جاذبه همچنان باعث دوران هرچه سریعتر ابر شد

منطقه ستارهزایی که تقریباً در فاصله ۴۲۰ سال نوری از ما در صورت فلکی عقرب و اوفیوخوس قرار دارد. دانشمندان بر اساس این داده ها، بین ۷۰ تا ۱۷۰ سیاره شناور آزاد (بسته به سن مفروض) را در انجمن ستارههای جوان عقرب فوقانی یافتند. در ژوئن ۲۰۰۸، داده های به دست آمده به دست کاوشگر فینیکس ثابت کرد که خاک بهرام دارای اندکی ویژگی بازی (قلیایی) و همچنین دربرگیرنده ی موادی مانند منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلر، که وجود همه آنها برای زیست و رویش موجودات زنده ضروری است، میباشد. اوج این باور به حقایق فراتر از علم و تکنولوژی زمانیست که قبل از نبرد عظیم نهایی با تکنولوژی پیشرفته آدمها، او که خود بیش از همه به نابرابری این نبرد آگاهی دارد به نزد آیوا (ساخته شده از واژه ایو Eve، حوا، مادر بشریت از دیدگاه مذهبی که در اینجا تمثیلی هم از حاصلخیزی و باروری زمین است) میرود و در مناجاتی، از او میخواهد که آنها را در برابر خصم تنها نگذارد.

جالب است بدانید، قبل از آواتار، فیلم تایتانیک، پرفروش ترین فیلم بود که هر دوی این فیلم ها را جیمز کامرون ساخته است. خود ناپلئون هنگامی که روزهای زیادی در سال ۱۷۹۴ ناپدید شده بود، گفته بود که توسط یک مرد عجیب و غریب زندانی شده بوده است. اما هر سال بهرامی کمابیش دو برابر سال زمینی یعنی ۶۷۸ روز بهدرازا میکشد. این دو سفینه قسمت های مختلفی از این سیاره را بررسی کردند. پژوهشگران خاک به دست آمده از بخشی نزدیک قطب شمال بهرام را با کمی خاک باغچه زمینی هم سنجی کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک بهرام برای رشد گیاهانی چون مارچوبه (آسپاراگوس) مناسب است.

یکی از اندیشمندان قرن دوم بعد از میلاد ، به نام بطلیموس که در اسکندریه مصر زندگی می کرد. فرارو- ستاره شناسان با استفاده از مشاهدات و دادههای آرشیوی از چندین تلسکوپ فضایی و زمینی، تعدادی قابل توجه از سیارههای شناور آزاد – بین ۷۰ تا ۱۷۰ جرم از این قبیل – را در منطقهای نزدیک از کهکشان راه شیری به نام «انجمن ستارههای جوان Upper Scorpius» کشف کردند. در واقع بیشتر ستارگان قابل دید برای چشم غیر مسلح ، در محدوده یک هزار سال نوری واقع هستند. Journey to the Savage Planet در دنیای بازی های امروز، عنوانی قابل احترام و ارزشمند است که سازندگان آن در قالب یک بازی تقریبا کوچک و جمع و جور، یک محتوای بسیار جذاب و لذتبخش و ارزشمند را خلق کرده اند که واقعا قابل تحسین است.

پهنای این سامانهی حلقوی بیش از 60000Km است (تقریباً برابر با شعاع زحل) و ضخامت آن که در بیشینه به 100 متر میرسد، تنها چند متر است. ۳. ستارهها در مکان خود ثابت میمانند هر چند به نظر میرسد که آنها از سمت شرق به سوی غرب در حال حرکت هستند، اما موقعیت سیارات همانطور که به دور خورشید میچرخند، تغییر میکند. این قمر های بسیار کوچک که با فاصله ی نزدیکی از زحل در حال گردش هستند، به طور مداوم حلقه های آن را قطع می کنند. هوا یکی از موهبتهایی است که شکل گرفتن زندگیمان را مدیون آن هستیم.

۵. شکل ستارهها مانند یک نقطه است در حالی که سیارات کروی شکل هستند. دلیل سقوط شهاب سنگ ها این است که برخی از این شهاب سنگ ها اندازه مناسبی برای عبور از جو دارند و به زمین می افتند و اگر این شهاب سنگ ها خیلی کوچک باشند در جو متلاشی می شوند. سنگ گرانیت نهبندان نسبت به سنگهای مشابه خود دانه بندی درشتتری دارد. تصویر دیگر به نمایش تپههای شنی سیاه در سطح دهانه مریخ پرداخته که از سنگ آتشفشانی سرد شده ساخته شدهاند. زمین از اقیانوسهایی پر از آب پوشیده شده البته مریخ هم میتوانست زمانی دریا داشته باشد ولی در هیچ سیارهی دیگری در منظومهی شمسی جوی پر از اکسیژن وجود نداشته که همین عامل باعث به وجود آمدن حیات در منظومهی شمسی شده است.

در آگوست ۲۰۰۸، کاوشگر فینیکس با انجام آزمایشها ساده شیمیایی، مثل امیختن آب زمین با خاک بهرام، با هدف آشکارساختن pH خاک بهرام، نشانههایی از نمک پرکلرات پیدا کرد، که این موضوع نئوری دانشمندان بسیاری را که ادعا کرده بودند خاک بهرام به طور چشمگیری دارای ویژگی بازی است، تایید میکرد. استرالیا هنوز شاهد یکی از بدترین خشکسالی های تاریخ خود می باشد، که عوارض آنرا میتوان در کاهش م حصول غلات و منابع آب مشاهده کرد. سعی کرد تا اشکالات جعبه سیاه را کاهش دهد. تریلر بازی تا حدودی یک دیدگاه اول شخص را نشان میدهد که نشان میدهد میتوانیم بخشی از بازی را، اگر نه کل بازی، از این منظر بازی کنیم.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۱۶ و ۲۸ دقیقه امروز، یکشنبه ۱۳خرداد، پدیده همنشینی ماه و سیاره بهرام رخ میدهد. این اندازهگیریها به ما این امکان را میدهد که بهطور دقیق کمنورترین اجرام در این منطقه و از جمله سیارات سرگردان را شناسایی کنیم.» دکتر هرو بوی، دیگر محقق اصلی این مطالعه نیز میافزاید: «ممکن است چندین میلیارد از این سیارات غول پیکر شناور، آزادانه در کهکشان راه شیری بدون ستاره میزبان پرسه بزنند و این بی شک موضوع شگفت انگیزی است.» نتایج این پژوهش در نشریه معتبر Nature Astronomy به چاپ رسیده است.

بدون وجود خورشید حیاتی بروی زمین وجود نخواهد داشت و زمین یخ خواهد زد. بدون وجود نیروی جاذبه خورشید، همه سیارات از مسیر خود خارج شده و در فضا معلق میشوند. ۱. اجرام نجومی به علت گدازههای هستهای که در مرکز آنها تولید میشود میتواند از خود نور منشر کنند و ما آنرا به عنوان ستاره میشناسیم. در حقیقت این لکه طوفان عظیمی است که بیشتر از ۳۰۰ سال است دیده میشود. این فضاپیما در سال ۱۹۷۴ به زحل رسید. جو زهره نسبت به هر سیاره دیگری یکی سنگینی خاصی را داردو منجر به فشار سطحی بیش از 90 برابری زمین به خوشد می شود که در زمین مشابه فشار موجود در اقیانس است که برابر 3300 فوت یعنی 1000 متر است.

مستند سیاره ها The Planets UK جدید از شرکت نام آشنای BBC که به تازگی فصل اول آن منتشر شده است، در این مستند پروفسور براون کاکس به بررسی سیارات منظومه شمسی می پردازد . یکی از مهمترین نامهایی که به سیاره مریخ داده شده، نام قاهره و همچنین نام بهرام است. این ابرها از لحاظ گرانشی برای تشکیل خورشید و سیارات دیگر در هم شکسته شدند و توده آهن زمین هنگامی که سیاره جوان بود، به هسته آن رفت، ولی مریخ به دلیل اندازه کوچک و گرانش ضعیف، آهن کمتری را در هسته خود فرو برد.با وجود تحقیقات گستردهای که تاکنون توسط دانشمندان جهان شده است، هنوز هیچ کس توضیح درست و دقیقی برای این موضوع نیافته و قرمز رنگ بودن سطح مریخ هنوز هم در هالهای از ابهام است.گفتنی است، سیاره بهرام یا مریخ به علت سرخی سطح، در آسمان به رنگ نارنجی پررنگ دیده میشود.

سیاره خواهر زمین ساعت ۰۴:۰۳ طلوع میکند و هنگام طلوع خورشید یعنی ساعت ۰۶:۳۳ زمانی که در ارتفاع ۳۰ درجهای بالای افق جنوب شرق قرار دارد در روشنایی پرتوهای خورشید محو میشود. بنابراین منظومه شمسی ما در میانه چرخه زندگی خود قرار دارد.منظور دانشمندان از کلمه “خاموش” چیست؟ خورشید شبیه توپ عظیمی از گازها و با درجه حرارت بسیار بالایی است و به واسطهی داشتن وسعتی عظیم، دارای نیروی جاذبه قدرتمندی است که کمک میکند تا زمین و دیگر سیارات در مسیر خود باقی بمانند. ۶. درجه حرارت ستارهها بسیار بالاست، ولی سیارات درجه حرارت پایینی دارند.

۹. ساختار ستارهها از هیدروژن، هلیوم و عناصر درخشان دیگر تشکیل شده است، اما بر خلاف ستارهها، سیارات از حالات متفاوت ماده از قبیل جامد، مایع، گاز و یا ترکیبی از هر سه به وجود آمده اند. ۲. ستارهها از خود نور دارند در حالی که سیارات از خود نوری ندارند و نور خورشید را که به سوی آنها میتابد را منعکس میکنند. در «شازده کوچولو»، دوسنت اگزوپری در قالب فضایی فانتزی، به بیان تعریف خود از مفاهیمی همچون عشق، دوست داشتن، هستی و وجود میپردازد.

این فایل شامل 29 اسلاید و در قالب powerpoint ارائه شده است. گان پلی هوش ازسرتان خواهد برد و یکلحظه به خودتان خواهید آمد و میبینید که ضربان قلبتان به صد و ۱۰ رسیده است بازی Borderland 3 با تکیهبر المانهای قدیمیاش، داستان جذابتری ارائه داده است و مانند همیشه سالها شمارا سرگرم نگه خواهد داشت. ما فکر می کنیم متوجه شده اید که باید یک شکلات وارداتی محبوب در این سیاره ارائه دهید. در نتیجه طوفان شدید و شدیدتر می شود. بهرام در برابر عطارد بزرگتر و دارای جرم بیشتر و در نتیجه چگال تر است. ۴. اندازهی ستارهها در مقایسه با سیارات بزرگتر است.

3) موجودی که هم در ذهن و هم در خارج وجود دارد، با حفظ شرایط یکسان، از موجودی که فقط در ذهن وجود دارد بزرگتر است. نمای سرخ-نارنجی رنگ بهرام در اثر وجود آهن(III) اکسید، که بیشتر به هماتیت یا زنگ آهن مشهور است، به وجود آمدهاست. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: سیاره سرخ بهرام بامداد فردا (چهارشنبه 23 مهر 99 ) پس از حدود سه سال باردیگر به وضعیت مقابله می رسد، – تهران- ایرنا- مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: سیاره سرخ بهرام بامداد فردا (چهارشنبه 23 مهر 99 ) پس از حدود سه سال باردیگر به وضعیت مقابله می رسد، وضعیتی شگفت انگیز که تا شهریور 1414 تکرار نمی شود.

Vesper بازی در سبک اکشن و ماجراجویی است که توسط شرکت Cordens Interactive ساخته و به وسیله Deck13 با همکاری Mayflower Entertainment در سال 2021 برای کامپیوتر منتشر شده است. اجرام کوچکتر مایلند که به طرف اجسام با جرم بیشتر حرکت کنند. در میان اجسام منظومه شمسی ، خورشید بزرگترین جرم را داراست. این بزرگترین نمونه از چنین سیاراتی است که در یک گروه کشف شده است و تعداد شناخته شده آنها در کل آسمان را تقریباً دو برابر میکند. اما با رفتن به آن دنیاهای یخ زده میتوانیم فهم بهتری از نحوه تکامل آنها داشته باشیم و از داستانهای منحصر به فرد آنها بیشتر بشنویم.

ولی جدا از این بحثها بهتر است ما مراقب همین سیاره زمین باشیم چون هیچکدام از پروژههای انجامشده قطعیتی ندارند. برای ما از جو دانشی این سه مؤسسه بگویید. این مه حفره فام ، دهها هزار سال نوری با ما فاصله دارد. The Planets درباره سریال سیاره ها سیاره ها سریالی مستند محصول کشور بریتانیا است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در شبکههای بیبیسی دو و پیبیاس آغاز شده و برایان کاکس فیزیکدان برجسته بریتانیایی به عنوان مجری در آن حضور داشته است. این تصمیم همچنان بحث برانگیز است، به ویژه پس از این که مأموریت نیوهورازنز (New Horizons) در سال ۲۰۱۵ تنوع زمین شناختی عظیمی را در این سیاره کوتوله کشف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید