به این پدیده گذر می گویند

بازی ولفنشتاین را می توان یکی از محبوب ترین و موفق ترین بازی ها در تمام کنسول ها و پلتفرم ها دانست. عرضه شد و نمرات بسیار خوبی نیز از منتقدان و بازیکنان حرفه ای دریافت کرد. طبق انتظار از یک بازی کریپتو دارای جایزه ارز دیجیتال در الانگ وید د گادز نیز هر کاراکتر یا همان قهرمان دارای رفتارها، مهارتها و قابلیتهای منحصربهفرد خود است و از آنها در مبارزهها استفاده میکند.

اما پس از یافتن وی و در اثر پارهای از اتفاقات، جک به Vault Hunterها کمک میکند تا از مقر در حال نابودی Hyperion به سمت قمر سیاره پاندورا یعنی الپیس فرار کنند و راز سیگنالهای مرموز ارسالی از سمت الپیس را بیابند. زمانی که با جاذبههای طبیعی سیاره بیشتر آشنا میشویم، تکنولوژی که همه جا در قالب بلدوزرهای عظیم، ماشینهای جنگی و ابزار و آلات کشتار و نابودی جلوه میکند تنفرانگیزتر میشود. زمان رخ دادن اتفاقات میان نسخه اول و دوم بوده و از شهر معلق Sanctuary و جایی آغاز میشود که تعدادی از Vault Hunterها در حال اعتراف گیری از Athena هستند و وی ماجرا را برای آنها روایت میکند.

نقش هر کدام از شخصیتها چیست؟ داستان این بازی در دهه 1980 روایت می شود و اتفاقات بعد از رژیم نازی در جنگ جهانی دوم را روایت می کند و بازیکنان می توانند در نقش خواهران دوقلو در جستجوی پدر مفقود شده خود باشند. وقایع داستانی Tales from the Borderlands درست بعد از Borderlands 2 می باشد. کمپانی مطرح یو بی سافت با عرضه بازی The Division توانست موفقیت های زیادی به دست بیاورد و استقبال بی نظیر از آن باعث شده که نسخه The Division 2 نیز عرضه شود. مراحل مختلف بازی باعث می شوند که حس تکراری بودن به بازیکنان القا نشود و از تمام بخش های بازی نهایت لذت را تجربه کنند.

این سیاره مانند همه سیارههای منظومه شمسی به لایههای مختلف تقسیم میشود. خاک این سیاره قرمز است و برای همین توی آسمان قرمز رنگ دیده میشود. تمام این گیاهان در طول روز رنگ های تند و زنده ای دارند و در هنگام شب می درخشند. اینطور به نظر میرسد که این موضوع، مربوط به حرکت مشتری به دور خورشید است که ۱۲ سال به طول میانجامد. اگرچه بخش اعظم نور سیارههای موجود در منظومه شمسی به نور بازتاب شدۀ خورشید مربوط است، اما میزان نور بازتاب یافته سیارهای که در فاصلهای برابر با فاصله سیاره نهم از زمین قرار دارد، به شدت کاهش مییابد.

که احتمالا مربوط به همان دوران است، از بلوکهای سنگ آهک و گرانیت ساخته شده است. برای پشتیبانی از بازی های ویدیویی در دسترس مردم قرار دارند. پاپین تر از این لایه مغشوش یعنی از ارتفاع حدود 75 کیلومتری لایه دوم یعنی لایه ابرآلود تروپوسفر قرار دارد.سه لایه مجزا که از لحاظ اندازه ذرات وغلظت متفاوت هستند در لایه ترپوسفر در فاصله 50 تا 70 کیلومتری وجود دارد.قطرات اسیدسولفوریک اجزاءاصلی ابرهای سیاره هستند.این قطرات از واکنش مولکولهای آب ودی اکسید گوگرد در نواحی بالایی جو وتحت تاثیر تابش ماوراءبنفش نور خورشید بوجود آمده اند.در نواحی پایین ای ابرها احتمال بارش نیز مطرح شده است.(همان چیزی که به بارانهای اسیدی سطح ناهید معروف شده است.)دمای بطور ثابت از بالای ابرها با درجه 300 درجه کلوین شروع شده وبه دمای 750 درجه در سطح سیاره افزایش پیدا می کند.این دمای بالاترین دمای سطحی در میان اجرام منظومه شمسی می باشد وحتی از دمای ذوب سرب نیز بیشتر است.دلیل این دمای زیاد همان چیزی است که ما آنرا بانام پدیده گلخانه ای می شناسیم.سیاره ناهید از زمین به خورشید نزدیکتر است بنابراین مقدار انرژی دریافتی آن نیز بیشتر است.تابشی که به سطح می رسد باوجود لایه ابری از جنس دی اکسید کربن توانایی برگشت به فضا نداشته ودر میان لایه ابری وسطح سیاره جذب شده است.البته تاحدودی وجود بخار آب ودی اکسید گوگرد نیز در بروز چنین پدیده ای هم موثر می باشد.گفتنی است دمای سیاره از این مقدار کنونی بیشتر نخواهد شد چراکه جو سیاره وسطح آن در حالت موازنه شیمیایی هستند.

در حال حاضر بازیهای بیشماری در سبک بقا روی استیم و دیگر پلتفرمها وجود دارد که قسمت اعظمی از آنها پروژههای نیمهکاره (در حالت دسترسی زودهنگام یا همان Early Access) هستند. وادی روم – یکی دیگر از محل فیلمبرداری محبوب. این بازی برای پلتفرم های مختلفی مانند ایکس باکس و پلی استیشن عرضه شده است و یکی از بهترین بازی های دو نفره برای کامپیوتر است که در صنعت گیم ساخته و عرضه شده است. کنسول های مختلفی از جمله کامپیوترهای شخصی، پلی استیشن، ایکس باکس و … این بازی داستان یک تیم سارق را روایت می کند که با همکاری هم سرقت های مختلفی انجام می دهند و در این سرقت ها چالش ها و مشکلات زیادی را تجربه می کنند و بعد از آنکه در دزدی از یک بانک وارد آشفتگی های مختلفی می شوند با پلیس ها درگیری هایی پیدا می کنند.

این بازی که در سبک و ژانر بتل رویال ساخته و عرضه شده است چالش های مختلفی برای بازیکنان خواهد داشت. عرضه شده است. بازی درباره دو زندانی است که باید زنده بمانند و از زندان فرار کنند. ریمستر شدن بافت های محیط بازی به کیفیت ۴K شامل ژئومتری و اسکای باکس ها، ریمستر شدن کاراکترها و وسایل نقلیه به کیفیت ۴K، ریسمترشدن اسلحه در بافت ها و ریزجزئیات به کیفیت ۴K، بهبود به کارگیری تکنیک Anti-Aliasing، بهبود Screen Space Ambient و رزولوشن بالاتر برای سایه های پویا را می توان از بارزترین ویژگی های این باندل دانست. موسیقی و صداگذاری های بازی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و می توانند به خوبی حس و حال و هیجان بازی را به گیمرها منتقل کنند.

یکی از بازی هایی محبوب و معروف در ژانر ماجراجویی بازی A Way Out است که توسط کمپانی Hazelight در سال 2018 ساخته و عرضه شد. کمپانی اینفینتی وارد با عرضه این نسخه از مجموعه بازی های کال اف دیوتی موفقیت های زیادی کسب کرد و توانست بازخوردهای مثبت زیادی از جانب منتقدان و گیمرها دریافت کند. جنبه های نقش آفرینی بازی کامل تر از همیشه هستند و به بهترین شکل صورت گرفته اند و به خوبی حس قوی تر شدن شخصیت و سلاح ها را به گیمرها منتقل می کنند.

به بهترین شکل بازیکنان را درگیر رقابت ها می کند. بازی از یک داستان جذاب و هیجان انگیز برخوردار است و بازیکنان را به راحتی درگیر می کند. نزدیک به ۷۱ درصد از سطح زمین با آب شور اقیانوسها پوشیده شدهاست و باقی مانده ی آن را قارهها و جزیرهها تشکیل میدهند که خود آنها نیز تعداد زیادی دریاچه و دیگر سرچشمههای آبی را در خود جای دادهاند. بازی Payday 2 یکی دیگر از بازی هایی است که در سبک اکشن، ماجراجویی و تیراندازی اول شخص ساخته شده. بازی Wolfenstein: Youngblood از جمله بازی های محبوب و معروف است که توسط کمپانی کمپانی بتزدا و در سبک بازی های تیراندازی اول شخص و اکشن ساخته شده است.

مجموعه بازی های د دیویژن از جمله بازی های آنلاین چندنفره و جذاب است که در سبک تیراندازی سوم شخص و به صورت جهان باز ساخته شده است. از طرفی دیگر شما کنترل Fiona را نیز بر عهده دارید. و در غرب غروب می کند و تا ۸۸ روز زمینی دیگر که دوباره طلوع کند شب حکمفرما می شود.بنابر این یک شبانه روز عطارد ۱۷۶ روز زمینی و دو برابر سالش طول میکشد! اما بر خلاف زهره یا هر سیاره دیگر خط استوا تقریباً در زاویه درست مدار خود است. اگرچه داستان بازی پیچیدگی های زیادی ندارد اما بازیکنان به خوبی با آن ارتباط برقرار می کنند.

این بازی در کشور آمریکا و در شهرهایی مانند نیویورک روایت می شود و بازی از جایی شروع می شود که یک بیماری کل شهر را فراگرفته است و بازیکنان باید تلاش کنند که آرامش را به شهر برگردانند و برای حفظ جان خود تلاش کنند. جبهای (پوشش) از گاز و یخ هسته سنگی این سیاره را پوشانده است. براساس نظریهی تکتونیکها یا زمینساختهای صفحهای، پوستهی بیرونی زمین به چند صفحه تقسیم شده است که روی گوشته (لایهی سنگی بالای هسته) حرکت میکنند. بد نیست مقایسهای صورت گیرد میان کارنامه پژوهشی-آموزشی نپاهشگاه بیرونی و مونت-مگنتیک یا حتی نپاهشگاههای همرده، تا بدانیم نقاط ضعف و قوت ما در کجاست.

دیدگاهتان را بنویسید