انجمن ایرانی ژئومورفولوژی

پرسش : کرم خاکی چه فایده وضرری برای گیاهان باغچه دارد؟ پرسش : بدن کرم خاکی ومارچه شباهت وتفاوتی درظاهردارند؟ پرسش : بدن هزارپا وخرخاکی چه تفاوتی دارد؟ پرسش : مورچه وکرم خاکی ازنظرویژگی های ظاهری چه تفاوتی دارند؟ گیاه است امّا گونه های بسیاری از کرم خاکی وجودارند که ریشه ی گیاهان را می خورند. از فعالیتهای مهم این اتحادیه میتوان کمک به کشورها برای حفظ تنوع زیستی، برگزاری کنفرانس ها و گردهمایی های بین المللی و تحقیق و بررسی مداوم گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر در سراسر جهان را نام برد.

بنابراین تمدن هفت هزارساله ایرانی نزدیک به ۱۴ سده است که از مسیر خود منحرف شده و دلیل تضادها و ناکارآمدی های پیش آمده این جمع اضداد است که باید با یک حرکت انقلابی با نام «انقلاب ایرانی» اصلاح شود تا ضامنی باشد برای اجرای «رنسانس ایرانی» و بازگشت به مسیر درست ابر تمدن هندوایرانی و اروپایی از بیراهه و توحش عربی-اسلامی. پیش از این دانشمندان تصور میکردند که این سیاره فراخورشیدی که در منطقه قابل سکونت ستاره خود قرار دارد جرم آن حدود ۱.۳ برابر جرم زمین است اما اندازه گیریهای جدید نشان میدهد که پروکسیما بی حداقل در اندازه بسیار به زمین شباهت دارد.

سیاره مشتری (سیاره هرمز یا برجیس) به دلیل جرم بزرگش در هنگام ظاهر شدن در آسمان از تمام سیارات به غیر از زهره نورانی تر و قابل روئیت می باشد. در سال ۱۹۷۳، ایالات متحده فضاپیمایی را به منظور بررسی دو سیاره مشتری و زحل به فضا فرستاد. ضخامت یخ در تابستان و زمستان کم و زیاد می شود . پاسخ : زالو کرمی است که معمولاً درجوهای آب و باتلاق ها زندگی می کند وازخون جانداران دیگرتغذیه می کند. پرسش : چرا سیاه رگ تیره دیده می شوند ولی سرخ رگ ها نه؟

بنابراین اگر شخصی در سطح مریخ بایستد تصور می کند که 62 درصد از وزن خود را از دست داده است. زهره جزء اسامی دخترانه چهار حرفی با ریشه عربی است که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و از اسامی با فراوانی نسبتا بالا در ثبت احوال است. تو آن سیاره شکارچی هم هست؟ وجود یک میدان مغناطیسی نشاندهنده آن است که سیاره هنوز از نظر ژئولوژیکی زنده است. با این حال قدرت آن به طور متوسط 50 بار نیرومندتر از میدان مغناطیسی زمین است و دنبالهای به طول 465٬000 کیلومتر(18 برابر شعاع خودش) دارد.

پلوتون سیارهٔ کوتولهٔ بزرگی در کمربند کویپر است که قبلاً به عنوان بیرونیترین و کوچکترین سیارهٔ منظومهٔ شمسی در نظر گرفته میشد. زهره بهعنوان درخشانترین جرم در آسمان شب، از دوران کهن، نقش پررنگی در فرهنگ انسانها داشته است. دین عبارت است از جُست این و یافت آن، در همه آن بودن­ها و جنبش­ها؛ در سراسر دوران رشد و تغییر و در هر کنش و رنج. یوهان گوتفری گاله ستاره شناس آلمانی در سال ۱۸۴۶ سیاره نپتون را در همان محلی که لووریه محاسبه کرده بود با اختلاف یک درجه ای مشاهده کرد. اما جرم پلوتو بسیار کمتر از حدی بود که بخواهد بر روی نپتون با اورانوس تاثیری داشته باشد و لذا همگان پی بردند که پلوتو همان سیاره ایکس نیست!

در آیات ابتدایی تورات آمده است: و زمین، بیشکل و خالی بود و تاریکی بر روی سطحِ عمیقی بود (پیدایش، 1: 2). برای بیان ویژگی زمین، در متن عبری تورات، از دو واژه «تَهو»و «بَهو»استفاده شده است. دوستان در اینجا هدف من این نیست که مشکلات خودم و دیگران را کتمان بکنم؛ اصلا بحث عزتمندی این نیست! پرسش : فراوان ترین جانوران روی زمین کدام گروه نیست؟ پرسش : فراوان ترین بندپایان چه نام دارند؟ سیارات کربنی به احتمال فراوان دنیاهایی خشک و بدون حیات هستند، اما دنیاهای سیلیکاتی مانند سیاره ما میزان اکسیژن فراوانی دارند و بنابراین شانس بهتری برای میزبانی آب دارند؛ عنصری کلیدی برای حیات از نوعی که ما میشناسیم.

پاسخ :زیرا خون موجود درسیاه رگ ها دارای گازدی اکسیدکربن است ولی خون موجود درسرخ رگ ها دارای اکسیژن است. پاسخ : به مورچه ، زیرا دارای 2شاخک 2 چشم وپای بندبند وآرواره هستند. این سیاره به دلیل شبیه بودن به زمین به عنوان خواهر خوانده زمین شناخته می شود. پاسخ : خرخاکی درجاهای تاریک ومرطوب زندگی می کند. پاسخ : خرخاکی 14 پا 2 شاخک و پوست محکم و بدن بندبند دارد. پرسش : خرخاکی درظاهر چه خصوصیاتی دارد؟ پرسش : سهم شما درحفاظت ازجانوران محیط خودچیست؟

زندگی بیاری ازجانوران است زباله نمی ریزم. پرسش : غذای ی هریک ازجانوران موجود در جدول زیرچه چیزهایی هست؟ در دو­طرف گردن، دو شیر به­صورت هجومی بر روی سطح گردن به­طور برجسته الحاق و اضافه شده و پیرامون آن­ها را، تزئینات گیاهی(اسلیمی­و گیاهی) و تزئینات کتیبه­ای و نوشتاری با خط نسخ فرا گرفته است. آنها ماده را در یک محفظهی خلا حاوی خاک ماه گذاشتند و شرایطی درست مانند سطح ماه را پدید آوردند.

جدول 21. ابعاد آماری سطح زمین (الف) وسسکس انگلستان برای 53 منطقه. وچه عوارضی برای بدن انسان دارد؟ پاسخ : حشرات 6 پا و 2 شاخک و پا های بندبند و بدن 3 قسمتی دارند. پاسخ : برای این که به گلبول های سفید دردفاع از بدن کمک کنیم. بدین ترتیب که باید از بین کلمات به هم ریخته حروف اصلی مناسب با اعداد را شناسایی کرده و در روبروی آنها قرار دهید.

دوره چرخش مداری ناهید با زمین جفت شده وهمیشه در حالتیکه کمترین فاصله با زمین دارد یعنی در مقارنه داخلی فقط یک روی خود را به زمین نشان می دهد.دلیل این حالت بخوبی روشن نیست ولی احتمال اثرات گرانشی زیاد زمین است. حتی نظامیان بیگانگان هر چند منفی نیستند اما هیچگاه در ابعاد قهرمان ظاهر نمیشوند چرا که آنها در پس عضله و اسلحه، انسانیت، آرمان و اهداف عالی را فراموش کردهاند و تفاوت عمدهای با رباتهای جنگجو ندارند در حالیکه ریپلی چنین نیست. سیاره شناس دانشگاه ویسکانسین- مدیسون با اشاره به اینکه به این ترتیب سالانه هزاران تن الماس تولید میشود، تخمین زد لایه ای به ضخامت سی هزار کیلومتر که حاوی حدود ده میلیون تن الماس است در این دو سیاره شکل می گیرد.

پاسخ : به جانورانی که ستون مهره ندارند بی مهره گفته می شود.مثل مورچه ، کرم ، اسفنج ، توتیا و… در مذاهب اسلام، یهود و هندو پنجشنبه به مناسبتهای مختلف، روز مستحب و مؤکد صیام برشمرده میشود. سیارههای مشتری، کیوان، اورانوس و نپتون همگی دارای H۲O در جو خود هستند. همگی این موضوع را می دانیم اما خیلی هایمان هنوز نمی دانیم علت گرد بودنشان چیست؟ پرسش : پس ازگرده افشانی درگل ها چه اتّفاقی می افتد؟ ونه همیشه(پس ازگرده افشانی ؛ قسمتی ازمادگی تبدیل به میوه می شود و دانه درون میوه تشکیل می شود. پرسش : به چه گیاهانی دانه دارگفته می شود؟

در مفهوم چشم اندازه به عوامل بصری واقعی محیط به ویژه به خصیصه های اجتماعی- اقتصادی و فرهنگی تاکید می گردد. دو سیاره اول یعنی عطارد و زهره سیارات بسیار گرم و سوزان هستند و امکان حیات در آنها به صفر می رسد. پرسش : اگرگلبول های سفیدازبدن دفاع می خورندچرا دارو مصرف می کنیم؟ پرسش : گرده چیست؟ پرسش : کارگلبول ها ی سفید چیست؟ کندپاهایش به مادگی برخورد می کنند وگرده ها به مادگی منتقل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید