دانلود خلاصه کتاب شازده کوچولو Pdf + عکس نوشته

در واقع برخی معتقدند که موجودات فضایی برای زیر نظر گرفتن نسل بشر این سیارک را وارد منظومه شمسی ما کردهاند، با این حال دانشمندان میگویند که وارد شدن اجرام آسمانی از فضای بین ستارهای به درون منظومه ما موضوع عجیبی نبوده و اومواموا هم چیزی جز یکی از این نوع اجرام نیست. در مورد دنبالهدارها، به هنگام حرکت این اجرام نوعی گاز خروجی به شکل قسمت دم دنباله در فضا رها میشود، اما در مورد سنگ مرموز اومواموا چنین ردی دیده نشده است؛ همین مسئله باعث شده تا جکسون و دش احتمال وجود نوع متفاوتی از یخ را در سیارک مورد نظر مطرح کنند.

وقتی نوع متفاوتی از یخ در ترکیب تشکیل دهنده این جرم آسمانی لحاظ میشود، میتواند اثر موشکی دقیق اوامواموا به هنگام عبور از کنار خورشید را حساب کرد و از طرف دیگر، مشخص کرد که جرم و شکل دقیق سیارک هم چگونه بوده و حتی تا چه اندازه نور خورشید از سطح آن منعکس میشود. اول ژانویه ۲۰۱۹، فضاپیمای رباتیک “نیوهورایزنز” (New Horizons) ناسا، از فاصله ۱۰ هزار کیلومتری ابتدای منظومه شمسی عبور خواهد کرد.

پلوتو بزرگترین جسم فضایی در سامانه خورشیدی است که تا پیش از گذر کاوشگر فضایی نیوهورایزنز (افقهای نو) از کنار آن در ۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ۱۱:۴۹ (UTC)، هیچیک از مأموریتهای فضایی از سوی زمین به آن نرسیده بودند. این سنگ ناشناخته از مدتها پیش توجه زیادی به خود جلب کرده و در حالی که بسیاری از ارتباط آن به موجودات فضایی میگویند، عدهای هم مرموز بودن آن را زیر سوال میبرند. قطر پلوتو ۲۳۷۰ کیلومتر است و این سیاره کوتوله میتواند گاهی از زمین تا فاصله ۷٫۵ میلیارد کیلومتری دور باشد.چهار لکه سیاه سطح پلوتو که به کمربند تیرهٔ دور استوای پلوتو متصل هستند و تقریباً به یک اندازه و به یک فاصله هستند توجه دانشمندان را به خود جلب کردهاند.

مریخ نیز به دور خورشید میچرخد و هر 24/6 ساعت یک چرخش را انجام میدهد که بسیار شبیه به یک روز روی زمین است (یک روز روی زمین 23/9 ساعت است). جالب است بدانید که هر دو فضاپیما هنوز با زمین در ارتباط هستند و هر دوی آن ها در سال ۱۹۷۷ به فضا پرتاب شدند. چون ناهید و زمین اندازه تقریباً یکسانی دارند آنرا خواهر زمین نامیده اند. اندازه بزرگتر مریخ (۱٫۴ برابر قطر عطارد) بهدلیل رابطه مربع معکوس میان جاذبه و فاصله، اثر جرم اضافی آن را مغلوب میسازد. و در غرب غروب می کند و تا ۸۸ روز زمینی دیگر که دوباره طلوع کند شب حکمفرما می شود.بنابر این یک شبانه روز عطارد ۱۷۶ روز زمینی و دو برابر سالش طول میکشد!

ناهید بسیار آهسته بر روی محورش می چرخد (243 روز زمینی معادل یک روز در ناهید است). پلوتون در افسانههای روم باستان نام خدای زیرزمینی بوده و انگیزه این نامگذاری فاصله بسیار دور این جرم آسمانی از خورشید بودهاست. چون 24 ساعته به دور خودش در حال گردش است کروی کامل نیست. اومواموا اولین جرم آسمانی شناخته شدهای به حساب میآید که متعلق به خارج از منظومه شمسی بوده، اما در سیستم ستارهای ما کشف شده است. این سیارک مرموز در سال 2017 به کمک رصدخانهای در هاوایی آمریکا کشف شد و از همان زمان، اسم اومواموا که به زبان مردم محلی آن منطقه به معنی پیامرسان بوده، برای آن انتخاب شد.

پلوتون یا پلوتو سیاره کوتوله کمربند کویپر در سامانه خورشیدی است که در هنگام کشف آن در سال ۱۹۳۰ تا ۲۴ اوت ۲۰۰۶ نهمین سیاره سامانه خورشیدی به حساب آمده بود؛ اما اکنون بنا بر تعریف نوین انجمن بینالمللی اخترشناسی از سیاره،«پلوتون» یک سیاره کوتوله و همچنین به عنوان نخستین نمونه از ردهٔ جدید جرم فرانپتونی است. این کاوشگر بالاخره در ۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ خورشیدی) از کنار پلوتو گذشت و بهسوی کمربند کویپر رهسپار شد. این کاوشگر فضایی که آن را کاوشگر بینسیارهای یا سیارهپیما هم خواندهاند، نخستین فضاپیمایی است که بهسوی پلوتو پرواز کرد و به مطالعه درباره این سیاره کوتوله و پنج قمر تاکنون شناختهشده آن، به ویژه “شارون” (Charon)، پرداخت.

یک سیاره ی خیلی بزرگ که احتمالا به اندازه ی سیاره ی نپتون است و هر ۱۵ هزار سال یک بار به دور خورشید می چرخد. اگرچه سطح ماه یکنواخت نیست ، اما از دور متفاوت به نظر می رسد. پلوتو (Pluto) یا پلوتون سیاره نیست بلکه سیاره کوتوله محسوب میشود. دش و جکسون میگویند که احتمالا چیزی در حدود نیم میلیارد سال پیش برخورد جرمی عظیم با یک سیاره شبیه به پلوتون باعث شده تا سنگ مرموز اوامواموا از جرم کلی جدا شده و وارد فضا شود. جالب اینجاست که پیش از این، فسفین در اعماق اتمسفر سیارات گازی همچون مشتری و زحل نیز تشخیص داده شده بود.

مشتری چه رنگی است؟ مدت حرکت وضعی زحل تقریباً ۵/۱۰ ساعت است. مشهورترین ویژگی سیاره زحل حلقه آن است که بیشتر از ذرات یخ تشکیل شده و مقادیر کمتری از زباله های سنگی و گرد و غبار دارد. با کمک آن ، ما باید حلقه های خود را به یک کره تبدیل کنیم. مرحله چهار اجازه دهید سایه را اضافه کنیم. مرحله دوم. بیایید توربین های جت را بکشیم ، خطوط بدنه را کمی تغییر دهیم و یک توپ کوچک به آن اضافه کنیم. ما دو شکل بیضی شکل می کشیم – این بدنه کشتی است.

مرحله سه کشتی باید قسمتهای مختلفی روی بدنه ، صفحات ، اسلحه ، گودالها داشته باشد. مرحله دوم. بیایید فضانوردی را که در ماشین نشسته است ترسیم کنیم. مرحله دوم. بیایید یک دایره ترجیحاً حتی رسم کنیم. مرحله چهار کل سطح کشتی را به صورت افقی کمی سایه زده و پنجره ها ، دهانه های خروجی توربین و اسلحه را کاملاً خاموش کنید. گام یک. ترسیم الگویی از اشکال هندسی برای کشتی ، نمایش بدنه و مکانها برای موتورها. کتیبه روی بدنه :”العزّ و الاقبال و الدوله و السعاده و العافیه و العنایه و الفراغه والقناعه والراحه و الکرامه والدیانه “.

سایه افقی را روی کمربندها نشان دهید. بیایید سایه زدن را انجام دهیم. مرحله پنجم برای نشان دادن تأثیر حرکت ، زیر آن سایه ایجاد می کنیم و همچنین سایه را به چرخ ها ، فضانورد و سایر قسمت ها اضافه می کنیم. مرحله چهار خطوط کمکی را پاک کنید و با وضوح بیشتری خطوط را مشخص کنید. چیزی که نمونهی بارز آن را به خوبی در عکسالعمل، رفتار و ادبیات رئیس جمهور سابق آمریکا، یعنی دونالد ترامپ به وضوح مشاهده کردیم!

در زیر ما به وضوح یک بال موشک و پشت – دم خواهیم داشت. ما یک فضانورد را در گرانش صفر رسم خواهیم کرد. پلوتون ساختاری از سنگ و یخ دارد و کرهای کوچکاست که یک سوم ماه جرم آن است. ساختار موشک ، قطعات ساختاری آن شکل پیچیده ای دارد که توصیف آن منطقی نیست. گام یک. بیایید دستگاه را به قسمتهای ساختاری تقسیم کنیم ، آنها را به صورت مستطیل روی کاغذ به تصویر بکشیم. بیایید خطوط دست و پاها را بکشیم. بر پایه علم جامعه شناسی و بر پایه اصول اندیشکده ایرانزمین «قوم ایرانی» باید دست کم سه شاخص از چهار شاخص تعریف قومی اش ایرانی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید