دانستنیهایی در مورد خورشید و سیارات منظومه شمسی – مدیاسافت

ساندرا بولاک و جرج کلونی دو بازیگر اصلی این فیلم هستند. بعد از «در میان ستارگان» (Interstellar) کریستوفر نولان (و هنرنمایی دو بازیگر مشترک)، «مریخی» به گمانه زنی درباره نحوه رفتن انسان به مریخ در آینده نزدیک میپردازد. همچنین قابلیت cross-save یکی دیگر از ویژگیهای بازی است که دارندگان دو بازی Borderlands 2 و Borderlands: The Pre-Sequel میتوانند فایلهای ذخیره خود را از نسخهی ایکسباکس 360 به ایکسباکس وان و از نسخهی پلیاستیشن 3 به پلیاستیشن 4 انتقال دهند.

بسته الحاقی Ultra HD Texture Pack برای بازی Borderlands 2 در سوم آپریل ۲۰۱۹ به صورت یک DLC رایگان در دسترس کاربران قرار گرفت. از دیگر قابلیتهای بازی میتوان به داشتن split-screen اشاره کرد که به چهار بازیکن اجازه میدهد به صورت همزمان روی یک تلویزیون بازی کنند. گرچه هیچ اشاره مستقیمی مبنی بر سرخپوست بودن ساکنان سیاره پاندورا در فیلم نمی شود ولی همه ظواهر و رسوم و آداب ساکنان سیاره مبتنی بر کپی برداری از زندگی و احوالات سرخپوستان قدیم آمریکاست که البته با کمی چاشنی افسانه پردازی و اژدها سواری مزین شده است . و جالب اینکه این بصیرت در تمدنهای کهن یک باور مبتنی بر هستی شناسی عرفی بوده و به میزان بهره گیری بشر از تمدن و تکنولوژی به فراموشی سپرده شده است .

در فیلم جذاب آقای کامرون ، که از نگاهی مبین برخورد دو تمدن بظاهر پیشرفته و بظاهرعقب مانده و کهن می باشد ، ناخودآگاه نادم آمریکایی ها در برخورد و مقابله با تمدن سرخپوستان ساکن آن قاره مورد بازنکوهش خود قرار می گیرد . در این نوشتار و نوشتار بعدی 16 فیلم سینمایی فضایی جذاب معرفی میشود. و این حقیقت حکمت پیشرفته و مهم بکارگرفته شده در این فیلم است که البته به نحوی متاثر از متون معنویت گرای دنیای معاصر می باشد .

البته این افت فریم در روند بازی هیچ گونه اختلالی وارد نمی سازد. و این پیام البته هشداری از سایت روشنفکران دنیای معاصر( سینما در دنیای معاصر یکی از پیشقراولان سایت روشنفکری جهان است ) به همه سیاستمداران و سیاست گزاران دنیای معاصر است . داستان بازی به خوبی توانسته بازیکنان را همگام و همراه کند و به یکی از نقاط قوت بازی تبدیل شود. این نکته می تواند بیانگر این حقیقت باشد که ناخود آگاه آمریکاییان ، تمدن سرخپوستان را به استقلال و عظمت و اصالت شناسایی نموده و خود را در مقابله غیرعقلانی و خشونت بار با آن مورد نکوهش قرار داده و احساس ندامت می کند .

داستان فیلم در مورد شش نفر از اعضای ایستگاه فضایی بینالمللی است که در حال تحقیق و مطالعه بر روی اولین نمونهی زندهی بدست آمده از مریخ هستند که ممکن است وجود حیات در این سیاره را تایید کند. اگرچه داستان بازی هدفمندی و نظم خاصی را دنبال نمی کند اما به خوبی می تواند با بازیکنان ارتباط برقرار کند و آنها را درگیر نماید. تصور میشود، برخورد سیارک عظیمی منجر به وجود آمدن اسپوتنیک درجایی در نزدیکی قطب شمال پلوتون شده است، اما باگذشت زمان، جرم قلب پلوتون افزایش یافته و منجر به چرخش یافتن کل سیاره شده است.

کل سیستم دچار خدشه و رخنه می شود . این بازی در واقع متشکل از دو بازی BORDERLANDS 2 و BORDERLANDS: THE PRE-SEQUEL بهمراه تمام بستههای الحاقی آنها بوده و یک بازی بسیار مهیج می باشد که 4 شخصیت داشته و هر یک از این شخصیتها دارای ویژگی متفاوت می باشند شخصیتهایی با نامهای Nisha The Lawbringer و Athena و Wilhelm و Fragtrap .بازی از لحاظ گرافیکی بسیار پیشرفت کرده است شما به عنوان بازیکن میتوانید با گشت و گذار در سیاره پاندورا و کرهی ماه به کاوش بپردازید. در بخش گرافیکی ، بازی Borderlands 2 برگ برنده ایی ندارد و نقاط ضعف تکنیکی و فنی در اکثر محیط بازی بیداد می کند ولی بازی Borderlands 2 از لحاظ هنری اثری قابل تقدیر و ستایش است.

گرافیک سیل شید بازی، به طراحی هنری بازی Borderlands 2 کمک شایانی کرده است. بازی Borderlands 3 دارای بیش از یک میلیارد اسلحه منحصر به فرد با روش های استفاده متنوع است . همچنین Gearbox قول اسلحه هایی منحصر به فرد مانند اسلحه سپر های گلوله ای خودگردان و اسلحه هایی ک اتشفشان شلیک میکنند و بعد ان را اتش میزند را داده است! ما از ابتدای سریال تاکنون شاهدِ سفر ریک و مورتی در تمام دنیاهای موازیِ ممکن «نبودهایم»، بلکه شاهد سفر آنها در تمام دنیاهایی که ریک در آنها باهوشترین فرد هستی حساب میشود، بودهایم.

موضوع نامگذاری قمرها را تاریخ به ما دیکته میکند. ما فکر می کنیم متوجه شده اید که باید یک شکلات وارداتی محبوب در این سیاره ارائه دهید. و این پیام می تواند راهگشایی استراتژیک برای دولتهای زورمدار معاصر باشد که شاید در آینده ای نه چندان دور بخاطر ندامت و احسلس حقارتی که از شقاوت های سبعانه خویش خواهند داشت باید نه تنها سر تعظیم در مقابل شکست خوردگان دیروز فرود آورند بلکه برای پوشش دادن احساس ندامتشان باید امتیازهای فراوانی را نیز به طرف مقابلشان پیشکش نمایند .

و چنین می نمایاند که تمدنی پیروز است که اصالت دارد و تمدن زورمدار علارغم پیروزی مقطعی اش ، تمدنی شکست خورده و عقب مانده و نادان است . تنها در صورت به کار بستن استراتژیهای مبارزهای مناسب پیروز نبردها خواهید بود، وگرنه مغلوب حریفهای خود میشوید. از این طریق به درک بیشتر مطالب و شناسایی هر یک از فصل ها با توجه به تعاریف آنها دست خواهید یافت. در عین حال ، هنگامی که دمای کرونا حتی بیشتر است ، در محدوده ماوراء بنفش و اشعه ایکس به شدت قرار می گیرد. بدین وسیله می توان افزایش دمای سطحی سیاره را توجیه کرد.

دمای نپتون ب بخش مایع 3550- فارنهایت (2150- درجه سانتیگراد) است. تلسکوپ هابل به انواع مختلف از جمله با نور فرابنفش و فروسرخ از سیاره مشتری تصویربرداری کرده است که نتیجه آن مجموعهای است که به دانشمندان اجازه میدهد تا با نگاهی جدید به بررسی پدیدههای جوی مشتری بپردازند. از جمله بازیگران این فیلم میتوان به کریس پرت، جنیفر لارنس، مایکل شین و لارنس فیشبرن اشاره کرد. در ایران هم مترجمان بزرگی از جمله محمد قاضی، احمد شاملو و ابوالحسن نجفی این کتاب را ترجمه کردهاند. باز، چون دهان نیمهبازش طرح کمرنگِ نیمهلبخندى را داشت به خود گفتم: “چیزى که تو شهریار کوچولوى خوابیده مرا به این شدت متاثر مىکند وفادارى اوست به یک گل: او تصویرِ گل سرخى است که مثل شعلهى چراغى حتا در خوابِ ناز هم که هست تو وجودش مىدرخشد…

بینشی که پاره پاره اندیشی بشر را نسبت به مجموعه هستی مقدمه گناه کاری وی می داند که در نهایت منجر به آسیب رسانی به خود وی می گردد. وی در زمان رأیگیری در محل حضور نداشته و رای دادن به صورت الکترونیکی نیز امکانپذیر نبوده است، امری که باعث بروز انتقاداتی در میان ستاره شناسان شده است. وی افزود: قدر سیاره زهره منفی ۴.۵ و قدر مریخ ۱.۲ تخمین زده شده است و هر دو در صورت فلکی سنبله خواهند درخشید. آژانس فضایی اروپا (ESA) همچنین دارای دو فضاپیما است که به دور مدار این سیاره میچرخند و عبارتند از: Mars Express و Trace Gas Orbiter.

در مدار بسته الكتريسيته جاري مي شود و در مدار باز الكتريسيته قطع مي شود. حلقههای زحل ترکیبی از اجرام متغیر میکروسکوپی تا ماهوارههایی به قطر چند صدمتر هستند که هر کدام در مدار خود به دور زحل میچرخند. و در تاوان این احساس گناه بخشی از وجود خود را که برگرفته از صداقت و زیبایی است ، یعنی عشق خود را تقدیم آنان می نماید .و آقای کامرون وقتی می خواهد در یک فیلم تخیلی و غیر واقعی ، یک تمدن پیشرفته و تکنولوژیک را در مقابل یک تمدن کهن ولی اصیل قرار دهد به طور طبیعی و ناخودآگاه به سراغ مدلسازی واقع گرایانه از تمدن آمریکاییان سفیدپوست و سرخپوستان بومی آمریکا می رود .

داستان واقعی این فیلم برنامه فضایی آپولو و تلاشهای ناسا در طی سالهای 1961 تا 1969 برای فرستادن اولین انسان بر روی کره ماه را به تصویر می کشد. این فیلم درباره نیل آرمسترانگ، نخستین فضانوردی است که موفق شد در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ بر روی کره ماه فرود بیاید. داستان فیلم درباره فضانوردی به نام روی مکبراید (برد پیت) است. شارون و پلوتو به گونهُ ویژهای که در منظومهُ شمسی نادر است وابسته به یکدیگر شده و رو در روی هم، گردش هماهنگ یا قفل جزر و مدی را تجربه میکنند. بین ۱۹تا ۲۴ ژوئیه سال ۲۰۱۴، کاوشگر نیوهورایزنز، ۱۲ عکس از قمر شارون با محوریت پلوتون به ثبت رساند که فواصلی بین ۴۲۹ تا ۴۲۲ میلیون کیلومتر را پوشش میداد.

مسله اصلی این است که عزت نفس تضعیف شده، به انسان آسیب می رساند اما این آسیب در افراد مختلف به سبک های مختلفی نمایان می شود. این پیروزی بزرگ ابرقدرت شرقی، نگرانی سایر ملتها و بخصوص کشورهای غربی را از رقیب روس به اوج رساند. که با اعزام نیرو و کشتار جمعی و واپس زدن و حقیر شمردن تمدنهای کهن ، در اندیشه رسیدن به پل پیروزی می باشند . کشتارها ی سبعانه و کوچ های اجباری بومیان در سرزمین های آبا و اجدادی شان توسط سفید پوستان مهاجر سرانجام به اقرار و تاکید بر عمیق بودن و هماهنگی هستی شناسانه یک تمدن کهن منتهی می شود .

در این فیلم ساکنان بومی و نیمه وحشی سیاره پاندورا ماده ای را در اختیار دارند که سفید پوستان متمدن و صاحب تجهیزات فوق پیشرفته و نابودگر در جستجوی بدست آوردن آن هستند . بر اساس پیام فیلم همه تجهیزات فوق پیشرفته تمدن صاحب تکنولوژی به اسباب بازی هایی خشن و فاقد شعور و رحم و مهربانی تعبیر می شوند که در نهایت به عصیان و ناراضی پروری انسان های صاحب فکر و دل آن تمدن منجر می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید