بزرگترین سیارات کیهان را بشناسید – ایرنا زندگی

نکته جالب توجه در خصوص هر دو بنا که تعجب باستان شناسان را به دنبال داشته است این که همه دیوارهای باقی مانده، دیوار حصار و حیاط هستند و هیچ دیوار حمال که مربوط به یک خانه و یا معبد سرپوشیده باشد، پیدا نشده است. بنابراین از دیدن نامهای عجیب این سیارات تعجب نکنید! با این وجود گفته میشود كه متولدین تیرماه مستعد ابتلا به ناراحتیهای سینه پهلو، آب آوردگی، بواسیر و واریس هستند. مردم باستان باور داشتند که به دلیل حملۀ یک گربهسان به ماه او زخمی شده است؛ به همین دلیل بعضی از مناطق باستانی برای جلوگیری از پیشامد بد و دفع نیروی شر، انسانی را قربانی میکردند» (فشارکی، 1394). ملیخا نیز با قربانی شدنش سبب رویش دوبارۀ زندگی بشر و همسرش میشود.

این مشخصات غیر عادی باعث شده تا بعضی ستاره شناسان ، پلوتون را نوعی سیارک بزرگ تصور کنند. البته نوع سنگی نیز آهنربا را جذب میکند به نوعی که سنگهای زمینی چنین خاصیتی ندارند. در حال حاضر فقط از آن چندین گروه از سنگهای روی هم انباشته شده باقی ماندهاست. پوما پونکو که به معنی راهرو پوم است، به داشتن سنگهای عظیم، پیچیدگی طراحی و دقت فوق العادهای که در برش و طرز قرارگیری آنها دیده میشود، شناخته شدهاست. به همین دلیل نباید به دیگران وابسته شده و درحقیقت به آنها بچسبید.

تند راه می رود، تماس چشمی با دیگران دارد، ظاهر آرام و شاید تبسمی هم دارد. موهایشان معمولاً قهوهای رنگ، صورتهایشان گرد، رنگ و روئی پریده، پیشانیهائی برجسته، چشمانی كوچك و به رنگهای آبی یا طوسی، بینیهائی كوتاه شاید هم سربالا و دهانشان گوشتالود هستند. یکی از آسانترین روشها برای تشخیص تفاوت ستاره و سیاره این است که دقت کنید و ببینید که جرم نورانی چشمک میزند و نورش کموزیاد میشود یا نه. یک روز در سیارهی ناهید برابر با ۱۱۷ روز کرهی زمین است و این سیاره دارای روزهایی واقعاً طولانی است.

به دلیل آنكه گاهی اوقات بیثبات میشوند، نقطه نظرات خود را به سرعتعوض میكنند و در نتیجه مدت طولانی سر یك كار نمیمانند. ـ یكی از بزرگترین عیوب و نقطه ضعفهای شما بیش از حد خودبینی است كه گاهی اوقات باعث میشود از درك آنچه دیگران در حال انجامش هستند، عاجز بمانید. مشاغلی كه مستلزم مراقبت از دیگران است مثل، كار در سازمانهای خدماتی و سلامتی، پرستاری و تداركات مهمانیها، عروسیها و غیره… ـ باید حداكثر سعی و تلاش خود را به كار ببندید تا این احساس را درخودتان سركوب كرده و از موفقیت دیگران خوشحال شوید، هنگامی كه موفق به انجام این كار شوید، رفته رفته عادت میكنید از شادی و موفقیت آنها به وجد آمده وحتی خوشحالتر از آنها شوید.

آنها خواهان نظر لطف و توجه دیگرانهستند. اگر در امر سیاست بهتر است در حاشیه قرار داشته باشند تا اینكه خواهان مقام، قدرت و صاحب نامی باشند، چون به راحتی میتوانند تحت تأثیر قرار گیرند. این حکومت تا قرن دهم میلادی در وضعیت مناسبی قرار داشت و از مهمترین قدرت های منطقه آند جنوبی محسوب می شد. تیاهواناکو یکی از مهمترین تمدن های ماقبل اینکاها در آمریکای جنوبی بوده است که در زمان توسعه طلبی امپراتوران اینکا تحت استیلای اینکاها در آمد. در اواسط سده پانزدهم میلادی، پادشاه اینکا به نام Pachacuti Inca Yupanqui از سمت شمال شروع به پیشروی در حوزه دریاچه تیتاکاکا نموده و مدتی بعد در زمان شاه دیگر اینکاها به نام Huayna Capac، منطقه تیاهواناکو جزو مستملکات امپراتوری اینکا گردید.

اخترشناسانی که کوائور را کشف کردند پیش از اعلام نتیجه تحقیق خود، مطالعات گسترده ای در مورد آن به انجام رسانده بودند، اما در مورد چارون، هرچند گروه اخترشناسان قصد داشتند به شیوه گذشته پس از تحقیقات کامل، اکتشاف آن را اعلام کنند، به واسطه آنکه اشتباها برخی اطلاعات اولیه در مورد آن را به یک پایگاه اینترنتی در مرکز اختر فیزیک ” هاروارد-اسمیت سونین” مربوط به خرده سیارکها ارسال داشته بودند، دو گروه دیگر از اخترشناسان که به این اطلاعات برخوردند، موقعیت چارون را مورد رصد قرار دادند و وجود آن را تایید کردند. دانشمندان معتقد هستند در گذشته قمرهایی بودهاند که به دور عطارد و زهره میچرخیدهاند اما به دام گرانش خورشید افتادهاند.

بازیکنان در بازی The Escapists 2: Pocket Breakout به عنوان یکسری زندانی شروع به بازی میکنند و وظیفه دارند که از زندان فرار کنند. این بازی دنباله داستان قبلی است که در آن شش (Six) تلاش دارد تا از ماو (Maw) فرار کند. این عوامل در نگاره 1 نشان داده شده­ اند. ویژگی های قابل مشاهده در زحل با توجه به طول و عرض جغرافیایی با سرعت های مختلف می چرخند و به دوره های مختلف چرخش به مناطق مختلفی اختصاص داده شده است (مانند مورد مشتری).

گاهی اوقات مشاهده شده كه ناشیانه و بدقواره راه میروند. گاهی اوقات از كاه، كوهی میسازید و سر هیچ دعوا راه میاندازید. اقدامات بیرویه او کره زمین را تا حد قابل توجهی تخریب کرده و به نابودی کشیده است؛ از این رو انسان با آگاهی از این واقعیت تلخ به دنبال یک راه چاره یا به عبارت بهتر یک کره جایگزین برای ادامه زندگی است. آنها میتوانند به راحتی از راه به در شوند بنابراین باید با اعتماد به نفس خوبی كه دارند مانع اینموضوع شوند. در پوما پونکو سنگها جوری در کنار یکدیگر چیده شدهاند که نمیتوان یک تیغه چاقو را در میان آنها قرار داد.

با توجه به این ویژگیها، پوما پونکو اغلب به عنوان دلیلی است که زمین توسط بیگانگان یا موجودات افسانهای دیگری مورد بازدید قرار گرفته است که در ساخت بناهای سنگی بسیار از انسانها پیشرفته تر بودند. پوما پونکو ” Pumapunku ” یک ساختار سنگی به شکل مقبره که یکی از قسمتهای منطقه تیاهواناکو دربولیوی است. تا این که بحران کمبود غذا بر اثر چند دوره خشکسالی باعث تخلیه سکنه شهر تیاهواناکو گردیده و این منجر به تضعیف شاهنشاهی شد. برایشان مناسب هستند. عشق ذاتی آنها نسبت به رفاه، آسایش و خوب زندگی كردن باعث میشود كه سرآشپز یاخانهدارهای خوبی باشند.

تحریكپذیری كه در بالا ذكر شد، میتواند منجر به سوءهاضمه، ورم معده و دیگر بیماریهای دستگاه گوارش شود و همچنین احتمال مبتلاشدن به سینه درد و ضعف بینائی در آنها زیاد است. انتظار می رود ماموریت TESS ناسا صدها ابر زمین دیگر را در سالهای آینده ردیابی کند. اما بعد ، یک مقوله ی دیگر در دیالوگ میان این دو بیان میشود و آن وزیر دادگستری بودن است. چرا که هر کدام از سیارات از جانب دو سیاره قبل و بعد از خود کشش گرانشی احساس میکند. دمای این سیاره می تواند در طول روز به 800 درجه فارنهایت (430 درجه سانتیگراد) برسد و در طول شب می تواند به 280- درجه فارنهایت (175 درجه سانتیگراد) برسد.

البته در اینجا سخن از ایمان دینی است که در این صورت، آشناترین مثال چنین خواهد بود: “من به خدا ایمان دارم”. مطالعات جدید درباره این سیارات نظریه ایجاد نظام شمسی و سیارات را تکمیل خواهد نمود. مطالعات دانشمندان ثابت کرده میلیاردها سال پیش زمانی که سیاره ما درحال شکل گرفتن بوده است برخورد انبوهی از اجرام فضایی با زمین آن را به شکل توپی از سنگ های مذاب درآورده بود. جو زمین به واسطه گاززدایی سیاره ای به وجود امد، فرایندی که در آن گازهایی مانند دی اکسیدکربن، بخارآب، دی اکسیدگوگرد و نیتروژن از درون زمین از طریق اتشفشانها ودیگر جریانات آزاد شدند.

دیدگاهتان را بنویسید