آشنایی با سیاره ی زهره – پارس دانش

زحل یک گلوله گازی غولپیکراست که با وجود حجم زیادش تنها ۹۵ برابر زمین جرم دارد. نزدیکترین ستاره به خورشید ده سال نوری (۹۵ تریلیون کیلومتر) با خورشید فاصله دارد. طی بخشهایی از حرکت انتقالی اورانوس دور خورشید، یکی از قطبهای این سیاره مستقیما رو به خورشید میایستد و حدود ۴۲ سال نور مستقیم خورشید را جذب میکند. پس 84 سال طول می کشد تا اورانوس یک بار به دور خورشید بچرخد. اورانوس هفتمین سیاره دور از خورشید است.

دهها جرم سیاره مانند کشف شدهاند که به دور ستارههای دیگر میگردند. ویس در مورد قمرهای اورانوس گفت: اگر در عمق آنها آب مایع وجود داشته باشد، ممکن است مانند آب اقیانوسهای روی زمین کمی شور باشد. ویس گفت: کشف اقیانوسهای زیر سطحی در اروپا و انسلادوس باعث تعجب و خوشحالی بسیاری از ما شد. میدان مغناطیسی در قمر اروپا در حدود 220 نانو تسلا و در قمر کالیستو در حدود 40 نانو تسلا بود. با آنکه ریاضیات یونانی در چند شاخه، از جمله مثلثات و علم کُرهها، پیشرفت فراوانی کرده بود، اما نبودِ یک روش عدد نویسی ساده مانع پیشرفت علم اعداد در یونان شده بود.

او روشی جدید برای تایید و کشف اقیانوسهای زیر سطحی اختراع کرده است. ویس گفت: این اعداد وجود اقیانوسها را تایید نمیکند. ناسا گفت: ما هیچ برنامهای برای ارسال کاوشگر به اورانوس نداریم. ویس و تیم او از مدلهای تئوری به جای ارسال یک فضاپیما برای محاسبه میزان میدان مغناطیسی اورانوس استفاده کردند. جنگل زدایی ها باعث شده از میزان پوشش سبز کم شود و درنهایت میزان آلودگی های هوا افزایش یابد. در فضا نیروی جاذبه بسیا ر کم است . در مجموع کیوان ۷ حلقه دارد که به نام حلقههای A تا G نامگذاری شدهاند.

حلقههای مشهور زحل (که عمدتا از بلور یخ ساخته شدهاند)، تهرنگ مشابهی با سیاره دارند؛ اما بسته به تراکم ذرات و حضور دیگر مواد، رنگآمیزیشان متفاوت است. با بدست آمدن مقدار میدان مغناطیسی اورانوس، توانستند میدان مغناطیسی 5 قمر بزرگ آن را محاسبه کنند. از این تعداد تنها 5 عدد از آنها بزرگ هستند. ستارهشناسان تنها دریافتهاند که کهکشان راه شیری در واقع دیسک کهکشان ماست و یک سحابی گسترده یا مجموعهای از ستارگان نیست؛ کهکشان راه شیری یک کهکشان مارپیچی میلهای است که قطر آن حدود ۱۰۰٬۰۰۰ سال نوری است و پنداشته میشود که ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد ستاره داشتهباشد.

اولین حلقهها در سال ۱۹۷۷ کشف شدند. اگر اقیانوسهایی از آب در قمرهای سیارات وجود داشته باشد. نقطه ی مشترک هر دو نظریه یک دیسک موسوم به «دیسک اطراف سیاره» است که در اطراف سیارات گازی بزرگ تشکیل می شود و یکی از دلایل اصلی ایجاد قمرها است. ما فکر میکنیم که این میدان مغناطیسی توسط لایهای از مواد رسانا ایجاد شده است. مشتری بزرگترین سیاره منظومه شمسی (بیش از ۲.۵ برابر جرم سایر سیارات است) و پنجمین سیاره خورشیدی ما است.

از سال ۱۹۳۰ که پلوتو کشف شد جزء سیارات منظومه شمسی قرار گرفت. در سال ۱۹۸۶ فضاپیمای وویجر ۲ از فاصله ۸۱,۵۰۰ کیلومتری اورانوس عبور کرد. برخی از آنها بهاندازه گردوغبار و برخی دیگر به اندازه تختهسنگی کوچک هستند. شاید کوچک باشند اما هنوز گرماند. حلقههای دور اورانوس شاید زمانی شکل گرفتهاند که یک یا چند عدد از قمرهای اورانوس در حادثهای درهم شکستهاند. شاید در مقایسه با اکسی اینفینیتی و سایر بازی های بلاک چین دارای جایزه ارز دیجیتال محبوب، نام آن را کمتر شنیده باشید، اما بد نیست بدانید در همان بازه زمانی که اکسی اینفینیتی در فیلیپین و ویتنام بسیار محبوب شده بود، پلنت ورسوس آندد توجه کاربران برزیلی را بیش از همه به خود جلب کرد.

اورانوس ۹۸ درجه از محور عمودی خود منحرف شده است و به همین جهت گفته میشود که به پهلو دور خورشید میچرخد. یعنی ۸۴ سال زمینی طول میکشد تا اورانوس خورشید را یک دور کامل بزند. وجود دارند که ۹۹% مجموع اجرامی هستند که به دور خورشید میچرخند. همانطور که قمر یک سیاره به دور آن میچرخد. همچنین در این سیاره در حالی که مناطق وسیعی از زمین صاف و هموار وجود دارد صخرههایی نیز وجود دارند که طول آنها صدها و ارتفاع آنها تا یک و نیم کیلومتر است. فاصلهی زمین ازخورشید به اندازهای است که کره دمای مناسبی را برای زندگی انسان ماگیاهان و جانوران فراهم میسازد.

از طرفی، رژیم غذایی پرکــالری در کنار سبک زندگی مدرن انسان ها، منجر به ایجاد چالش­های مربوط به سلامتی مانند چاقی، بیماری های قلبی، دیابت و غیره گشته است. حالا این جریان الکتریکی درون قمر میدان مغناطیسی ایجاد خواهد کرد. این کشش میدان مغناطیسی جریان الکتریکی ایجاد میکند. این ریزگردها طوفانهایی را که بر فراز ابرها جریان دارند، مخفی میکنند. چگالي: چگالي تير، 430/5 كيلوگرم بر مترمكعب است كه اندكي كمتر از چگالي زمين است.

در واقع ما با رگهای از روسستیزی در فیلم مواجه هستیم. جهانهای یخی در منظومه شمسی ما وجود دارند. به ازای هر جهان ممکن ، یک مجموعه وجود دارد -دامنه – که به ازای هر شیء ، عضو است اگر و تنها اگر در وجود داشته باشد. در اینجا رابی تنها عضو خانوادهی چهار نفره است که ناشنوا نیست و از قدرت شنوایی و تکلم برخوردار است. به همین دلیل این ماه از سطح سفید و درخشانی برخوردار است.

اما به دلیل وجود فرآیند احراز هویت KYC و یک لیست سفید که برای این مراسم لحاظ شده بود، کاربران زیادی قادر به شرکت در آن نبودند. سیاهپوشی در نخستین حکایتی که بهرام از بانوی هندی میشنود، به دلیل بریده شدن نی وار شخصیت حکایت از نیستان وجود و فرو افتادن در سرای سیاهی است. هم اکنون سفر شما به مقصد مریخ در حال آغاز شدن است. شما باید دستگاههای خود را مدیریت کنید تا باطریشان تمام نشود. اگر شما همراه با نارضایتی ملایم هماهنگ شده اید، اورانوس ‘آمپس آن را تا سطح بعدی. هواکره ضخیم و غلیظ آن موجب میشود که دیدن سطح آن به سادگی ممکن نباشد.

ستارهشناسان با تلسکوپهای مستقر در زمین و ماهوارههائی که در مدار زمین می گردند به مطالعه مشتری می پردازند. در قمرهای مشتری به سطح سیاره نزدیکتر است. دانشمندان فکر میکنند: اقیانوسهای پنهان شده در این قمرها میخواهند سطح آنها را بشکافند. به سیم پیچ مسی درون موتور برقی فکر کنید. با محاسبات تئوری فکر میکنیم که میدان مغناطیسی این قمرها به قدری قوی باشد که بتوانیم با یک فضاپیما آن را تشخیص دهیم. بر اساس این محاسبات قدرت مغناطیسی قمر میراندا 300 نانو تسلا است. علت فیزیکی این پدیده هم به زاویه ها و مولفه ی افقی سرعت ما و آن سیارات بر میگردد که بررسی آن هدف این نوشته نیست.

دانشمندان با بررسی تصاویر متوجه فوران آب مایع و یخ زدن آن شدند. جو فوقانی اورانوس با ریزگردهای متان پوشیده شده است. از دیگر ویژگیهای این سیاره این است که در مقایسه با اکثر سیارات در خلاف جهت آن می چرخد. اورانوس یکی از سیارات گازی منظومه شمسی است. تعیین سرعت چرخش مشتری زمان زیادی را از دانشمندان گرفت، زیرا سیارههای گازی مانند مشتری هیچ سطح جامدی ندارد و به صورت ابر، طوفان و گاز در تلسکوپ ظاهر میشوند. مانند یک اقیانوس در زیر سطح آن قمر. همه قمرهای اورانوس منجمد هستند و سطح تاریکی دارند. مادهي تشكيل دهندهي كارن از آب منجمد تيرهو پلوتون از متان منجمد پوشيده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید