خلاصه ی داستان شازده کوچولو به انگلیسی – کامل (هلپ کده)

امشب حالت کسی را خواهم داشت که درد می کشد. اخترشناسان معمولا این مولکولها را «یخ» مینامند اما واقعا دلیل مناسبی برای این کار وجود ندارد، جز اینکه زمانی که این سیارات اولین بار شکل گرفتند، به حالت جامد بودهاند. اورانوس واقعا عجیب است و محور چرخش آن ۹۸ درجه انحراف دارد. چانسیا معتقد است که اگر این قمرها وجود داشته باشند بسیار کوچک هستند، احتمالا ۴٫۰ تا ۱۳٫۷ کیلومتر قطر دارند. الساندرو موربیدلی (Alessandro Morbidelli) یکی از محققان این مقاله میگوید: نظریه شکل گیری استاندارد، فرض میکند که اورانوس، نپتون و هستههای مشتری و زحل از طریق جمع آوری اشیاء کوچک در مرحله پیش سیارهای تشکیل شدهاند و نباید دچار انحراف شدید شوند.

این الماس های کوچک با عنوان نانوالماس (nanodiamonds) شناخته میشوند. مگنتوسفر اورانوس نسبتا متفاوت از سیارههای دیگر است و دانشمندان سعی میکنند که علت وجود شفق قطبی اورانوس که همانند زمین در قطبهای شمال و جنوب ایجاد میشوند را درک کنند. اما این افراد اشتباه میکنند زیرا اورانوس سردترین سیاره منظومه شمسی است. اقیانوسها مخزن گازهای حل شده جو زمین هستند که شرایط حیات در زیر آب را فراهم میکنند. درباره علت اینکه که چرا اورانوس گاهی سردترین سیاره است، ۲ نظریه وجود دارد. به علت وجود گاز متان در جو اورانوس که رنگ این سیاره سبز-آبی است. محور چرخش این سیاره دارای زاویه و اریب بوده که تقریبا با صفحه مداری آن موازی است.

آیا بارش الماسی در این دو سیاره صحت دارد؟ اما زیر لایههای پنهان این دو سیاره میتوان انتظار دنیایی تماشایی و هیجان انگیز را داشت؛ چیزی مثل باران دائمی الماس! میدان مغناطیسی اورانس ۵۹ درجه از محور چرخش سیاره انحراف دارد و به گونه ای تغییر میکند که میدان آن از مرکز سیاره عبور نمیکند. به نظر شما کدام سیاره سردتر است نپتون با دمای متوسط منفی ۲۱۴ درجه سانتیگراد یا اورانوس؟

جرم آن 10 برابر سیاره مشتری است که آن را به یکی از پرجرمترین سیاراتی تبدیل میکند که تاکنون کشف شده است. نویسندۀ قاموس کتاب مقدس بر آن است که مراد از «روزهای آفرینش» در تورات، همین بیست و چهار ساعت معمولی نیست؛ بلکه مراد، مدت مدید و طویلی است. طول روزها در اورانوس نسبتا کوتاه بوده و برابر با ۱۷ ساعت و ۱۴ دقیقه زمین است. یعنی در جهت عقربه های ساعت میچرخد. حرکت سنگ های نیمه مذاب با برخورد جریان های داغ فورانی از هسته زمین است. نیمکره ی جنوبی زحل، یک شبه طوفان عظیم دارد که یک سوم اندازه ی طوفان شش ضلعی قطب شمال است.

در جولای ۲۰۰۵، کاسینی اولین شواهد دریاچههای هیدروکربنی را در نزدیکی قطب شمال تایتان کشف کرد که بعدها این شواهد در ژانویه ۲۰۰۷ تأیید شدند. میدان مغناطیسی زمین تنها ۱۱ درجه انحراف دارد و شبیه به یک آهنربا است که دارای قطب شمال و جنوب بوده و به عنوان یک میدان دو قطبی شناخته میشود. بزرگترین کوتوله سفید موجود در جهان تاکنون، BPM 37093، در فاصله 50 سال نوری از زمین، در صورت فلکی قنطورس واقع شده و قطر 4000 کیلومتر دارد ، ممکن است یک هسته الماس داشته باشد که ملقب به لوسی است.

ژانگ جیاجی ، واقع در شمال غربی استان هونان (جنوب چین مرکزی) ، در حدود 320 کیلومتری شمال چانگشا ، مرکز استان است. به عنوان یکی از دو غول یخی در منظومه شمسی (سیاره یخی دیگر نپتون است)، اتمسفر اورانوس بسیار شبیه به مشتری (عمدتا از هیدروژن و هلیوم با متان و مقداری آمونیاک و آب) است. وویجر ۲ مأموریت طولانی خود را با چهار غول گازی آغاز کزد. این دو سیاره از طریق تجمع و انباشت این عناصر گازی توانستهاند به اندازه کنونی خود برسند. سیاره کیوان آخرین جرمی است که ایرانیان باستان با چشم غیرمسلح آنرا مشاهده و به عنوان سیارات خانواده خورشید آن را میشناختند؛ غالباً زمانی که در اعماق شب در آسمان قرار دارد، روشنایی آن با تاریکی شبانگاهی در تضاد و به خوبی دیده میشود.

اورانوس (Uranus) هفتمین سیاره در فاصله از خورشید است که سومین شعاع سیارهای بزرگ و چهارمین جرم سیارهای بزرگ منظومه شمسی را داراست. وی اظهار کرد: یک نمونه دیگر از سیارات فراخورشیدی خاص کشف شده میتوان به سیاره کپلر-۱۰بی اشاره کرد. در سال 1967 یک ایستگاه رادیویی ستاره شناسی در انگلستان به نام جاسلین بل برنل علامت قطع ووصلی را کشف کرد که از فضا می آمد. این اتفاق باعث تغییرات زیادی در میزان نور دریافتی از خورشید در یک سال اورانوسی میشود. جرم آن ۲ برابر جرم خورشید و شعاع آن ۹ برابر شعاع خورشید است.

با توجه به این چرخش غیر متعارف هر فصل اورانوس برابر با ۲۱ سال در زمین است. فضاپیمای New Horizons، در سال ۲۰۰۶ سفر خود را آغاز و در سال ۲۰۱۵ پلوتو را ملاقات کرد. او ادامه داد: این واقعیت که اورانوس حداقل دو بار در طول حیات خود برخورد کرده که آثار قابل توجهی بر شکلگیری این سیاره غول پیکر گذاشته، بنابراین نظریه شکل گیری استاندارد باید اصلاح شود. الگوهای آنها مشابه موجی بود که قبلا توسط دو قمر اوفلیا (Ophelia) و کوردلیا (Cordelia)، و چندین قمر مختلف در اطراف این غول یخی ایجاد شده بود.

این غول یخی عمدتأ در سمت دیگر خود میچرخد و هیچ سیاره دیگری در منظومه شمسی دارای این گونه انحراف نیست. جالب درباره زحل: سیاره زحل یا کیوان (Saturn) که به خاطر حلقههایش مشهور است، ششمین سیاره نزدیک به خورشید و دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی است. در این بخش ترتیب سیارههای منظومه شمسی را بر حسب دو کمیت فاصله از خورشید و اندازه بیان میکنیم. کشف این الگوهای ناهمواری نشان دهنده وجود دو قمر ناشناخته است. 20 قمر دارد كه نزديكترين آنها ، ميماس ، در فاصلهي 188000 كيلومتري از مركز سياره است.

در بین حلقه ها فضای خالی قرار گرفته و آنها را از هم جدا می نماید. هنگام بررسی دادههای وویجر ۲، راب چانسیا (Rob Chancia) و متیو هدمن (Matthew Hedman) فهمیدند که دو حلقه در اطراف این سیاره، به نام آلفا و بتا دارای ناهمواری بودند. در این مأموریت تاریخی، ناسا نیز هزاران عکس دیجیتال از سیاره، قمرها و حلقههای آن منتشر کرد. تا کنون هزاران سیستم سیارهای دیگر که در کهکشان راه شیری در حال چرخش هستند کشف شدهاند و سیارات دیگری نیز وجود دارند که در همین زمان در حال کشف شدن هستند.

اما چیزی را که می دید برایش باور کردنی نبود ، او در سالن بزرگی قرار داشت که هزاران نفر انسان هم شکل خودش که با الگو برداری از او شبیه سازی شده بودند ، در صفوف و گروه هایی کاملا منظم با لباسهایی یک رنگ و متحدالشکل بدون هیچ حرکتی ، سراسر آنجا را اشغال کرده بودند. هیچ انسانی تا به حال پا به سطح مریخ نگذاشته اما دانشمندان در تلاش برای شناخت بیشتر آن، تاکنون کاوشگرهای متعددی را به این سیاره سرخ ارسال کردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید