو برابر طول فصلهای زمین است. آ.مقدار فوق العاده زیاد فشار جو که 90 تا 92 برابر فشار جو در سطح زمین است.

دیدگاهتان را بنویسید