اطلاعاتی درباره ی ساختار درونی و ویژگی های سیاره زحل (کیوان)

تصاویر تهیه شده توسط این سفینه ها نشان داد که مریخ سیاره ایست خشک و سترون، دارای چاله هایی فراوان نظیر ماه و بدون هیچ گونه اثر و آثاری از حیات. هدف آنها، علاوه بر عکس­برداری از سطح و جمع­آوری داده­های علمی، جستجوی هرگونه دلیل و مدرکی از حیات بود. یا همانطور که گروهی از دانشمندان دانمارکی در سال 2009 اظهار داشتند ، آیا طوفانهای گرد و غبار مریخ با فرو ریختن بلورهای کوارتز که در سنگ رگولیت نیز وجود دارند و گذاشتن سطح غنی از اکسیژن در آنها، آهن را به آرامی زنگ زده است؟ The Planets درباره سریال سیاره ها سیاره ها سریالی مستند محصول کشور بریتانیا است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در شبکههای بیبیسی دو و پیبیاس آغاز شده و برایان کاکس فیزیکدان برجسته بریتانیایی به عنوان مجری در آن حضور داشته است.

۷. محققان یک صخرهی مریخی در قطب جنوب پیدا کردهاند که ادعا میکنند حاوی فسیل نانوباکتری ها بوده است. در آگوست ۲۰۰۸، کاوشگر فینیکس با انجام آزمایشها ساده شیمیایی، مثل امیختن آب زمین با خاک بهرام، با هدف آشکارساختن pH خاک بهرام، نشانههایی از نمک پرکلرات پیدا کرد، که این موضوع نئوری دانشمندان بسیاری را که ادعا کرده بودند خاک بهرام به طور چشمگیری دارای ویژگی بازی است، تایید میکرد. شاهدختی که سربازان سرزمینش مرزهای ایران را در شمال زادگاه نظامی-آذربایجان و گنجه- تهدید میکردند. در سال ۲۰۰۳، کارگروه سیارات فراخورشیدی اتحادیه بینالمللی اخترشناسی (IAU) بیانیه موضع خود را در این مورد منتشر ساخت، اما این بیانیه موضع، هرگز به عنوان موضع رسمی IAU مطرح نشد و اعضای IAU هرگز به آن رای ندادند.

دانشمندان دریافتند که در زمان­ فعالیت این آتشفشان­های عظیم­الجثه، حدود سه میلیارد سال قبل، جو مریخ بسیار غلیظ­تر از حال بوده است. زمین ما بخش کوچکی از منظومه خورشیدی است؛ منظومه ای متشکل از یک ستاره به نام خورشید و اجرام آسمانی متعدد که در مدارهای پیرامون آن میگردند. ما در بخش (۳)، مفهوم آگاهی را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد. روشهایی برای جبران اعتبار وجود دارد، بنابراین می توانید حصار های شکسته را هم تعمیر کنید. بنابراین سوالی که مطرح میشود این است: شاید مورتی شرور به خاطر سوءاستفاده از مورتیها برای به حقیقت بدل کردنِ نقشهی آزادیاش مرتکبِ شرارتِ مشابهی ریکها میشود، اما آیا خواستهاش برای آزاد شدن از سلطهی ریکها تنها و بزرگترین خصوصیتِ قهرمانانه و خوبش است؟

۷. تنها یک ستاره در منظومه شمسی وجود دارد و میلیونها ستاره در کل کهکشان راه شیری است. بهرام از دید اندازه، جرم و گرانش سطح، حالتی میان زمین و ماه (ماه زمین) دارد؛ ماه قطری برابر یک دوم قطر بهرام دارد، در حالیکه قطر زمین دو برابر قطر بهرام است، زمین دارای جرمی در حدود ده برابر جرم بهرام است، در حالیکه جرم ماه ده برابر کم تر از بهرام است. هم اکنون زمین با سرعتی ۳۶۶٫۲۶ برابر سرعتی که به دور خودش میگردد، به گرد خورشید میگردد که این برابر با ۳۶۵٫۲۶ روز خورشیدی یا یک سال نجومی است.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: سیاره سرخ بهرام بامداد فردا (چهارشنبه 23 مهر 99 ) پس از حدود سه سال باردیگر به وضعیت مقابله می رسد، – تهران- ایرنا- مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: سیاره سرخ بهرام بامداد فردا (چهارشنبه 23 مهر 99 ) پس از حدود سه سال باردیگر به وضعیت مقابله می رسد، وضعیتی شگفت انگیز که تا شهریور 1414 تکرار نمی شود. وی افزود: در این وضعیت سیاره ناهید در فاز هلال افزاینده حدود ۲۲ درصد روشنایی دارد؛ مدار ناهید نسبت به زمین به خورشید نزدیکتر است.

رصد زهره فضاپیماها توانستهاند با استفاده از رادار، نقشه 98 درصد سطح سیاره زهره را ترسیم کنند. عکس­های دقیق فضا­پیمای مارینر دره­های بزرگ و آتشفشان­های پهناوری را نشان داد. پس از این جک با سمبلی شناور در هوا روبرو میشود و با تماس با آن، الهاماتی از آینده و محل دقیق سایر تالارهای گنج را که یکی از آنان در پاندورا است را مشاهده میکند. این اندازهگیریها به ما این امکان را میدهد که بهطور دقیق کمنورترین اجرام در این منطقه و از جمله سیارات سرگردان را شناسایی کنیم.» دکتر هرو بوی، دیگر محقق اصلی این مطالعه نیز میافزاید: «ممکن است چندین میلیارد از این سیارات غول پیکر شناور، آزادانه در کهکشان راه شیری بدون ستاره میزبان پرسه بزنند و این بی شک موضوع شگفت انگیزی است.» نتایج این پژوهش در نشریه معتبر Nature Astronomy به چاپ رسیده است.

این نکته را باید اشاره کرد که هیچ­گونه آب­راهی از زمین قابل شناسایی نبود، اما اینگونه تصور شد که آنها می­توانند جهت آبیاری مزارع کنارشان که از زمین دیده می­شد مورد استفاده قرار گیرند. اگر پروتون، تنها یک درصد سنگینتر بود، به یک نوترون تبدیل می شد و به این ترتیب تمام هستهها ناپایدار می شد و از هم میپاشیدند. اگر روزی حیات در مریخ وجود داشته است، انتظار یافتن شواهد آن ­را تنها در زیر سطح مریخ می­توان داشت. این سیاره در ساعت 22 هر شب طلوع می کند و در نیمه شب به وضعیت مناسب رصدی خواهد رسید.منجمان برای رصد این جرم آسمانی می توانند در ساعت 22 نگاهی به افق شمال شرقی بیندازید و به دنبال جسم آسمانی نورانی و قرمز رنگی در این محدوده باشند.

برای مشاهده این ابرها از فیلترهای آبی و بنفش استفاده کنید، البته برای نواحی نزدیک به استوای مریخ فیلتر سبز بهتر است. این ابرها از لحاظ گرانشی برای تشکیل خورشید و سیارات دیگر در هم شکسته شدند و توده آهن زمین هنگامی که سیاره جوان بود، به هسته آن رفت، ولی مریخ به دلیل اندازه کوچک و گرانش ضعیف، آهن کمتری را در هسته خود فرو برد.با وجود تحقیقات گستردهای که تاکنون توسط دانشمندان جهان شده است، هنوز هیچ کس توضیح درست و دقیقی برای این موضوع نیافته و قرمز رنگ بودن سطح مریخ هنوز هم در هالهای از ابهام است.گفتنی است، سیاره بهرام یا مریخ به علت سرخی سطح، در آسمان به رنگ نارنجی پررنگ دیده میشود.

در ژوئن ۲۰۰۸، داده های به دست آمده به دست کاوشگر فینیکس ثابت کرد که خاک بهرام دارای اندکی ویژگی بازی (قلیایی) و همچنین دربرگیرنده ی موادی مانند منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلر، که وجود همه آنها برای زیست و رویش موجودات زنده ضروری است، میباشد. درحالی که در جو مریخ ۹۵ درصد دی اکسید کربن، ۳٪ نیتروژن، ۱٫۶٪ آرگون و فقط مقدار ناچیز اکسیژن و آب وجود دارد. یا حتی اگر کسی از سایر سیارات منظومه شمسی قصد رصد زمین را داشته باشد باید چه چیزی را رصد کند تا به وجود حیات در زمین پی ببرد. هر کدام از گروه های موجود در بازی قصد دارند که ثروت سیاره پاندروا را تصاحب کنند.

اما هر سال بهرامی کمابیش دو برابر سال زمینی یعنی ۶۷۸ روز بهدرازا میکشد. گالیله اولین کسی بود که مریخ را با تلسکوپ و در سال ۱۶۰۹ رصد کرد، اما تلسکوپ کوچک او جزئیاتی از سطح آن را نشان نداد. سیستم سیارهای ما یا همان منظومه شمسی که آن را خانه مینامیم در بازوی مارپیچی بیرونی کهکشان راه شیری قرار دارد. اگر این فرض درست باشد، سه موضوع دیگر هم در ادامهی آن مطرح خواهند شد.

H خاک بهرام ۸٫۳ اندازه گیری شد. پژوهشگران خاک به دست آمده از بخشی نزدیک قطب شمال بهرام را با کمی خاک باغچه زمینی هم سنجی کردند و به این نتیجه رسیدند که خاک بهرام برای رشد گیاهانی چون مارچوبه (آسپاراگوس) مناسب است. آنها سه آزمایش انجام دادند و گرچه فعالیت شیمیایی غیرمنتظره­ای را در خاک مریخ یافتند، اما به هیچ­گونه گواهی دال بر وجود موجودی زنده دست پیدا نکردند.

این نقشه­ها خطوطی را شامل می­شدند که شیوپارلی آنها را Canali نامید، به معنی شیار در زبان ایتالیایی (مترادف Channel در انگلیسی). ۲. ستارهها از خود نور دارند در حالی که سیارات از خود نوری ندارند و نور خورشید را که به سوی آنها میتابد را منعکس میکنند. دانشمندان معتقدند هنگامی که مواد گرم زیر پوسته بالا آمده و سطح را میچرخانند، این ساختارها شکل میگیرند. هنگامی که عطارد رو به روی خورشید قرار میگیرد، بسیار گرم (۵۱۰ درجه سلسیوس) و هنگامی که به پشت خورشید قرار می گیرد، بسیار سرد (منفی ۲۱۰ درجه سلسیوس) میشود. سیاره خواهر زمین ساعت ۰۴:۰۳ طلوع میکند و هنگام طلوع خورشید یعنی ساعت ۰۶:۳۳ زمانی که در ارتفاع ۳۰ درجهای بالای افق جنوب شرق قرار دارد در روشنایی پرتوهای خورشید محو میشود.

دیدگاهتان را بنویسید