اولین ماموریت خصوصی به سیاره زهره – ایرنا

این نوع گرانیتها در اثر ذوب شدن پوسته پایین در شرایطی که معمولا بسیار خشک هستند شکل میگیرند، که ریولیتهای دهانه آتشفشانی پارک یلوستون نیز به همین صورت هستند. گاهی اوقات گرانیتها در فرورفتگیهای دایره شکلی که توسط طیف وسیعی از تپههایی که از هورنفلس ( هورنفلس یک سنگ ریزدانه) دگردیس شده تشکیل میشوند احاطه شده و شکل میگیرند. این سنگ تقریبا همواره عظیم (فاقد ساختارهای داخلی) و سخت بوده به همین دلیل کاربرد گستردهای به عنوان سنگ ساختمانی پیدا کرده.

سنگ گرانیت به طور گستردهای در سراسر پوسته زمین توزیع شده و از جمله فراوانترین سنگ زیرزمینی میباشد که در زیر روکش رسوبی نسبتا نازک زمین قرار دارد. گرانیت نطنز یک سنگ بسیار مناسب جهت به کاربردن در پله، راه پله و سایر قسمتهای ساختمان میباشد. اكسيژن هوا از راه مويرگ وارد خون مي شود و اين خون همان خوني است كه به طرف چپ قلب مي رود به اندام ها مي رسد. علت وچود این دانهها، کانیهای موجود در این سنگ است. این سنگ دارای زمینه طوسی و خاکستری است و دانههایی ریز و درشتی در آن دیده میشود.

در سطح نیز سنگهای موجود سایههای مختلفی از خاکستری دارند، مانند سنگهای روی زمین. طیف رنگی سنگ گرانیت از صورتی به خاکستری تیره و یا حتی مشکی بسته به ماهیت سنگی و شیمیایی این سنگ است، سطوح بیرونی سنگ گرانیت اغلب تمایل به تشکیل توده سنگهای گرد و بزرگ و حالتهای صخرهای دارند. اکنون پرسش بنیادین این است که تا چه حد می­توان این میزان از اهمیت متعلَق ایمان را در تعیین ماهیت آن پذیرفت. پیش از دانشمندان می دانستند که به احتمال زیاد در اورانوس و نپتون الماس وجود دارد اما این برای اولین بار است که آنها این امر را در مشتری و زحل محتمل دانستهاند.

در واقع وجود تخلخل پایین سنگ گرانیت سبب میگردد که قدرت و کیفیت آن در برابر چسبندگی به مصالح کاهش یابد و از این رو به مرور امکان جدا شدن از سطح نما و سقوط در این سنگها وجود دارد. در همه موارد ، ذوب شدن سنگ جامد، به دمای بالا و همچنین آب یا سایر مواد فرار نیز نیاز دارد که با کاهش دمای جامد سنگ به عنوان یک کاتالیزور عمل میکنند.

و به یاد داشته باشید، اگر روزی رصد زهره را از دست دادید، هنوز هم میتوانید آن را قبل از بالا آمدن خورشید رصد کنید. گاز های چگالی که از خورشید جدا شد دارای حرکتی در امتداد ستاره گذرنده بود. هنگامی که سنگ گرانیت دارای مقادیر کمتر از 10% ارتوکلاز باشد تونالیت نام میگیرد؛ پیروکسن و آمفیبول در این دسته بسیار رایج هستند و گرانیتی که هردوی این مواد یعنی میکاهای موسکویت و بیوتیت را دارا باشد دوگانه و یا گرانیت دو میکا نامیده میشود.

تعاریفی که در خصوص سنگ گرانیت مطرح میشود اغلب ذهن را به سمت رابطه میان سنگها هدایت میکند که گاهی منجربه سردرگمی ما میشوند، سه راه عمده برای تعریف این سنگ موجود میباشد که در ادامه به ذکر آنها میپردازیم: – یک دوره ساده بر روی سنگهایی همانند گرانیت، میکا و آمفیبول به عنوان یک سنگ درشت اما سبک میتوان دریافت که اجزاء تشکیل دهنده سنگهای ماگمایی عمدتا فلدسپات (فلدسپار ) و کوارتز هستند.

ولی میتوان از سنگهای گرانیت در فضاهای باز و دارای تهویه همچون پارکینگ و راه پلهها استفاده نمود. از برش دهندههای مخصوص برای برش قطعات استخراج شده گرانیت به صفحات قابل حمل استفاده میشود ، سپس بسته بندی و حمل آنها توسط راه آهن یا کشتی رانی انجام میشود. در این نواحی کوههایی دیده میشود که قلههایشان بین ۲ تا ۳ کیلومتر از نواحی اطراف بلندتر است. این قمر نیز مانند اکثر قمرهای دیگر، چگالی کمی دارد که نشان میدهد تا حد زیادی از آب یخ و سنگ تشکیل شده است.

علت اینکه چرا سیارهها چرخش میکنند و شیبدار میشوند هنوز موضوع تحقیق است و بینشهای زیادی از مدلسازی رایانهای پیشرفته و اکتشاف صدها سیاره فراخورشیدی به دست آمده است. درحال حاضر گرانیت تنها در زمین شناخته شده است جایی که بخش عمدهای از پوسته آن را تشکیل میدهد. جو مریخ رقیق تر از آن است که گرمای روز را در خود نگه دارد. حلقه یA نيز خود جداگانه بوسيله ی شكاف باريكي به نام انكه به دو بخش تقسيم شده است. اقمار بزرگ درونی که در ناحیه حلقه E در حال گردشند شامل میماس Mimas، انسلادوس Enceladus، تتیس Tethysو دایون Dion هستند.

این دو فضاپیما هر کدام شامل یک «مدارگرد» و یک «مریخ نشین» بودند. در فرآوری سنگ گرانیت فیروزهای، از روشهایی مختلفی مانند ساب صیقلی و ساب چرمی استفاده میکنند، که هر کدام از این روشها ظاهر خیره کنندهای در این سنگ ایجاد میکند. منشاء گرانیت موضوعی بحث برانگیز است که همین منجر به ایجاد تنوعی از طبقه بندیها میگردد. تفکیک گرانیتاسیون از ذوب شدن توسط دگرگونی به سختی قابل تشخیص است مگر در مواردی که بافتهای لکوزوم و ملانوزوم در گنیس وجود داشته باشد، هنگامی که یک سنگ دگرگونی ذوب شد دیگر یک سنگ دگرگونی نیست و یک ماگما است ، بنابراین این سنگها به عنوان یک گذر بین این دو دیده میشوند ، اما از نظر فنی گرانیت نیستند زیرا در واقع به سنگهای دیگر نفوذ نمیکنند.

این درهم ریختگی در دسته بندی به این دلیل به وجود میآید که منجر به تعاریف مختلفی از گرانیت میشود، به طور کلی برای این دسته بندی مدلی به نام سوپ استفاده میشود زیرا که گرانیت را بر اساس پیدایش و یا منشاء ماگما طبقه بندی میکند. گرانیت یک سنگ آذرین است و از ماگما تشکیل میشود. یک نظریه قدیمی بیانگر این موضوع است که گرانیتی شدن در اثر متاسوماتیزم شدید (جابجایی یا دگرگونی مواد معدنی سنگها یا ردههای معدنی در اثر رسوخ آب)، یعنی وارد کردن مایعاتی همانند پتاسیم و حذف باقی آنها همانند کلسیم به جهت تبدیل سنگ دگرگونی به گرانیت انجام میشود.

با وجود متداول بودن این سنگ در سرتاسر جهان، مکانهایی که در آنها گرانیت به طور تجاری استخراج میشود در فنلاند ، نروژ و سوئد (Bohuslän)، شمال پرتغال در چاوز و ویلا پوکا د آگویار ، اسپانیا (بیشتر گالیسیا و اکسترامادورا) ، برزیل ، ایندا و چندین کشور در جنوب آفریقا ، یعنی آنگولا ، نامیبیا ، زیمبابوه و آفریقای جنوبی قرار دارند. جرم آن ۳۱۸ بار بیش تر از زمین میباشد ولی با وجود جرم زیاد، نسبتا دارای چگالی کمی میباشد.

به گفته دانشمندان ، این تنها جرم آسمانی است که حیات می تواند روی آن وجود داشته باشد. خط روزگردان یک نصف النهار فرضی 180درجه است که در امتداد نصف النهار مبدأ در آن سوی کره زمین قرار گرفته است. طلا چگونه به کره زمین رسید؟ سیاره زهره یا ناهید به ترتیب نزدیکی به خورشید، دومین سیاره زمینسان منظومه خورشیدی است که در مداری میان مدارهای زمین و عطارد قرار گرفته است. که هردوی آنها به ترتیب با ذوب شدن سنگهای دگرگونی درجه یک، یا سنگهای مافیک گرانیتی یا نفوذی یا رسوبات دفن شده تشکیل میشوند. که بعداً به سنگهای زیر زمینی معروف میشوند.

تعریف تجاری که فروشندگان و خریداران از آن استفاده میکنند، غالبا به عنوان سنگهای دانه دار و سختتر از گرانیت استفاده میشود. یک سنگ شناس برای تعریف یک سنگ از ترکیب دقیق آن صحبت میکند اما اکثر سنگ شناسان از گرانیت برای شناسایی استفاده نمیکنند مگر آنکه درصد معینی از مواد معدنی در آن برخورد کنند. زمانی که یک سنگ گرانیتی فاقد پلاژیوکلاز باشد به عنوان گرانیت قلیایی شناخته میشود.

یکی دیگر از انواع سنگهای گرانیت با نام گرانیت نهبندان شناسایی میشود. عقاید یک دلقک همانطور که از نام آن معلوم است دیدگاههای یک دلقک است که در شهر بن آلمان ساکن است و بعد از اینکه ماری او را به دلیل پایبند نبودن به اصول زناشویی مذهبی ترک میکند دچار مالیخولیای وحشتناکی میشود و دیگر نمیتواند نمایشهای درخشان سابق را تکرار کند و بیپول و درمانده میشود و به اجبار با پدر خود تماس میگیرد اما در مواجهه با پدرش دوباره بر سر اعتقاداتشان اختلاف پیدا میکنند و وضع به همان منوال باقی میماند.

او معتقد است که شازده کوچولو جنبه سمبلیک و اسطورهای نیز دارد. وقتی در نوشته­های برهان و جهانگیری ذیل این واژه دقّت شود و در صورت مفرد و جمع واژه نیز تأمل شود، ساخته شدن این واژه از این بیت خاقانی تا حدودی قابل تأیید به نظر خواهد رسید. واژه گرانیت برگرفته از کلمه لاتین گرانوم به معنی ذره کوچک با اشاره به ساختار درشت و بلورمانند میباشد. قطعات گرانیت با عملیات برش یا ریزش از رسوبات خارج میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید