ادی فالکو به تیم بازیگری سری فیلم های Avatar پیوست

تا حالا کوچکترین سیاره فراخورشیدی یافت شده، در مدار تپ اختر (بقایای ستارهای سوزان) کشف شدهاست مثل پی. همان­گونه که پیش از این اشاره شد، شاید بتوان گفت که دلایل پیدایش این­گونه لغت­پردازی­های مستخرج از ترکیبات اشعار خاقانی و نظامی، شروحی قدیمی است که بر این آثار نوشته شده، البته دخل و تصرّف کاتبان و لغت­نویسان را نیز نباید نادیده انگاشت. این سیاره زمین مانند که تنها 22 سال نوری از زمین فاصله دارد ، حداقل 4/5 برابر زمین است و محققان مطمئن نیستند که آیا این سنگی است یا خیر. بنابراین ، یک بار دیگر ، محققان از ترکیب آن مطمئن نیستند.این سیاره هر 242 روز یک بار مدار را کامل می کند و به عبارتی هر سال آن 242 روز است ، و موقعیت آن در منظومه شمسی خود قابل مقایسه با موقعیت ونوس ( سیاره زهره) منظومه شمسی ما است.

یک نمونه آشنا از تشکیل ستارگان در ابر گرد و غبار «سحابی شکارچی» (سحابی یک ابر ستارهای حاوی گرد و غبار، هیدروژن، هلیوم و سایر گازهای یونیزه شده است) (Orion Nebula) است. ستارگان از گازهای بسیار داغ ساخته شدهاند. وقتی اره از منظر فصل به فصل نمای سطح مریخ را بسیار تغییر می دهد ، بهتر است هنگامی که از طریق یک تلسکوپ محافظت می شود ، به زمین بروید. Gliese 667Cc تنها در 28 روز یک بار مدار خود را در اطراف ستاره میزبان خود تکمیل می کند و به عبارتی هر سال آن 28 روز است. چون زهره تقریباً هم اندازه ی زمین است ، بسیاری ازمردم آن را خواهر توأمان زمین می دانستند.

ناسازگار است. انکار اصل عدم تناقض، بنیاد معرفت را متزلزل می­سازد. بهعنوان مثال، اگر کسی قبلا آتشنشان بوده از نظر بدنی قویتر و بااستقامتتر است، در حالی که یک آشپزِ سابق به خوبی میداند چگونه غذا و مواد اولیه موجود را مدیریت کند. به این ترتیب، واضح است، اسموتکو نظریه تشکیل سیاره نهم در منظومه شمسی را ترجیح می دهد. این سیاره حداکثر 10 درصد از زمین بزرگتر است و به نظر می رسد که در منطقه قابل سکونت ستاره خود است.

سیاره کپلر نخستین سیاره ای بود که در منطقه قابل سکونت از ستاره والدینش یافت شد ، اما این سیاره به طور قابل توجهی بزرگتر از زمین است – حدود 2.4 برابر اندازه سیاره ما. اما جو و اتمسفر آن شباهت چندانی با زمین ندارد. ستاره والد آن بسیار شبیه به خورشید ما است و سیاره در منطقه قابل سکونت گردش می کند. هنگامی که فن آوری تلسکوپ بهبود یافت ، فاکتورهای دیگری نیز در نظر گرفته شدند ، مانند ترکیب جوی این سیاره و چقدر ستاره اصلی آن فعال است.

نور آن از کجا میآید؟ سطح اقیانوسها، در تمام نقاط به فواصل زمانی کم و بیش منظم بالا میآید و پائین میرود. سیارهزهره سیاره ای با بیش از هزاران آتشفشان و دشت های گستردهی آتشفشانی است و طبق اطلاعاتی که از طریق رادار ها و نقشه برداری ها از این سیاره به دست آمده، این آتشفشان ها در محدوده زمانی ۵۰۰ میلیون سال گذشته روی سطح این سیاره پدید آمده اند ، که این یعنی زهره سیاره ای است دارای آتشفشان های فعال. در سال جاری و در آستانه روز جهانی نجوم سال 1387 و 2008 میلادی شاخه آماتوری تصمیم دارد با توجه به تجربیاتی که گروههای مختلف در سالهای اخیر به دست آورده اند و بنابر اهدافی که از قبل داشت- بیش از گذشته به نقش هماهنگ کنندگی و راهنمایی برای علاقمندانی که نیازمند کمک هستند بپردازد و به همین دلیل از همه گروهها و انجمن ها و علاقمندان دعوت می کند تا همراه یکدیگر به برگزاری این مراسم بپردازند.

اعضای سیستمهای ستارهای از طریق منشاء مشترک فیزیکی با یکدیگر در ارتباط هستند و تحت تاثیر نیروی گرانشی متقابل یکدیگر میباشند. این گروهها از ستارگان مشابه تشکیل شدهاند که به عنوان یک گروه از جرم کافی برخوردار نبودهاند تا به عنوان یک سیستم واحد در کنار یکدیگر باقی بمانند. هرکسی که از طوفانهای بزرگ جان سالم به در برده باشد میتواند گواهی دهد که این نوع طوفانها چقدر قدرتمند است. با وجود نام سیاره ما ، حدود 70 درصد از سطح آن پوشیده از آب است. تنها دلیل این وضعیت آن است که دما، بالاتر از نقطهی انجماد و زیر نقطهی جوش آب است و ضخامت جو نیز به حد کافی میباشد.

برای مشخص شدن سیاره قابل سکونت فاکتورهایی وجود دارد ، یک سیاره باید در “منطقه قابل سکونت” ستاره خود باشد (و باید سنگی باشد) و مدار ی را داشته باشد که به صورت آزادانه به عنوان مکانی تعریف شده باشد و آب به صورت مایع در سطح جهان وجود داشته باشد. Kepler-62 حدود 1200 سال نوری از ما فاصله دارد. Kepler-452b با اندازه 1.6 برابر زمین و شانس بهتری را از لحاظ سنگی بودن دارد این سیاره 1400 سال نوری از زمین فاصله دارد. Kepler-69c که حدود 2700 سال نوری از ما فاصله دارد ، حدود 70 درصد از زمین بزرگتر است.

به تازگی دانشمندان سیارهای را در فاصله ۳۰۰ سال نوری از زمین شناسایی کردند که بزرگی آن به اندازه ۵ برابر برجیس است. این سیاره تقریباً 40 درصد از زمین بزرگتر است و به دور یک ستاره بسیار خنک تر از خورشید ما میچرخد و خورشید این سیاره 1/3 خورشید ما است. کره زمین یک ستاره میانسالی به نام خورشید را در مدار خود قرار می دهد ، که حدود 4.5 میلیارد سال قدمت دارد و پیش بینی می شود برای چندین میلیارد سال دیگر انرژی مداوم از آن میگذرد.

با این حال ، ستاره میزبان Kepler-69c حدود 80 درصد از خورشید ما درخشانتر است ، بنابراین به نظر می رسد این سیاره در منطقه قابل سکونت قرار دارد. در مباحث مربوط به انرژی باد ، بیشتر تاکیدات اتصال به شبکه است زیرا این نوع از کاربرد انرژی باد می تواند سهم مهمی در تامین برق مصرفی جهان داشته باشد. در سال های 1609-1610، گالیلئو گالیله، با استفاده از تلسکوپ، اهله زهره را مورد بررسی قرار داد و از لحاظ علمی اثبات کرد که سیارات منظومه شمسی به دور خورشید گردش می کند، تا تغییر اساسی در نگرش انسان به جهان پدیدار شود.

بر این اساس، امنیت انسان از این ناحیه، می تواند به شدت مورد تهدید قرار گیرد. Kepler-186f فقط یک سوم انرژی را از ستاره خود که زمین از خورشید می گیرد دریافت می کند. مقامات ناسا می گویند ، زمینی شبیه کره زمین است که تاکنون پیدا شده است. ستاره والدین Kepler-186f کوتوله ای قرمز است ، این سیاره حدود 500 سال نوری از زمین فاصله دارد. به نظر میرسد این سیاره انرژی مشابه به زمین را از خورشید خود دریافت میکند ، بنابراین به نظر می رسد این سیاره در منطقه قابل سکونت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید